Avustralya & Yeni Zelanda

Uzak diyarlardaki Avustralya ve Yeni Zelanda'yı gezmeyi kim düşlememiştir ki?
XVI. yüzyılda Portekizliler başta olmak üzere Avrupalı denizciler, baharat ve ipeğe uzanan yolları bulmak için Hint Okyanusu'yla Büyük Okyanus arasında uzanan bu yeni kıtanın kuzey kıyılarının açığından geçerler. 1606'da Hollandalı denizci Willem Jansz Kuzey Avustralya'ya ayak basan ilk Avrupalı olarak tarihe geçer. 1642'de ise yine bir Hollandalı denizci olan Abel Tasman, artık Yeni Hollanda olarak anılan Avustralya'nın güney kıyılarını dolaşarak kendi adını taşıyan Tazmanya ve Yeni Zelanda'yı keşfeder. Fakat, yine de XV.- XVIII. yüzyıllar arasında tüm haritalarda bu ülke Latince "Terra Australis Incognita" yani "Bilinmeyen Güney Kara" adıyla yer almaya devam eder. 1770 yılından itibaren, İngiliz denizci James Cook'un ülkenin doğu sahillerinin haritasını çıkartmasıyla birlikte Avustralya İngiliz sömürgesi haline gelir. Bu çok kapsamlı seyahat boyunca iki harika ülkenin doğal başyapıtları tüm duyularınızı harekete geçirecek: Avustralya'nın kuzeydoğusunda yer alan dünyanın en büyük mercan resifi ve Queensland'ın tropikal yağmur bölgeleri; tam kalbinde bulunan kurak "Outback" bölgesinin sembolü kızıl Uluru Kayası ve kanyonları; çarpıcı limanı, muhteşem Opera Binası ile güneydoğusundaki Sydney kenti ve dağların mavimsi bir görünüm oluşturduğu Blue Mountains Milli Parkı; güneyindeki Viktorya dönemi mimarisiyle modern mimarinin bir karışımı olan, zıtlıklar ve gizli cazibelerle dolu bahçe-şehir Melbourne; daha da güneyindeki bakir doğa ve değişik hayvan türleri ve muhteşem manzaraları ile eski sürgün yeri Tazmanya Adası. Ve tüm bu büyüleyici güzelliklerin yanında Tasman Denizi'nin Avustralya'dan ayırdığı ve "Uzun Beyaz Bulutların Ülkesi" olarak adlandırılan Aotearoa yani Yeni Zelanda: yemyeşil ormanları, fokurdayan gayzeleri, ilginç jeotermal oluşumları, etkileyici fiyortları, ayna gibi berrak gölleri ve parıldayan buzullarıyla bir tabiat harikası… Bu sıradışı doğal zenginliklerin yanı sıra, Avustralya'nın yerel halkı olan Aborjinlerin engin spiritüel kültür birikimi ve Yeni Zelanda'nın yerlileri Maorilerin renkli geleneksel yaşamı her daim hatırlanmak üzere yolculuğun ayrıcalıklı anıları arasına katılacaklar.
Hayatınızın en önemli gezilerinden biri sizleri beklemekte. "Down Under" ülkelerine hoşgeldiniz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bu çok kapsamlı program, Avustralya'nın kuzeydoğusunu, orta bölgelerini, güneyini ve yine Avustralya'ya bağlı Tazmanya Adası ile Yeni Zelanda'nın her iki adasını içermekte.
 • Seyahat programında bulunan eşsiz arkeolojik ve doğal değerlere sahip olan Uluru-Kata Tjuta, Westland, Blue Mountains, Fiordland Milli Parkları; kolonyal dönemde mahkumların tutulduğu Sydney'deki Hyde Park Barracks; Büyük Mercan Resifi ve Sydney Opera Binası UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta.
 • Avustralya'nın yerlileri olan Aborjinleri ve kültürlerinin yanısıra Yeni Zelanda'nın yerlileri Maorileri ve kültürlerini yakından tanıyabilirsiniz.
 • Değişik kuş türleri, kanguru, koala, valabi, vombat, Tazmanya canavarı gibi Avustralya ve Tazmanya'ya özgü pek çok canlıyı kendi doğal yaşam alanlarında gözlemleme imkanı.
 • Cairns'ten Kuranda'ya yol boyunca harika manzaralar eşliğinde tren yolculuğu.
 • Uzak mesafeleri yorulmadan ve zaman kaybetmeden hava yoluyla katettiğimiz için (7 uçuş), herkesin rahatlıkla katılabileceği bir seyahat programı. Bunun dışında ulaşım konforlu tur otobüsü ile.
 • Konaklamalar merkezi konumda 4 yıldızlı otellerde.
 • Değişik allternatifleri değerlendirebilmeniz için büyük yerleşimlerde akşam yemeklerini kimi zaman serbest bırakmayı tercih ettik. Ayrıca program uçuş saatlerinden dolayı bazı öğle yemeklerini içermemektedir.

21 Kasım 2018 Çarşambaİstanbul - Singapur

Singapur Havayolları ile saat 14:25'te Singapur'a hareket.

22 Kasım 2018 PerşembeSingapur - Melbourne

Saat 05:45'te Singapur'a varış ve oradan saat 07:45'te hareketle 18:10'da Yarra Nehri'nin kıyısına kurulmuş olan, Sydney'den sonra Avustralya'nın en kalabalık ikinci şehri Melbourne'e varış. Karşılamanın ardından, şehir merkezine transfer ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Kasım 2018 CumaMelbourne

Kahvaltının ardından, Melbourne şehir turu için hareket. Sağlık, kültürel nitelik, yaşam kalitesi gibi sosyal koşullar bakımından The Economist dergisi tarafından "Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirleri" arasında gösterilen Melbourne, aynı zamanda iş merkezleriyle Avustralya'nın finans merkezi olarak da bilinmekte. Büyüleyici eklektik mimarisiyle hayranlık uyandıran merkezi ticaret bölgesinden geçerek, opera, tiyatro, dans gösterilerinin ve festivallerin yapıldığı, ilginç mimarisiyle 170 milyon dolarlık "Victorian Arts Centre" sanat merkezini dışarıdan izleme. Ardından görkemli evleriyle Melbourne'ün en elit ve zengin banliyölerinden olan Toorak'a doğru geziye devam. İngiliz karaağaçlarıyla bezeli caddeleriyle ünlü Fitzroy Bahçeleri'nde yer alan Kaptan Cook'un evini ziyaret ettikten sonra, botanik bahçlerinden geçerek adını XIX. yüzyıl İngiliz kraliçesi Queen Victoria'dan alan ünlü Queen Victorian Çarşısı'nı gezilmesi. I. Dünya Savaşı'na katılan Viktoryalıların anısına inşa edilen Shrine of Remembrance-ANZAC Abidesi'nin ve Roman Katolik başpiskoposluk yönetim merkezi olan St. Patrick Katedrali'nin dışarıdan seyrinin ardından Carlton Bahçeleri'nde yer alan güney yarıkürenin en büyük ve yenilikçi müzesi olarak kabul gören Melbourne Museum'u ziyaret. Yerlilerinin tarihine, kültürüne ve sanatına ithaf edilmiş bir Aborjin merkezinin yanı sıra, "Bilim ve Hayat" bölümünde bugüne kadar yaşamış olduğu bilenen en büyük keseli türü olan Diprotodon'nun iskeleti; gelmiş geçmiş en iyi yarış atlarından biri olarak tanınan şampiyon yarış atı "Phar Lap" için yapılmış bölüm, müzenin en ilgi çekici özelliklerindendir. Gezinin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra şehri dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Melbourne dünyanın en büyük tramvay ağına sahip olmasıyla ünlü. Akşamüstü, otelden kısa yürüyüş mesafesinde bulunan meşhur "Colonial Tramcar" ın durağı Normanby Road'a hareket. Tarihi tramvayda Melbourne'ın güzel manzaraları eşliğinde sıradışı bir akşam yemeği. Yürüyerek otele dönüş. Geceleme otelde.

24 Kasım 2018 CumartesiMelbourne - Büyük Okyanus Yolu - Melbourne

Sabah kahvaltısının ardından, I. Dünya Savaşı'ndan dönen askerler tarafından ölen arkadaşları anısına yapılan, dünyanın en büyük savaş anıtı olan Büyük Okyanus Yolu'na doğru hareket. Yemyeşil ormanlarla masmavi deniz arasında bir sınır olarak uzanan, Avustralya'nın en gözalıcı kıyı manzaralarına sahip olan bu yol, fotoğraf tutkunları için eşsiz bir yer. Westgate köprüsünden ve Geelong'tan geçtikten sonra, dünyaca ünlü sörf şampiyonalarının yapıldığı Bells sahiliyle meşhur kıyı şehri Torquay'da mola. Ardından ünlü Büyük Okyanus Yolu'na uzanıyoruz. Yaban şehir Lorne'dan geçerek, Apollo koyuna varış. Deniz kenarında öğle yemeğinden sonra Otway sıradağlarının yamaçlarından ilerleyerek, dalgaların şekillendirdiği değişik kaya yapılarıyla ünlü Port Campbell Milli Parkı'nın boylu boyunca uzandığı sahil şeridinden yola devam. Parkın kıyı kısmında, erozyon ve Güney Okyanusu'nun sert hava koşullarının sonucunda oluşan "Twelve Apostles" yani "On İki Havari" isimli ünlü doğal taş yapılarını, şeklinin yaya benzemesinden dolayı "London's Arch" yani "Londra Yayı" olarak da bilinen, 1990 yılında çöken Londra Köprüsü doğal oluşumunun kalıntılarını görmek mümkün. Sonra, adını 1878 yılında karaya oturarak enkaza dönen "Loch Ard" isimli gemiden alan Loch Ard boğazının keşfi. Daha sonra, yakınlarındaki Colac Gölü'yle aynı ismi taşıyan, bölgenin en önemli tarım şehri olan Colac ve tarihi Viktoryan şehir Winchelsea'dan geçerek akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

25 Kasım 2018 PazarMelbourne - Hobart

Sabah, Hobart'a uçmak üzere havaalanına transfer ve Virigin Australia Hava Yolları ile Hobart'a hareket. 12.000 yıl önce buzulların erimesiyle Avustralya'dan Tasman Denizi ve Bas Boğazı ile ayrılan, ülkenin güneyinde yer alan küçük bir ada olan Tazmanya, adını adayı ilk keşfeden Avrupalı olan Hollandalı denizci Abel Tasman'dan alır. Varışta karşılamanın ardından Bonorong Doğal Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi'ne doğru hareket. Avustralya'ya özgü bir tür keseli hayvan olan vombatlara, kuşlara, koalalara, keseli sansarlara ve adanın ünlü Tazmanya canavarlarına ev sahipliği yapan Bonorong'da, öksüz ve yaralı hayvanların hikayelerini dinleyebilir hatta sevimli kanguruları besleyebilirsiniz. Ayrıca gezi süresince, Tazmanya canavarlarını yemeklerini yerken gözlemleme, vombat ve koalaları fotoğraflama şansına sahip olabilirsiniz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından dünyanın en güzel başkentleri arasında yer alan, Avustralya'nın en eski ikinci şehri Hobart'ı keşfetmek üzere hareket. İngiliz mahkumlar tarafından Wellington Dağı'nın yamaçlarında, Derwent Nehri'nin halicine kurulan ve XIX. yüzyılda İngiliz kolonisi haline gelen Hobart'ta panoramik tur: Sydney Limanı'yla yarışır güzellikteki limanı, tarihi Sullivans Körfezi, Parlamento Binası, restoran ve barlarıyla ünlü Salamanca Meydanı, Princes Parkı, St. Georges Kilisesi, Battery Point, büyüleyici manzarası ile Wellington dağı, Cascade bahçeleri ve bira fabrikası, Hazine Binası, Belediye Binası, Hükümet Binası, Queens Domain... Derwent Nehri'nin üzerine inşa edilen Tazman Köprüsü'nden geçişin ardından Kanguru Koyu'nun ve "güzel kıyı" anlamına gelen Bellerive'in harika manzaralarının tadını çıkarma. Hobart'ın ve çevresinin muhteşem görüntüsünü seyretmek için Rosny tepesine çıkış. Son olarak, ilginç yer altı dizaynı ve gelenekselliğin dışına çıkan kuratöryel yaklaşımıyla Avustralya'nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında gösterilen MONA* Müzesi'ni ziyaret. İsmini, Eski ve Çağdaş Sanat Müzesi anlamına gelen "Museum of Old and New Art"ın kısaltmasından alan MONA Müzesi, geniş bir sanat yelpazesine sahip. Müze ziyaretinin ardından, Battery Point'in merkezinde yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği yürüme mesafesindeki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

26 Kasım 2018 PazartesiHobart - Bruny Adası - Hobart

Sabah kahvaltısının ardından, Tazmanya'nın güneyinde bulunan Bruny Adası'nı gezmek üzere otobüsle Kettering'e doğru yola çıkış. Buradan kalkan feribotla Bruny Adası'na geçiş. Aslında kuzey ve güney olarak iki adadan oluşan Bruny Adaları "the Neck" (boyun) adındaki bir kıslakla birleşerek tek bir ada oluşturmuş. Çay ve kuru pasta ikramından sonra "Adventure Bay" yani macera körfezinde, hava şartları kötü bir sürpriz yapmadığı takdirde hızlı boatlarla harika manzaralar eşliğinde üç saatlik bir tekne turu için hareket. Bu unutulmaz tur sırasında Avustralya'nın en dik ve yüksek falezlerini; mağaralarını; ilginç kaya formasyonlarını; nefes kesen manzaralarını; fok, yunus ve çok sayıda deniz kuşu gibi bölgeye özgü yaban hayatını görme imkanı bulabilirsiniz. Gezinin sonunda Kettering'e feribotla geçiş. Yerel bir restoranda geç bir öğle yemeğinin ardından, akşamüstü otobüsle Hobart'a dönüş. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

27 Kasım 2018 SalıHobart - Ayers Rock

Sabah erken, Ayers Rock'a uçmak üzere havaalanına transfer ve Virigin Australia Hava Yolları ile Ayers Rock'a hareket. Öğlen saatlerinde varışı takiben kızıl çölün ortasında, adeta bir vaha olan otelimize transfer. Öğleden sonra, Aborjinler için kutsal bir kaya olan Ayers Rock ile 36 kubbe şeklinde kaya formasyonundan oluşan Olgas'a ev sahipliği yapan Uluru Milli Parkı'na doğru yola çıkış. UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Uluru Milli Parkı'na varışı takiben, Aborjin dilinde "birçok kafa" anlamına gelen "Kata Tjuta" olarak da anılan Olgas'ın keşfi. Ayers Rock'ın 32 kilometre batısında yer alan Olgas'taki birbirinden değişik şekillerdeki kaya oluşumlarının her biri Aborjin mitolojisinde farklı bir hikayeye sahip. Ayrıca Aborjin Düş Zamanı efsanelerinde de önemli bir yere sahip olan bu kaya formasyonları, Ayers Rock ile birlikte bölgenin aborjinal tarihini yansıtan mihenk taşları olarak bilinmekte. Olga Boğazı çevresinde yürüyüş ve değişik şekillerdeki oluşumların keşfinin ardından çölün ortasında yanan kırmızı bir kor gibi görünen doğa harikası Ayers Rock gezisi. Çakıl birikintileriyle çamurun bir arazi çöküntüsünde toplanarak basıncın etkisiyle yoğrulmasıyla meydana gelen Ayers Rock, kızıl rengini içinde bulunan yüksek miktardaki demire borçlu. Uluru'nun keşfinin ardından otele dönüş. Akşamüzerine doğru, kızıl kumulların ortasında huzur ve sakinlik içinde yemek yiyeceğiniz, "dünyanın en dingin restoranı"na transfer. Yemek süresince yöresel "didgeridoo" müziği ve lezzetli barbekü eşliğinde, Olgas'ın harika gün batımı manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Geceleme otelde.

28 Kasım 2018 ÇarşambaAyers Rock - Sydney

Sabah erkenden, gün doğumunu izlemek üzere Uluru'ya doğru hareket. Ayers Rock'ın gün doğarken büründüğü turuncu renk ile ziyaretçilerini büyülediği Uluru'da, çölün üstünden adeta kayıp giderek harika manzaralar oluşturan günün ilk ışıklarının keyfini çıkarma. Gün doğumu seyrinden sonra Uluru'nun eteklerine doğru otobüsle hareket ve Aborjin duvar resimlerinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Mutitjulu Waterhole göleti çevresinde gezinti. Gezinin ardından, öğlene doğru Virigin Australia Hava Yolları ile Sidney'e uçuş. Akşamüstü varışı takiben, havalimanı bölgesindeki İbis otele yerleşme. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

29 Kasım 2018 PerşembeSydney - Cairns - Büyük Mercan Resifi - Michaelmas Adası

Sabah, iki saatlik bir uçuştan sonra tropikal Kuzey Queensland'in yönetim merkezi olan Cairns'e varış. Hareketli alışveriş merkezleri, plazaları, galerileri ve butikleriyle son derece canlı bir şehir olan Cairns'in palmiyelerle bezeli sahili, gelgitler sonucu oluşan düzlüklerdeki bölgeye özgü kuş yaşamını gözlemlemek için oldukça elverişli. Yağmur ormanları ve resifler gibi birçok doğa harikasını çevresinde barındıran Cairns, Kuzey Tropikal bölgesinin doğal güzelliklerine açılan adeta sihirli bir kapı. Karşılama ve şehir merkezindeki otele transfer. Limanda bulunan yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, eşsiz bir resif ve yağmur ormanı deneyimi için hızlı katamaran ile Cairns'a sadece 45 dakika uzaklıktaki Green Island'a hareket. Dünyanın en büyük resif sistemi ve Büyük Mercan Resifi'nin bir parçası olan Green Island'da Yüzme ve yürüyüş yapma imkanı. Green Island, Büyük Mercan Resifi'nin yağmur ormanı ile kaplı tek mercan adasıdır. UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Büyük Mercan Resifi, 2.900 resifi ve 900 adasıyla 2600 kilometre uzunluğunda geniş bir alana yayılmakta. Mercan polipi olarak bilinen milyarlarca küçük organizmadan meydana gelen resifler, 1.500'den fazla balık, 400 mercan, 4000 yumuşakça ve 240'tan fazla kuş çeşidiyle engin bir biyo-çeşitliliğe sahip. Eşsiz mercanları, devasa istiridyeleri, göz alıcı resifleri, 20'ye yakın kuş ve sayısız tropikal balık türleri ile doğaseverler için harika bir destinasyon olan Büyük Mercan Resifi, egzotik marina yaşamını yansıtan "harikalar dünyası" olarak addetmek mümkün. Gezi sırasında, cam tabanlı tekne ile muhteşem mercanlarını ve sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz. Akşamüstü Cairns'e dönüş. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

30 Kasım 2018 CumaCairns - Kuranda - Cairns

Sabah kahvaltısının ardından, Aborjin dilinde "yağmur ormanlarının içindeki köy" anlamına gelen Kuranda'yı keşfetmek üzere yola çıkış. Yol boyunca harika manzaralar görebileceğiniz tren yolculuğuyla Kuranda'ya doğru hareket. Sık tropikal yağmur ormanlarına doğru 300 metreden fazla yüksekliğe çıkacağımız bu tren yolculuğu süresince, etkileyici nehir boğazlarının, tüm görkemiyle sarp sıradağların ve olağanüstü güzellikteki şelalelerin oluşturduğu muazzam manzara sizleri büyüleyecek. Yerli kültürü ve efsanelerinin otantik bir hava verdiği Kuranda'ya varışı takiben, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, yemyeşil bahçeleri ve yağmur ormanıyla 40 hektarlık geniş bir alana yayılan Yağmur Ormanı Doğal Yaşam Parkı'na (Rainforestation Nature Park) doğru hareket. II. Dünya Savaşı'ndan kalma tarihi amfibiyen Army Duck teknesiyle parkı keşfe çıkış. Gezi boyunca, yılan balıkları, kaplumbağalar, tropikal meyve ağaçlarının üstünde güneşlenen pitonlar gibi yöreye özgü 40'tan fazla hayvan türünü görmek mümkün. Yerel bir restoranda barbeküden oluşan öğle yemeğinin ardından, Avustralya'nın simgelerinden olan sevimli koalalara, kangurulara, timsahlara ve valabilere ev sahipliği yapan Koala ve Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret. Kanguruları ve koalaları ellerinizle besleyebileceğiniz, nesli tehlikede olan Cassowary kuşunu kendi doğal yaşam alanında gözlemleyebileceğiniz bu park gezisi, ziyaretçilerine Avustralya'nın bir başka yüzünü tanıma olanağı sunmakta. Ardından yağmur ormanlarının tiyatro duvarı görevi gördüğü doğal amfitiyatroda, aborjinlere özgü bir çalgı olan "didgeridoo" eşliğinde Pamagirri Aborjin yerlilerinin danslarını, bumerang ve mızrak atışlarını izleyerek Aborjin kültürünü ve yaşam tarzını daha yakından tanıyacağınız "The Dreamtime Walk" gezisi. Daha sonra ise, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Tropikal Yağmur Ormanı kanopisinin muhteşem manzarasını tepeden seyredebileceğiniz Skyrail Cableway teleferik gezisi. İki yağmur ormanı istasyonuna uğrayacağımız gezi sırasında, Yağmur Ormanı Bilgilendirme Merkezi'ni ziyaret. Smithfield terminaline varışı takiben Cairns'e geri dönüş. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

01 Aralık 2018 CumartesiCairns - Sydney

Sabah erken, Virigin Australia Hava Yolları ile Sydney'e uçmak üzere havaalanına transfer. Avustralya'nın en büyük şehri olan Sydney, Pasifik Okyanusu kıyılarından Blue Mountains sıradağları eteklerine kadar uzanmakta. Muhteşem limanı, alışveriş merkezleri, harika restoranları ve canlı gece kulüpleriyle son derece hareketli bir şehir olan Sydney, aynı zamanda muhteşem plajları ve parklarıyla huzurlu bir atmosfere sahip. Sydney'e varışı takiben karşılama ve şehir turu için hareket. İlk olarak Sydney'in ilk yerleşim yeri olmasıyla büyük bir öneme sahip olan "The Rocks" gezisi. Teraslı evleri, restore edilmiş dokları, bar ve restoranlarıyla sömürge döneminin izlerini taşıyan The Rocks, tarihi bakımdan kendine özgü bir kimliğe sahip. Daha sonra, The Rocks ile Sydney'in kuzeyini birbirine bağlayan, dünyanın en geniş çelik köprüsü olan ünlü Sidney Limanı Köprüsü'nün altından geçerek Sydney Opera Binası'nı dışarıdan izleme. Yay şeklindeki yapısından dolayı "coat hanger" yani "askı" olarak da anılan köprü, Sydney'in mimari açıdan mihenk taşlarından biri. Ardından, Parlamento Binası, Darphane ve kolonyal dönemde mahkumların tutulduğu, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hyde Park Barracks gibi Macquarie Sokağı'nın tarihi binalarını geçerek şehrin ticaret bölgesi ile geziye devam. Adını XIX. yüzyılda New South Wales valisinin karısı olan Elizabeth Macquarie'den alan, "Bayan Macquarie'nin koltuğu" anlamına gelen "Mrs. Macquarie's Chair"da şehrin ve limanın nefes kesici manzarasının seyri. Ardından kozmopolit yapısıyla dikkat çeken King Cross'u ve Watsons koyunun burnunda yer alan muhteşem bahçeleriyle ünlü Gap'i ziyaret. Sörfçuleri ile meşhur Bondi Plajı, Viktorya dönemi mimarisiyle dekore edilmiş teraslı evleriyle ünlü Paddington banliyösünden geçerek şehre dönüş. Son olarak, Sydney'in başyapıtlarından biri kabul edilen Sydney Opera Binası'nı ziyaret. UNESCO'nun Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde yer alan Opera Binası, ilginç tasarımıyla XX. yüzyılın en önemli mimari eserleri arasında yer almakta. Danimarkalı mimar Jørn Utzon tarafından tasarlanan ve yapımı 16 yıl süren Opera Binası, aynı zamanda mimarlık alanında en prestijli ödüllerden biri olan Pritzker ödülünün sahibi. Ziyaret sırasında, birbirinden ihtişamlı tiyatro salonlarını görebilir, Jørn Utzon'un başyapıtının tarihini ve inşa ediliş hikayesini öğrenebilirsiniz. Öğle yemeği gezi sırasında yerel bir restoranda. Akşamüstü otele transfer ve yerleşme. Daha sonra, akşam yemeği için dünyanın en büyük doğal limanı olan Sydney Harbour'a transfer. Campbell Körfezi'nde kentin simgelerinden olan Opera binası ve ışıklandırılmış harika köprü manzarası eşliğinde, eski bir doktan çevrilme yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından otele dönüş. Geceleme otelde.

02 Aralık 2018 PazarSydney - Blue Mountains - Sydney

Sabah kahvaltısının ardından, Darling Limanı'ndan geçerek Sydney'in batısındaki banliyöler üzerinden, Avustralya'ya özgü en fazla hayvan türünü barındıran parklardan biri olan Featherdale Doğal Yaşam Parkı'nı keşfetmek üzere yola çıkış. Burada koalaları kucaklayarak fotoğraf çektirebilme şansına sahip olabilirsiniz. Ardından, Sydney'in 100 km. batısında bulunan Blue Mountains sıradağlarına doğru hareket. Avustralya'yı ilk keşfedenlerin kullandığı yolu takip ederek, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Blue Mountains Milli Parkı'na varış. İçinde bulunan sayısız sakız ağacındaki okaliptüs yağının buharlaşmasıyla bölgeye hakim olan mavimsi sisten adını alan Blue Mountains dağları, Sydneyliler için popüler bir kaçış noktası. Yabani çalılıkları, olağanüstü kaya yapıları ve kendine özgü yaban hayatıyla Blue Mountains Milli Parkı, Avustralya'nın çeşitliğini en iyi yansıtan parklar arasında yer almakta. Blaxland, Springwood, Lawson gibi tarihi şehirler ve Wentworth Şelaleri'nden geçtikten sonra, Blue Mountains Milli Parkı'nın çevresinde yer alan Leura'ya varış. Şirin çay-kahve salonları, hediyelik eşya dükkanları ve butikleriyle son derece sevimli bir şehir olan Leura, Solitary dağının harika manzarasına sahip. Ardından, Cliff Drive yolu üzerinden "Üç Kızkardeş" anlamına gelen dünyaca ünlü "Three Sisters" kaya formasyonlarını seyredebileceğiniz Echo Point'e doğru hareket. Dik kayalıkların kenarında konumlanan Echo Point'te, Blue Mountains ve Avustralya'nın simgelerinden biri haline gelen Three Sisters'ın nefes kesici güzellikteki panoramik manzaralarını seyretmek mümkün. Otele dönmeden önce, 2000 Yaz Olimpiyatları gibi birçok spor ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmış olan Sydney Olimpik Parkı'nı ziyaret. Öğle yemeği gezi sırasında yerel bir restoranda. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

03 Aralık 2018 Pazartesi Sydney

Kahvaltının ardından, Sydney Harbour'da iki saatlik bir tekne gezisi yapmak üzere Circular Quay'e transfer. Sydney Liman Köprüsü, Opera Evi, The Rock's, Fort Denison, Point Piper, Watson's Koyu'nu bir de denizden göreceğiniz, dünyanın en güzel manzaralı tekne gezintilerinden birine çıkış. Gezi süresince kuru pasta eşliğinde kahvenizi yudumlarken Sydney'in eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Tekne gezisinin ardından, öğleden sonra şehri dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest zaman. Öğle yemeği ve akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

04 Aralık 2018 SalıSydney - Queenstown (Yeni Zelanda)

Sabah kahvaltısının ardından, havaalanına transfer ve Virigin Australia Hava Yolları ile Avustralya'nın 1500 kilometre güneydoğusunda, Pasifik Okyanusu'nda yer alan Yeni Zelanda'ya uçuş. Öğleden sonra, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nda bulunan Queenstown'a varış. Karşılamayı takiben Wakatipu Gölü'nün kıyısında yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Wakatipu Gölü'nün kıyısında, denizden 310 metre yükseklikte konumlanan Queenstown, buzullarla çevrili tepeleri, Güney Alp Dağları'nın karlı yüksek zirveleri ile Yeni Zelanda'nın yıl boyunca açık olan ilk kayak merkezidir. Görkemli dağlarının harika panoramik manzarası ile şehri keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşamüzeri, Queenstown'un eşsiz manzarasını bir de tepeden göreceğiniz Bob Zirvesi'ne teleferikle çıkış. Teleferik yolculuğu boyunca, Queenstown'un karlı dağlarının ve masmavi gölününün oluşturduğu olağanüstü güzellikteki görüntü sizi büyüleyecek. Wakatipu Gölü'nün panoramasının ayaklarınızın altına serili olduğu yerel bir restoranda, Yeni Zelanda'nın özel tatlarından oluşan akşam yemeğinin ardından yine teleferikle Queenstown'a dönüş ve otele transfer. Geceleme otelde.

05 Aralık 2018 ÇarşambaQueenstown - Milford Sound - Queenstown

Sabah kahvaltısının ardından, 12.500 km2'lik alanıyla Yeni Zelanda'nın en büyük doğal parklarından olan Fiordland Milli Parkı'na doğru yola çıkış. Heybetli dağları, Buzul Çağı'ndan kalma buzullarla şekillenen derin vadileriyle ziyaretçilerine göz alıcı manzaralar sunan Milli Park aynı zamanda, berrak su kaynakları, gürül gürül akan şelaleri, yemyeşil bitki örtüsüyle tam bir doğa harikası olan bir ormana ev sahipliği yapmakta. Wakatipu Gölü'nün kıyısından ilerleyerek, Fiordland'in giriş kapısı olan Te Anau üzerinden Fiordland Milli Parkı'na varış. Eglinton Vadisi boyunca ilerlerken nefes kesen şelaleri, karlı gür kayın ağaçlarını ve ayna gibi berrak gölleri görebilirsiniz. Ardından Upper Hollyford Vadisi'nden geçip, göz kamaştırıcı Christie Şelalesi'ni ardımızda bırakarak 1.2 kilometre uzunluğundaki Homer Tüneli'ne giriş. Son olarak Cleddau Vadisi üzerinde ilerleyerek Milford Sound Fiyordu'na varış. Dünyanın en güzel fiyortları arasında yer alan, görkemli karlı dağların arasına uzanmış masmavi sularıyla göz kamaştıran Milford Sound'da tekne gezisine çıkış. Milford Sound, buzullarla kesilmiş dağ yamaçlarından dökülen şelaleri, dağların üstüne konmuş bulutlarıyla eşsiz bir fiyort manzarasına sahip. Tekne gezisi sırasında, şekil benzerliğinden dolayı Katolik piskoposlarının kullandığı ayin başlığı olan "mitre"den adını alan, 1200 metre yüksekliğiyle heybetli bir görünüş sergileyen Mitre Zirvesi'ni görmek mümkün. Öğle yemeği piknik şeklinde gezi sırasında. Gezinin ardından Queenstown'a geri dönüş. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

06 Aralık 2018 PerşembeQueenstown - Auckland - Rotorua

Sabah kahvaltısının ardından, Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'nda bulunan Auckland'a uçmak üzere havaalanına transfer. Öğle saatlerinde Auckland'a varış. Karşılamanın ardından, otobüsle adanın orta kesimlerine doğru yola çıkış. Bereketli bir bölgede bulunan Matamata'da öğle yemeğinden sonra, Rotorua doğru yola devam. Adını aldığı Rotorua Gölü'nün kıyısına kurulmuş olan termal Rotorua şehirine doğru yola çıkış. Gölleri ve doğal güzellikleriyle, Yeni Zelanda'nın en güzel turizm yörelerinden biri olan Rotorua'ya varışı takiben otele transfer ve yerleşme. Akşamüstü Maori kültürünü keşfetmek üzere hareket. Maori geleneklerini yansıtan kabile şarkıları, Haka dansı eşliğinde eski Maori dönemine doğru zamanda yolculuk yapacağınız 'Te Tawa Ngahere Pa' köyünü ziyaret. Toprak fırınlarda, sıcak taşlar üzerinde pişirilen, Maori kültürüne özgü "Hangi" yemeğinin ardından otele dönüş. Geceleme otelde.

07 Aralık 2018 CumaRotorua - Auckland

Sabah kahvaltısının ardından, otantik bir deneyimi yaşayacağınız dünyaca ünlü Agradome Çiftliği'ni ziyaret. Birçok ödülün sahibi koyun ve köpek şovu boyunca, hem eğlenebilir hem de çiftlik hayatına dair pek çok şey öğrenebilirsiniz. Yeni Zelanda'nın kırsal yaşamı hakkında derin bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacak olan çiftlik gezisinden sonra, Yeni Zelanda'nın yaşayan Maori kültür merkezi olan, Whakarewarewa Jeotermal Vadisi'ndeki Te Puia'ya doğru hareket. Yeni Zelanda'nın yerli halkı olan Maoriler, milattan önce Fiji ve Polinezya'dan göç edip buraya yerleşmişler. Maori halkı, savaşçı ve uygar Maoriler olmak üzere ikiye ayrılırlar; fakat sadece savaşçı Maoriler bugünlere gelmeyi başarabilmişlerdir. Savaş ve meydan okuma dansı olarak bilinen Haka dansı ile ünlü Maorilerin kendilerine özgü dilleri olan Maori dili ise, Yeni Zelanda'nın ikinci resmi dilidir. Birçok yabani kuş, bitki, ağaç türü, dünyaca ünlü Pohutu gayzerini ve 500'den fazla jeotermal harikayı içinde barındıran Te Puia, 60 hektarlık geniş bir alana yayılmakta. Maorilerin tarihini yansıtan XIX. yüzyıla dayanan kültür mirasıyla Te Puia, bölgenin tarihini ve Maorileri tanımak açısından ziyaretçileri için eşsiz bir kaynak. Te Puia gezisinin ardından, ünlü Waitomo Mağaraları'nı keşfetmek üzere hareket. Waitomo'da yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Waitomo Ateşböceği Mağarası'nın keşfi. Yapısında kalker bulunduran göz kamaştırıcı sarkıt ve dikitler ile tarihi binlerce yıl öncesine dayanan sütunların bulunduğu mağaranın derinliklerinde, ateşböceklerinin tavanda oluşturduğu pırıltılarla büyüleneceğiniz bot gezisi. Mağara gezisinin ardından, Auckland'a doğru yola devam. Akşamüstü Auckland'e varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

08 Aralık 2018 CumartesiAuckland

Auckland, ülkenin yerlileri Maoriler tarafından "Uzun Beyaz Bulut Ülkesi" anlamına gelen Aotearoa olarak adlandırılan; sembolü olan kiwi kuşu, yemyeşil doğası ve üstünde sayısız yelkenlinin salındığı engin denizleriyle ünlü Yeni Zelanda'nın en kalabalık şehri olarak bilinmekte. Tasman Denizi ve Güney Pasifik Okyanusu arasında, 14 volkan boyunca uzanan şehir aynı zamanda sönmüş kraterlerin oluşturduğu engebeli yüzey şekilleri ve muhteşem iki limanıyla doğal güzellikler açısından Yeni Zelanda'nın baş tacı. Auckland'in kuzeydoğusunda yer alan The North Shore güzel plajlarıyla meşhurken, güneybatısında bulunan Waitakere Tepeleri ise yürüyüş yollarına, şarap mahzenlerine ve sörf plajlarına ev sahipliği yapmakta. Sabah kahvaltısının ardından Auckland'i keşfetmek üzere hareket. Yeni Zelanda'nın ana giriş kapısı, ticaret ve endüstri merkezi olan Auckland geniş kumsalları, birbirinden güzel Waitemata ve Manukau limanları, eğlence ve alışveriş merkezleriyle Yeni Zelanda'nın en hareketli yerleşim yeridir. Ayrıca "Yelkenler Şehri" olarak da anılan Auckland'in Hauraki Körfezi'nde demirlemiş binlerce tekne görmek mümkün. İlk olarak şehrin en canlı yerleşim yerlerinden biri olan Viaduct Harbour üzerinden ilerleyerek Auckland'in meşhur köprüsü Harbour Bridge'ten geçiş. Ardından 62.000 yıllık bir volkanın üzerine kurulu, şehrin en eski parkı olarak bilinen Auckland Domain'e doğru uzanıyoruz. Burada bulunan ve Yeni Zelanda'nın tarihi ve kültürel mirasını sergileyen meşhur Auckland Müzesi'ni ziyaret. Şehrin doğal güzelliklerini gördükten sonra, tarihi binalardan dönüştürülmüş butikleri, antika ve el sanatları dükkanları ile şehrin popüler alışveriş merkezlerinden olan Parnell köyü gezisi. Son olarak, Auckland'i 360 derece seyredebileceğiniz 328 metre yükseklikteki Sky Kulesi'ne çıkış. Öğle yemeği gezi sırasında yerel bir restoranda. Akşam yemeği yürüme mesafesindeki meşhur Viaduct Harbour'da yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

09 Aralık 2018 PazarAuckland - Singapur

Sabah serbest zamanın ardından, Singapur'a uçmak üzere havaalanına transfer. Singapur Hava Yolları ile saat 15:35'te hareketle saat 21:00'da Singapur'a varış.

10 Aralık 2018 Pazartesi Singapur - İstanbul

Saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
Melbourne:Crown Promenade Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hobart:Lenna of Hobart 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ayers Rock:Desert Gardens Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sydney:İbis Airport Hotel Sydney 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cairns:Pacific Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Sydney:The Boulevard Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Queenstown:Novotel Queenstown Lakeside 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rotorua:Novotel Rotorua Lakeside 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Auckland:Grand Millennium Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Özel ödeme şartları
Kayıt anında tur ücretinin %25'i ön ödeme olarak tahsil edilerek, kati tur kaydı gerçekleştirilir. Bakiye, seyahatin başlamasından 60 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır ve iptal koşulları uygulanır.
Özel iptal şartları
Tur başlangıç tarihine 90 gün kala ve sonrasında yapılacak iptallerde, anlaşmada belirtilen iade miktarından 150 USD dosya masrafı düşülür. Air New Zealand uçuşu için biletler tura kayıtla birlikte basılmak mecburiyetinde olduğundan, bu biletlerin üzerinde yazılı olan miktar iade edilemez. Tur hareket tarihinden 60 gün öncesi ise tur bedelinin tamamı ödenmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra seyahatin iptali durumunda, maalesef iade yapılamaz ve seyahat sigorta paketi devreye girer.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Melbourne/Hobart/Ayers Rock/Cairns/Sydney/Queenstown/Auckland/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 2. günden 18. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 3. günden 18. güne kadar 12 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tren ve tekne gezileri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç) ;
 • Havalimanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Tur lideri bahşişi*;
 • Vize ücretleri;


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
75 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücretin %70'i teminat altına alınmaktadır.

Tavsiye

Geziye sıcak iklime sahip Avustralya'dan başlayıp buzulların bulunduğu, Tazmanya ve Yeni Zelanda'nın güneyine kadar devam edeceğimiz için değişen iklim koşullarına göre, yanınızda yazlık giysilerin yanı sıra, yağmur ve soğuktan koruyacak daha kalın giysiler bulundurunuz.
Güneş gözlüğü, güneş kremi, mayo, şapka, bone, eldiven, dayanıklı trekking ayakkabıları.
Sürekli kullanmanız gereken ilaçların yanı sıra, sinek ilacı.
Dürbün.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 95 $ düşünmek gerekir.

Vize

Avustralya ve Yeni Zelanda için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin 27 Ağustos 2018 tarihine kadar acentamıza iletilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.