Vietnam & Laos & Kamboçya

KLASİK TURLAR  Tur Doludur
19 Ocak 2020 - 31 Ocak 2020
12 Gece / 13 Gün - Uçuşlar + 20 Yemek & İçecekler + Tüm Turlar dahil
Singapur Airlines ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Ho Chi Minh City - Cu Chi Tünelleri - Mekong Deltası - Hanoi - Hoa Lu - Halong Körfezi - Luang Prabang - Khuang Si Şelaleleri - Mekong Nehri - Pak Ou Mağaraları - Siem Reap - Angkor Arkeolojik Parkı - Tonle Sap Gölü...
Tur Tarihi : 19 Ocak 2020 Pazar
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3995 $ (23533TL)
Tek Kişi Farkı :
735 $ (4330TL)
Vietnam, binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, yüksek dağlarla Çin Denizi arasında uzanan bir ülke... Bu topraklar kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir: eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City; Mekong'unun oluştuğu geniş delta; savaş sırasında Viet Kongların kullandıkları Cu Chi tünelleri; başkent Hanoi; sömürgecilik devri mimarisiyle Tonkin; Kızıl Nehir; Hoa Lu ve Halong Körfezi'nin büyüleyici manzaraları... Mekong Nehri'nin büyüleyici manzaralarına doğru yapacağınız bu yolculukta Laos'un nasıl insanoğlu ile doğa arasında bir barış ve uyum sığınağı olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ülkenin eski başkenti Luang Prabang adeta zamanın dışında kalmış bir bahçe kenti andırmakta. Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong Nehri'nin ve Tonle Sap Gölü'nün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınakları'nın azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Hem Vietnam ve Laos, hem de Kamboçya'nın en güzel yörelerini rahatlıkla görüp, keşfedeceğiniz bir seyahat programı.
 • Seyahat programında bulunan doğa harikası Halong Körfezi, Hoa Lu, Luang Prabang, Tonle Sap Gölü, Angkor ve Banteay Srei Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.
 • Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden seyahat edebileceğiniz ve herkezin rahatlıkla katılabileceği bir tur.
 • Üç ülkede de son derece kaliteli ve iyi konumlu 5 ve 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız.
 • Mekong Deltası'ndaki geniş suyollarında tekne gezisi; kanallardaki geziler için ise yerel "sampan"larla.
 • Halong Körfezi'nde, lüks teknede konaklama.
 • Bir tür kayık olan yerel "sampan"larla Hoa Lu.
 • Hanoi'de çekçek arabalarıyla gezinti.
 • Su Kuklaları gösterisi izleme.
 • Luang Prabang'da Baci seremonisi izleme.
 • Mucizevi Tonle Sap Gölü'nde tekne gezisi.
 • Siem Reap'te, geleneksel Apsara dans gösterisi izleme.
 • Hiç bir extraya gerek duymayacağınız ve bir öğle yemeği hariç bütün yemeklerin ve hatta bazı gösterilerinde programa dahil olduğu bu turda Uzak Doğu'nun en ilginç ülkelerinden üçünü keşfedeceksiniz.

19 Ocak 2020 Pazar İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 14:25'te hareketle Singapur'a hareket.

20 Ocak 2020 Pazartesi Singapur - Ho Chi Minh City (Vietnam)

Saat 05:45'te Singapur'a ve 09:50'de hareketle saat 11:00'da Güney Vietnam'da bulunan Vietnam'ın en büyük kenti Ho Chi Minh City'ye gelerek karşılama. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından şehir merkezindeki otelimize transfer. 1859 yıllında bölgeyi ele geçiren Fransızlar, 1862'de Saygon'u, Cochinchine'in (Koçinçin) diye andlandırdıkları bütün Güney Vietnam'ın başkenti yaparlar. Fransa sonraki 40 yıl içinde, Vietnam, Kamboçya ve Laos'u Fransız Çin-Hindi adı altında birleştirdi. Eskiden Saygon adıyla tanınan şehrin adı, 1975'de Amerikalılar Vietnam Savaşını kaybederek ayrıldıktan sonra, efsanevi lideri Ho Chi Minh'in anısına Ho Chi Minh City olarak değiştirilmiş. Öğleden sonra, Mekong deltasının kenarındaki ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City şehir turu için hareket. Şehrin göbeğindeki eski koloniyal mahallede bulunan Fransızlardan kalma Opera binası (Belediye Tiyatrosu), katedral ve Eiffel Kulesi'ni tasarlayan Gustave Eiffel'in yaptığı postahane ve belediye binaları görülecek yerler arasında. Gezi esnasında, eski Güney Vietnam'ın yönetim merkezi olan Reunification (yeniden birleştirme) Sarayı ve Savaş Anıları Müzesi'ni ziyaret. Akşamüstü, Vietnam'ın geleneksel tiyatrosu olan "Su Kuklaları" gösterisi izleme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

21 Ocak 2020 Salı Ho Chi Minh City - Cu Chi - Ho Chi Minh City

Sabah, Ho Chi Minh'in yaklaşık 50 kilometre kuzeybatısında bulunan ve Amerikalıların en fazla kayıp verdiği yer olan Cu Chi kırsal bölgesine doğru yola çıkış. Cu Chi tünelleri inanılmaz bir mühendislik örneğidir. Serbest bombalama bölgesi ilan edildiği için Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikan birliklerine karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve Kamboçya sınırına dek uzanarak uzunluğu 250 kilometreyi aşan, bazıları üç kattan oluşan yeraltı tünelleri ve bölge'nin keşfi. Gezinin ve yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Ho Chi Minh'e dönerek başkentin keşfine devam. Şehrin kalbindeki son derece hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek arabalarıyla gezintinin ardından, Cho Lon (Chinatown) adlı Çin mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay çarşısı gezileri. Daha sonra, 1760 yılında inşa edilen, tavandan sarkan dev tütsüleriyle farklı bir atmosfere sahip, denizciler tanrıçasına ithaf edilen Thien Hau Pagodası; 1744 yılında inşa edilen şehrin en eski pagodalarından Giac Lam gezileri. Son olarak, Vietnamlıların üstün oldukları lake sanatının yapıldığı tipik bir lake atölyesini ziyaret. Saygon Nehri'nde yapılacak geleneksel Vietnam tarzı inşa edilmiş bir tekne gezisi esnasında akşam yemeği. Geceleme otelde.

22 Ocak 2020 Çarşamba Ho Chi Minh City - Mekong Deltası - Ho Chi Minh City - Hanoi

4900 kilometre ile Güneydoğu Asya'nın en uzun nehri olan Mekong, Ho Chi Minh kentinin batıgüneyinde 40 bin kilometrekarelik geniş bir delta oluşturarak Güney Çin Denizi'ne dökülür. Mekong, delta bölgesinde Tien Giang ve Hau Giang adını taşıyan iki kola ayrılıp çok sayıda küçüklü büyüklü kanal oluşturmakta. Vietnamlılar Mekong'u "9 başlı ejder" olarak nitelendirirler. Kahvaltıdan sonra, önemli bir tarım bölgesi ve pirinç üretiminin kalbi Mekong Deltası'nın doğusundaki Ben Tre'ye doğru otobüsle yola çıkış. İki saatlik bir yolculuğun ardından, burada bizi bekleyen teknelere biniş. İlk olarak Mekong'da ve sonra kanallarda harika bir tropikal manzaraları seyrederek, pirinç kağıdı üreten bir köyünü ve delta halkının günlük yaşamlarını keşfedeceğiniz bir yolculuk. Gezi esnasında, yerli halkın asırlardır kullandığı geleneksel bir yöntemle elde edilen tuğlaların yapıldığı bir fabrikanın yanı sıra hindistan cevizi tabanlı ürünlerin üretildiği bir atölyeyi ziyaret. Daha sonra, egzotik meyva ağacı plantasyonlarının bol olduğu kırsal yollardan geçerek atların çektiği küçük arabalarla bir gezi. Öğle yemeği nehir kenarında bir restoranda. Öğleden sonra ise, bir tür kayık olan "sampan"larla "arroyos" adlı küçük kanallar arasında gezi. Başkente dönüş yolunda, Batı ve Doğu dinlerinden esinlenerek ideal bir dine ulaşmak için kendine özgü bir din olarak ortaya çıkan Cao Dai dininin bir tapınağını ziyaret. Ardından, havalimanına transfer. Vietnam Hava Yolları'nın iki saat on dakikalık bir uçuşla Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye varış. Karşılamadan sonra, şehir merkezine transfer. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından, otele yerleşme. Geceleme otelde.

23 Ocak 2020 Perşembe Hanoi - Halong

Kahvaltının ardından, aralarında Viet'lerin de olduğu, Vietnam'ı oluşturan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi'ni ziyaret. Ardından, dünyadaki en sıradışı yerlerden biri olan Halong Körfezi'ne doğru otobüs ile hareket. Yol boyunca köylülerin çeltiklerin içinde sığırlarla çalıştığını görebilirsiniz. Hai Phong limanına varışı takiben, geleneksel "jonk" adlı ahşap tekneye transfer ve yerleşme. Tekne üzerinde deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeği. tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve yerel dilde "Ejderhanın denize indiği yer" anlamına gelen, denizden fışkıran 3 binden fazla dik kireçtaşı kayalıktan oluşan ve geleneksel bir yüzen balıkçı köyünün yanı sıra sarkıt ve dikitli dev, gizemli bir mağarayı gezebileceğimiz pitoresk Halong Körfezi'nin farklı biçimlerdeki zümrüt yeşili adaları arasında seyir. Cat Ba Milli Parkı'ndaki ve oldukça etkileyici bir ölçeğe sahip olan Cat Ba Adası gezisi. Teknede Tonkin Körfezi'nin eşsiz manzarasının tadını çıkartıcağınız gün batımını izleme. Akşamüstü, teknenin şefi tarafından yönetilen Vietnam mutfağı dersini katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme körfezde, geleneksel teknede.

24 Ocak 2020 Cuma Halong - Hoa Lu (Thung Nang) - Hanoi

Arzu eden misafirler teknenin üst güvertesinde gün doğumunda "Tai Chi" aktivitesine katılarak güne başlayabilirler. Kahvaltının ardından, geceleme için demir atılan noktadan ayrılıp adalar arasında seyire devam. Teknenin Lan Ha koyunda verecek mola süresince kayaking aktivitesi yapmak münkün. Teknede brunch yaparak öğlene doğru limana varış. Tekneden ayrılarak, tipik manzaralı Kızıl Nehir deltasından geçerek tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Hoa Lu bölgesine hareket. Hoa Lu Vietnam'ın ilk iki imparatorluk hanedanının beşiğiydi: Dinh Tiên Hoang tarafından kurulan Din Hanedanı ve Lê Dai Hanh tarafından kurulan erken Lê Hanedanı. Hanoi'in güneydoğusunda bulunan ve X. yüzyılda Vietnam'ın başkenti olan Hoa Lu'ya varışı takiben, Lê Hanedanı döneminden kalma Bich Dong Pagodası gezisi. Daha sonra, Thung Nang iskelesinden hareketle pirinç tarlaları ve dik kartsik kayalıklar arasında, köylülerin genelde ayaklarıyla kürek çekerek kullandıkları bir tür kayık olan "sampan"larla Tam Coc mağaralarına kadar güzel ve şaşırtıcı bir doğanın içinde gezinti. Gezinin ardından, Hanoi'ye doğru yola devam. Akşamüstü Hanoi'ye varış. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

25 Ocak 2020 Cumartesi Hanoi - Luang Prabang (Laos)

Kahvaltının ardından, Hanoi şehir turu için hareket. İlk olarak, halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti'nin kurucusu Ho Chi Minh'in mumyasının sergilendiği Ba Dinh Meydanı'ndaki Ho Chi Minh mozolesi ve 1958'den 1969'da ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş tik ağacından yapılan küçük evinin dıştan görülmesi. Burada, İmparator Ly Thai To' nun 1049 yılında gördüğü bir rüyadan esinlenerek yaptırdığı, lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif "Tek Sütunlu Pagoda"nın keşfi. Ardından, başkentin en büyük gölü olan Ho Tay'ın kıyısındaki şehrin en eski pagodası Tran Quoc'u ziyaret. Hoan Kiem Gölü ve romantik bir kırmızı köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı'nın gezilmesinden sonra, aralarında Viet'lerin de olduğu, Vietnam'ı oluşturan elliyi aşkın etnik grup hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz Vietnam Etnografi Müzesi'ni ziyaret. Öğle yemeğinden sonra, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan ve Konfüçyüs Tapınağı'nı da barındıran XI. yüzyıldan kalma "Van Mieu" adlı Edebiyat Tapınağı'nı ziyaret. Ardından, Fransız sömürge mahalle ve loncaların bulunduğu, şehrin kalbindeki son derece renkli ve hareketli sokaklar arasında bisikletli çekçek arabalarıyla gezinti. Akşamüstü, Hanoi havalimanına transfer. Vietnam Hava Yolları ile tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Laos'un eski kraliyet başkenti Luang Prabang'a uçuş. Varışı takiben karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak 2020 Pazar Luang Prabang - Kuang Si Şelaleleri - Pak Ou - Luang Prabang

Luang Pranbang'da gün, yiyecek bağışıyla başlıyor. Her sabah şafakta Budist keşişler, ellerinde kendilerine sunulacak yiyecekleri sakladıkları yemek kapları ile manastırdan tek sıra halinde sokağa çıkıyorlar. Yerel halk dizleri üzerinde durarak yiyecekleri keşişlerin taşıdıkları kaplara koyuyor. "Tak Bat" olarak adlandırılan budist ritüeline tanık olduktan sonra, kahvaltı için otele dönüş. Daha sonra, huzurlu atmosferiyle büyüleyici Luang Prabang'ın keşfi. İlk olarak, tarihi şehrin en önemli pagodasının gezisi: Mekong Nehri'ne hâkim ve yere kadar inen üst üste çatılarıyla Luang Prabang'ın en güzel mabedi olarak kabul edilen XVI. yüzyılda inşa edilmiş Wat Xieng Thong Tapınağı. Akabinde, Mekong'un karşı kıyısında yer alan XVIII. yüzyıla ait freskleri ile Wat Long Khoun Tapınağı'nı ziyaret. Daha sonra, geleneksel bir gemiye yerleşerek Mekong Nehri'nin yukarı istikametinde bulunan Pak Ou'ya doğru hareket. Gemi yolculuğu sırasında yerel bir restoranda öğle yemeği. Nam Ou Nehri'nin ağzında bulunan Pak Ou köyünde, Mekong'un kıyısında yükselen sarp bir kayalık içinde yüzlerce Buda heykeli barındıran kutsal Pak Ou Mağaraları'nı ziyaret.Öğleden sonra, milli parkta ki gür bir tropikal bitki örtüsünün ortasında bulunan, turkuaz renkli küçük doğal havuzlardan oluşan Kuangsi Şelaleleri'ne otobüsle hareket. Luang Prabang'a dönüş yolculuğu sırasında, HMong etnik gruplarının yaşadığı ve dokumacılığın yapıldığı Ban Thinkeo ve Khmulerin yaşadığı köyleri görebilirsiniz. "Ruhların çağırılması" anlamına gelen geleneksel Baci seremonisini izledikten sonra danslar eşliğinde akşam yemeği. Bir renk cümbüşü sergileyen Luang Prabang pazarında serbest zamanın ardından, otele dönüş. Geceleme otelde.

27 Ocak 2020 Pazartesi Luang Prabang - Siem Reap (Kamboçya)

Kahvaltının ardından, tarafından restore edilen görkemli ahşap villasını ve 1975 senesine kadar bir dini liderlerin ikametgahı olan Wat Mai tapınağının ziyareti ile kraliyet başkenti Luang Prabang'ın keşfine devam. Eski kraliyet sarayı olan Ulusal Müze ve şehrin en eski tapınaklarından biri olan Wat Visoun gezilerinden sonra, öğlene doğru havalimanına transfer. Öğle yemeği piknik şeklinde. Thai Airways International Hava Yolları ile Bangkok üzerinden Siem Reap'e uçuş. Kamboçya'nın kuzeybatısında bulunan Siem Reap, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan muhteşem Angkor Arkeolojik Parkı'na 3 kilometre mesafede. Ormanın içinden yükselen ve Khmer medeniyetinin en önemli şaheserlerini barındıran Angkor, IX.-XIV. yüzyılları arasında bu bölgede hüküm süren Khmer kralları tarafından kurulmuş. Dört asır boyunca terk edilip orman tarafından sarılan ve saklanan bu kadim tapınaklar, 1859 yılında Fransız doğa bilimci ve kaşif Henri Mouhot tarafından yeniden keşfedilir. Siem Reap'e varışı takiben karşılama ve şehrin eski merkezi olan Old Siem Reap'te transfer. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

28 Ocak 2020 Salı Siem Reap

Sabah, tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan devasa Angkor Arkeolojik Parkı'nın içinde 1100 hektarlık bir alana yayılan eski başkent Angkor Thom'un keşfi: Güney Kapısı, Budizm'in gülümseyerek acılı insanların acılarını alan dört değişik yüzünün betimlendiği 54 kuleli Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı ve Büyük Havuz, çeşitli kabartmalarla süslenmiş uzun Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Daha sonra, kutsal Srah Srang Gölü, Banteay Kdei Tapınağı ve XII. yüzyılın ortalarında Kral VII. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Kral II. Suryavarman'ın eseri olan, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan, bölgeye adını veren ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir başyapıtı olan, Hindu tanrısı Vishnu'ya adanmış muhteşem Angkor Wat gezisi. Khmer Krallığının başkenti ve gücünün simgesi olan, hendeklerle çevrili Angkor Wat, Khmer dilinde "tapınaklar şehri" anlamına gelmekte. XIII. yüzyılda bir Budist tapınağına çevrildi. Son olarak, Jayavarman tarafından inşa ettirilen dev ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom gezisi. "Kralın Manastırı" anlamına gelen Rajavihara olarak bilinen Ta Phrom Angkor'un en şaşırtıcı tapınağıdır. Akşam yemeği geleneksel Khmer Apsara dans gösterisi eşliğinde. Geceleme otelde.

29 Ocak 2020 Çarşamba Siem Reap

Kahvaltının ardından, X. yüzyılda pembe kumtaşından inşa edilerek dantel gibi oymalarla betimlenmiş, işlemelerin inceliği ile insanı büyüleyen ve "Kadınlar Tapınağı" olarak da anılan ve tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan klasik Khmer sanatının mücevheri muhteşem Banteay Srei ile "küçük Angkor Wat" denilen Banteay Samre tapınakları gezileri. Siem Reap'e dönüşte bir ipek atölyesini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Kamboçya'nın kalbini oluşturan ve bölgeye hayat veren ve ekosisteminin çeşitliliğin sayesinde Dünya Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş Tonle Sap Gölü'ne hareket. Mekong Nehri, Laos-Tayland sınırının bir bölümünü çizdikten ve Kamboçya ovasına girdikten sonra birkaç kola ayrılır. Dallardan biri Mekong'u Tonle Sap Gölü'ne bağlar. Güneydoğu Asya'nın en büyük tatlısu gölünün harika tabiyatı ve eşsiz manzaraları eşliğinde, göl üzerinde yüzen köylerde geleneksel yaşamlarını sürdüren bölge halkının günlük hayatları ve yaşam tarzlarına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu. Gezinin ardından Siem Reap'e otobüsle dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Ocak 2020 Perşembe Siem Reap - Singapur

Kahvaltının ardından, havalimanına transfer. Saat 10:40'da Silk Air Hava Yolları ile Singapur'a hareket. Saat 14:15'te varış ve şehirdeki boş zamanı değerlendirmek için, Singapur'un merkezinde kafeler, barlar, restoranlar ve mağazaların olduğu, alışverişin kalbi meşhur "Orchard Road" a transfer. Singapur'un en işlek caddesini arzu ettiğiniz şekilde keşfedebileceğiniz, alış veriş yapabileceğiniz serbest zamanının ardından, Singapur Changi Havalimanı'na dönüş. Uçuş öncesi üç saat boyunca, SilverKris Business Class salonunu kullanarak Asya ve dünya mutfaklarından oluşan yemek seçkisinin keyfini çıkarabilir ve diğer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

31 Ocak 2020 Cuma Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
Ho Chi Minh City:Pullman Saigon Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hanoi:Pullman Hanoi Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Halong:Peony Cruise Deluxe Kabin 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Luang Prabang:Santi Resort & Spa 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Siem Reap:Lotus Blanc Resort 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Ho Chi Minh/Danang; Hue/Hanoi/Luang Prabang/Siem Reap/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 12. güne kadar 11 akşam yemeği;
 • 2. günden 11. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • 4. gün geleneksel su kuklaları gösterisi;
 • 8. gün akşam yemeği geleneksel Baci seramonisi ve danslar eşliğinde;
 • 11. gün akşam yemeği Apsara geleneksel dans gösterisi eşliğinde;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*;
 • Vietnam vizesi için davet mektubu;
 • Laos Vizesi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vietnam vize ücreti (30$ ülkeye girişte ödenecek);
 • Kamboçya vize ücreti (45$).

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 60 $ düşünmek gerekir.

Vize

Vietnam, Laos ve Kamboçya için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin 02 Aralık 2019 tarihine kadar acentamıza iletilmesi gerekmektedir. Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.