Madagaskar, Reunion, Mauritius Üçgeni

Hint Okyanusu'nda bulunan dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar, yaklaşık 100 milyon yıl önce Afrika anakarasından ayrılmış. Başlı başına bir kıta olan Madagaskar, kendine özgü bitki örtüsü ve canlı türleriyle dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir doğaya ve sıcak halkının yarattığı özel bir kültüre sahip. Bu adada yaşayan canlıların %95'ini dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Bu seyahatte bir yanda adanın endemik canlılarını keşfetmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da bırakacağınız gelirle dünyanın en özgün ve soyları tehlikedeki canlılarını korumada bir payınız olmasının gururunu yaşayacaksınız. Fransa'nın Hint Okyanusu'ndaki deniz aşırı toprağı olan Reunion Adası ise zengin bir bitki örtüsünden oluşan tropikal ormanı, kum plajları, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan etkileyici volkanik dağları ve " Creole " nüfusu ile son derece şaşırtıcı kontrastlar sergilemekte. Lagünleri ve göz kamaştırıcı beyaz kum plajları ile Hint Okyanusu'nun incisi Mauritius adasına gelince, Reunion'a çok yakın olmasına rağmen apayrı bir dünyanın özelliklerini taşımakta: Amerikalı yazar Mark Twain'e göre Mauritius cennet için bir ilham kaynağı olabilirdi. Birbirinden çok farklı üç tabiat harikası adanın birleşiminden oluşan bu seyahat doğa severler için kaçırılmayacak bir fırsat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Hint Okyanusu'nun birbirinden farklı üç ülkesi: Büyük Madagaskar, yarısı milli park olan küçük Reunion ve minik Mauritius adalarını bu güzel seyahatte birleştirdik.
 • Madagaskar, kendine özel tabiatı ve hayvanları ile, kayıp bir kıtayı keşfetme duygusunu yaşamak isteyenler için ilginç bir seyahat.
 • Birkaç doğa yürüyüşünün yapıldığı bu yolculuk hiçbir fiziki zorluk içermemekte.
 • Fakir bir ülke olan Madagaskar'da lüks beklememek gerekir. Ancak bazı oteller son derece güzel olduğu gibi bazı otellerde basit fakat temiz ve gerekli konforu içermekte.
 • Reunion Adası ve Mauritius Adası otelleri ise Avrupa standardında hizmet vermekte.
 • Madagaskar'da seyahat klimalı minibüslerle yapılmakta. Bazı yollar stabilize fakat oldukça düzgün.
 • Reunion Adası daha fazla konfor sunmakta ve en az Madagaskar kadar renkli.
 • Mauritius ise çok farklı bir konfor sunmakta.

Başlangıç Günü

27 Eylül Cuma günü saat 23:00'te İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

28 Eylül 2019 Cumartesi İstanbul - Mauritius Adası

Türk Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle 12:45'te Mauritius Adası'na varış. Maskaren Takımadaları'nın bir parçası olan ve volkanik bir yapıya sahip Mauritius Adası'nın kıyı şeridi neredeyse tamamen, korunaklı bir ortam oluşturan mercan resifleri ile çevrili. Adanın kalbi ise büyük bir plato ve dağlar içermekte. Deniz seviyesinden 600 metre yüksekteki merkez platoda nehirler ve şelalelerin kesiştiği sönmüş kraterler bulunmakta. Mauritius, Portekiz ve Hollanda'nın ardından, 1710-1810 yılları arasında Fransız sömürgesi olmuş ve ardında adayı ele geçiren İngiltere'nin egemenliği altına girmiş. Köleliğin kaldırılmasıyla, İngiltere tarafından Hindistan'dan buraya çok sayıda işçi getirilmiş. Farklı kökenli bir nüfusa sahip bu küçük topraklarda yemek kültürü ise, bir koku ve tat cümbüşü oluşturarak, bu çeşitliliği yansıtmakta. Mauritius havalimanına varışı takiben adanın kuzeybatısındaki otelimize transfer ve yerleşme. Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak günün geri kalan kısmı serbest. Otel, 25 hektarlık bir tropikal bahçe ve doğa parkı içindeki "Turtle Bay Marine Park" koyuna hakim olup, göz kamaştırıcı beyaz kum plajları ile çevrili ve adanın en çok rağbet gören yörelerinden biridir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Eylül 2019 Pazar Mauritius Adası

Günü egzotik adanın keşfine ayırıyoruz. 1735 yılında Fransız vali ve öncü Mahé de la Bourdonnais tarafından kurulan başkentin keşfi. Panoramik turu sırasında Çin, Müslüman ve Fransız mahalleleri, darıcık sokaklar ve palmiyelerle süslenmiş geniş caddeler ve İngiliz sömürge döneminden kalma kaleyi görebilirsiniz. Renkli merkez pazarı gezisinden sonra, başkent Port Louis'in hemen yakınında bulunan ve Mauritius'un en gözde gezi yerlerinden biri olan botanik bahçesini tanımak üzere hareket. 1767'de kurulan botanik bahçesinin eski adı olan Pamplemousses, adaya bağımsızlığını kazandıran Sir Seewoosagur Ramgoolamadı ile 1988'de değiştirildi. Devasa ağaçlar, dev nilüferler gibi su bitkileri, tıbbi bitkiler, orkide ve baharat çeşitleri bakımından zengin olan botanik bahçesi dünyanın en eskilerindendir. Gezinin ardından yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, Curepipe kasabasına doğru yola çıkış. Göz alıcı sönmüş bir krater olan Trou aux Cerfs'i keşfettikten sonra, adanın en büyük su havzası " Mare aux Vacoas " dan geçerek Hindularca kutsal sayılan " Grand Bassin "in (Ganga Talao) ve Hindu Tapınağı'nın gezilmesi. Son olarak, şaşırtıcı bir renk kontrastı sunan ve inişli çıkışlı Yedi Renkli Toprak Tepesi ile şelalerinin meşhur kıldığı Chamarel köyü gezisi. Akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Eylül 2019 Pazartesi Mauritius Adası - Reunion Adası / Saint Denis

Sabah, havalimanına transfer ve Air Austral Hava Yolları ile Mauritius Adası’nın güneybatısına 230 kilometre uzaklıktaki Reunion Adası’na uçuş. Karşılamadan sonra, adanın başkenti Saint Denis’ye transfer. Daha sonra, şehir turu için yürüyerek hareket. Eski adı Bourbon olan adanın tam kuzeyinde bulunan Saint Denis, 1664-1769 yılları arasında tarihi bir ticari kurum olan Fransız Doğu Hindistan Şirketinin önemli bir noktasıydı. O zamanlar gemiler 8 ila 10 ay içinde Asya’ya ulaşabiliyorlardı. Taze su ve yiyecek stoklamanın yanı sıra gemileri tamir etmek ve denizde birkaç ay geçirdikleri için hastalanan mürettebatın dinlenmesi için her Avrupalı şirket stratejik uğrak yerleri oluşturmuştu. İngilizler St Helena Adasına, Hollandalılar ise Afrika’nın güney ucunda Cape Town’a yerleşmişlerdi. Madagaskar’da denemesinde başarısız olan Fransızlar, yönetici Mahé de la Bourdonnais önderliğinde, Maskaren Takımadaları’ndaki île de France (Mauritius) ve Bourbon (Reunion) adalarında sömürgelerini kurarlar. Ağustos 1664 yılında yayınlanan Krallık beyannamesinde şirketin imtiyazları şu sekilde özetlenebilir: Ticaret tekeli, işgal altındaki topraklara sahip olma hakkı, egemen adaletin uygulanması, ticaret ve savaş gemileri donatma hakkı, garnizon kurma hakkı, para basma hakkı ve hatta kölelik hakkı. Saint Denis tanıtım gezisi boyunca bu dönemi anımsatan hikayeleri dinleyip yer ve yapıları görebilirsiniz. Öğle yemeği geziler esnasında yerel bir restoranda. Gezinin ardından şehir merkezindeki iyi bir konuma sahip olan otelimize yerleşme. Akşam yemeği tipik bir lokantada. Reunion Adası mutfağı, melez « Creole », Hint ve Afrika mutfaklarından etkilenmiş. Geceleme otelde.

01 Ekim 2019 Salı Saint Denis - Salazie - Hellbourg - Saint Pierre

Volkanik kaynaklı jeolojik bir yapıya sahip olan Reunion Adası, iki milyon yıl önce ortaya çıkan ve günümüzde artık sönen Salazie, Mafate ve Cilaos adlı üç yanardağdan oluşur. Sabah, adanın kuzeydoğu kıyı yolunu Sainte Suzanne’e kadar takip ettkten sonra, rom üretimi için yetiştirilen bol şeker kamışı plantasyonu bulunan, ağırlıklı Tamillerin yaşadığı bir bölgeden geçerek adanın iç kesimlerinde bulunan Salazie’ye doğru yola çıkış. Sainte Suzanne’de ünlü Bourbon Vanilya’sını tanımak için Le Grand Hazier adlı Vanilya Evi’ni ziyaret. Daha sonra, üç kraterin (caldeira) arasında en kolay erişilebilen, en büyük ve bol yağış aldığı için en yeşil olan Cirque de Salazie’ye çıkış. Mât çayının kıyısını takip eden yoğun bir bitki örtüsüyle kaplı ve “Gelin Tülü ” gibi şelalelere hakim panoramik bir yolu takip ederek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Salazie’ye varış. Salazie muz ağaçları, bambu ve değişik sebze tarlaları ile büyük bir tarım rezervi oluşturmakta. Amfitiyatro biçimindeki çöküntüden oluşan Cirque de Salazie’yi keşfettikten sonra, serin bir iklime sahip ve bir zamanlar bir termal merkezi olan Hellbourg’a varış. Öğle yemeğinden sonra, sömürge döneminde adada yaşayan Fransız kökenli halkın yarattığı “Creole” mimarisinin çok güzel örneklerini sunan köyde gezinti ve XIX. Yüzyılda ki “Creole” yaşantısına ışık tutan harikulade Villa Folio ziyareti. Gezinin ardından, adanın doğu ve güney kıyına doğru yola devam. Piton de la Fournaise yanardağının lav püskürtmesiyle oluşan ve okyanusa kadar uzanan lav tarlalarını görmek mümkün. Akşamüstü, adada yaşayan tüm etnik gruplarının görülebildiği Sainte Pierre’e varış. Şehrin kalbinde yer alan ve lagüne bakan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Ekim 2019 Çarşamba Saint Pierre - Piton de la Fournaise - Saint Gilles

Sabah, adanın güneyindeki iç kesimlerine doğru hareket. Çeşitli bitki türlerine sahip Plaine des Cafres Vadisi, Derin Surlar Vadisi üzerinde bir panoramik nokta olan Nez de Boeuf ve ayı andıran uçsuz bucaksız çölsel “Plaine des Sables” adındaki kum vadisini geçtikten sonra, turistlerin birinci uğrak yeri Piton de la Fournaise’e açılan 2.311 metre yüksekliğindeki Bellecombe’a varış. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan bölgenin en etkileyici manzaralarına hakim olan ve Cehennemin Zirvesi anlamındaki Piton de la Fournaise, 380 000 yıl önce ortaya çıkarak halen aktif olan bir yanardağdır. 3.071 metre yüksekliğindeki Piton des Neiges (Karlı Zirve) den sonra 2.631 metre ile adanın en yüksek ikinci zirvesini oluşturur. Faaliyete geçtiğinde yanardağın püskürttüğü lav seli doğu yamacından Hint Okyanusu’nun sularına aktığı için, her seferinde adanın yüz ölçümünün büyümesine sebep olmakta. Öğle yemeğinden sonra Cité du Volcan adlı Yanardağ Müzesi’ni ziyaret etmek üzere hareket. 270 derece panoramik görüntü sunan 4D sinemanın yanı sıra alışılmadık bir lav tüneli replikasının bulunduğu bu yüksek teknoloji volkanoloji müzesinin sayesinde, yanardağlar hakkında daha fazla bilgi edinip Piton de la Fournaise'in kalbini keşfedebilirsiniz. Gezinin ardından, doğu kıyıyı takip ederek St Gilles’e doğru yola devam. Adanın kuzeybatı kıyısında bulunan ve muhteşem plajları ile adanın en meşhur tatil beldesi olan Saint Gilles civarındaki ve « Creole » tarzı villalardan oluşan otelimize varış ve yerleşme. Günün geri kalan kısmı deniz kenarındaki otelde serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

03 Ekim 2019 Perşembe Saint Gilles - Saint Denis - Madagaskar / Toamasina

Sabah, keyifli otelimizde serbest zamanın ardından, 45 dakikalık mesafedeki Saint Denis'ye hareket. Çok çeşitli yerel sanat ürünlerinin satıldığı zaanatkarlar çarşısında hediyelik eşyaları alabileceğiniz bir gezi. Öğlene doğru Saint Denis havalimanına transfer ve Air Austral Hava Yolları ile Reunion'un batısına 800 km uzaklıktaki Madagaskar'a uçuş. Madagaskar'ın doğusundaki, ülkenin ikinci büyük şehri Taomasina'ya varış. Adanın idari ve ekonomik merkezi olan Taomasina limanından çıkan gemiler bütün dünyaya karanfil, vanilya, kahve, krom ve karides taşımakta. Palmiyelerle süslenmiş caddelerde erkeklerin yürüyerek çektikleri çek çek arabaları şehire özel bir atmosfer katmakta. Diğer adı Tamatave olan Taomasina'ya varışı takiben karşılama ve otobüsümüzle panoramik şehir turu için hareket. Adanın idari ve ekonomik merkezi olan ülkenin ikinci büyük şehri Toamasina deniz limanından çıkan gemiler bütün dünyaya karanfil, vanilya, kahve, krom ve karides taşımakta. Palmiyelerle süslenmiş caddelerde erkeklerin yürüyerek çektikleri çek çek arabaları Toamasina'ya özel bir atmosfer katmakta. Şehirde çek çek arabalarıyla gezintinin ardından, otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04 Ekim 2019 Cuma Toamasina - Pangalanes Kanalı

Kahvaltının ardından, Toamasina'nın güneydoğusunda Manangarez ırmağı üzerindeki limana transfer. Odun, kumaş, hindistan cevizi veya balık yüklü büyük piroglardan oluşan son derece hareketli yüzer pazarı gördükten sonra, Pangalanes Kanalı gezisi için buradan kalkan hızlı botla hareket. Göller, denizkulakları ve nehirleri birbirine bağlayan Doğu kıyısındaki 600 kilometrelik Pangalanes Kanalının, sadece Taomasina'dan Mananjari'ye kadar olan 420 kilometresi teknelerin çalışmasına elverişli olup, gezimiz bu kanalın aşağı istikamette Manambato'ya kadar yaklaşık 100 kilometrelik bölümünü katetmekte. Yapılacak tekne gezisi esnasında yer yer durarak ve yer yer sazlar ve su sümbüllerinin arasından geçerek balıkçıların su üstündeki yaşantısını, değişik mallarla yüklü pirogları, çamaşır yıkayan kadınları, köyleri gözlemleme imkanı. Akanin'ny Nofy'ye varışı takiben Ampitabe gölü kenarındaki lodge'umuza yerleşme. " Düşler yuvası " anlamına gelen Akanin'ny Nofy'deki lodge'umuzun beyaz kum plajında yürüyüş ve keyif yapabilir, berrak, güvenli sularında yüzebilirsiniz. Öğleden sonra, göldeki tipik bir köyü ziyaret. Burada kadınlar derin olmayan sulara girerek ağlarıyla balık avlıyorlar. Akşamüstü, oldukça nadir bir lemur türü olan, gece ortaya çıkan en büyük primat " Aye Aye " nin keşfi için yerel rehber eşliğinde gece turu için hareket. Meyve ve böceklerle beslenen, çok büyük gözleri ve birbirinden bağımsız döndürebildiği kulakları ile Aye Aye, garip görünüşlü, eşi benzeri olmayan hayvanlardan biridir. Soyu tükenme tehdidi altındadır. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme lodge da.

05 Ekim 2019 Cumartesi Pangalanes Kanalı - Andasibe Milli Parkı / Perinet Rezervi

Kahvaltıdan sonra, bir yarımadada kurulan Palmarium özel rezervini ziyaret. Burada egzotik bitkilerin arasında Palmiye çeşitleri, kurakçıl bitkiler, sarı çiçekli akasyalar, baharatlar, orkideler bulunmakta. İnsan görmeye alışık Propithecus Verreaux coquereli, varieca varegata ve Eulemur coronatus gibi birkaç Lemur türü ile ilk tanışma. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin yaptığı araştırma, "Madagascar" animasyon filmiyle ünlenen lemurların yeryüzünde nesli en çok tehdit altında olan memeliler olduğunu gösterdi. Gezi sırasında, böcek gibi küçük hayvanlarla beslenen Nepenthes etçil bitkilerinide görebilirsiniz. Gezinin ardından, tekne ile Hint Okyanu'suna paralel uzanan Pangalanes Kanalı'nda yolculuğumuza Manambato'ya doğru devam. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, orada bekleyen otobüsümüzle Andasibe'ye doğru yola çıkış. Yüksek Topraklar'da bir yolculuktan sonra yağmur ormanlarından oluşan 1100-1250 metre yükseklikteki Andasibe-Mantadia Milli Parkı'nın olağanüstü konumdaki orman lodge'u olan otelimize varış ve yerleşme. Daha sonra, "lemur adası" olarak nitelendirilen lodge'un özel rezervinde gezi. Hava karardıktan sonra, lokal rehber eşliğinde bir gece yürüyüşü yaparak, rezervin karanlıkta dolaşan canlılarını keşif. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

06 Ekim 2019 Pazar Andasibe Milli Parkı - Marozevo - Mantasoa

Sabah erken, 1100-1250 metre yükseklikteki Andasibe Milli Parkı'nın içinde yer alan ve daha çok Perinet diye anılan Analamazotra Rezervi gezisi için hareket. Değerli Palisander ağaçları ve sarmaşıklarla kaplı, adanı en yüksek ağaçlarına sahip bu bölgede çeşitli kuş, memeli ve sürüngen yaşamakta. Aralarında büyük bir bukalemun türü olan Calumma parsonii, Eulemur fulvus fulvus, Eulemur rubriventer, Avahi laniger ve Hapalemeur griseus gibi lemur türleri de bulunmakta. Fakat rezervin özelliği sadece burada görülebilen, 70 sentimlik boyu ile zamanımızın en büyük lemur türü olan, kısa kuyruklu Indri İndri veya yöresel adıyla babakotoyu barındırması. Yerel halkın kutsal kabul ettiği Indri İndri aynı zamanda tek eşli olan tek lemur türüdür. Eşlerden biri ölünce, diğeri bir daha eş aramaz ve yavrularına hayatının sonuna kadar bakar. Gezinin ardından, Yüksek Topraklar'da yolculuk ederek Mantasoa Gölü'ne doğru yola çıkış. Yol güzergâhındaki Marozevo'da bulunan "Madagascar Exotic" olarak bilinen Pereyras çiftliğini ziyaret. Burada, aralarındaki en ünlüsü kuyruklu yıldız adlı Argema Mitri olan birkaç kelebek türünün yanı sıra, ot üzerinde yaşayan "phasme" adlı çubuk böcekleri, kurbağagiller ve en zengin bukalemun çeşitlerini görebilirsiniz. Çevredeki ormanda yaşayan iki Lemur türü daha ile tanışma. Bu ilginç çiftlik gezisinin ardından, Mantasoa'ya doğru yola devam. Gölün kıyısındaki otelimize yerleşme. Öğle yemeğinden sonra, Mantasoa Gölü'nün çevresi ve Mantasoa köyünün keşfi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

07 Ekim 2019 Pazartesi Mantasoa - Antananarivo

Sabah, inanılmaz manzaralar eşliğinde Antananarivo'ya doğru yola çıkış. Çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskar'ın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini keşfederek, kısaca "Tana" olarak da bilinen Madagaskar'ın başkenti ve ülkenin en büyük şehri Antananarivo'ya doğru yolculuk. "Bin savaşçı şehri" olarak nitelendirilen Antananarivo'ya varışı takiben yerel bir lokantada öğle yemeği. Ardından, eski Merina monarşisi ve Madagaskar Kırallığın beşiği Antananarivo gezisi. Yüksek Topraklar'ın tipik geleneksel evleri, bazı kolonyal yapıları, 1839 yılında inşa edilen kraliçe I. Ranavalona'nın sarayı olan "Rova Manjakamiadana" ve sırası ile gelen üç kraliçe ile evlenen başbakan Rainilaiarivony'nin sarayı "Andafiavaratra" nın bulunduğu tarihî yukarı şehrin yanı sıra aşağı şehirde Anosy Gölü ve Antananarivo'nun kalbi olan Avenue de l'Indépendance (Bağımsızlık Caddesi) gezileri. Şehir turu sırasında, tarihî bir binada bulunan ve sergilediği eski fotoğraflar ile Madagaskar'ın ve Antananarivo'nun tarihine ışık tutan ilginç Fotoğraf Müzesi ziyareti. Gezinin ardından, Anosy Gölü'ne yakın ve şehrin güzel bir konumundaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

08 Ekim 2019 Salı Antananarivo - İstanbul

Sabah, başkentin keşfine devam ederek, çok çeşitli yerel sanat ürününün satıldığı zaanatkarlar çarşısında hediyelik eşya satın alabileceğiniz bir gezi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 15:55'te istanbul'a hareket.

09 Ekim 2019 Çarşamba İstanbul

Saat 04:55'te İstanbul'a varış.
Turtle Bay :Westin Resort & Spa 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Saint Denis:Juliette Dodu Boutique Hotel Özel Kategori
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Saint Pierre :Villa Delisle 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Saint Gilles:Hotel Le Récif 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Toamasina :Calypso Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Akanin’ny Nofy:Bush House Lodge 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Andasibe:Vakona Forest Lodge 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Mantasoa:Domaine de l'Ermitage 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Antananarivo:Royal Palissandre Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/ Mauritius/ Reunion/ Toamasina ; Antananarivo/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 1. günden 10. güne kadar 11 akşam yemeği;
 • 2. günden 11. güne kadar 10 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç**);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

AŞI
Madagaskar için korunma amaçlı sıtma ilaçları alınması tavsiye edilir.

Madagaskar’a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Madagaskar’a ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: http://www.seyahatsagligi.gov.tr/

Vize

Madagaskar ve Reunion için vize işlemleri Eylul ayı başlarında acentamız tarafından yürütülecektir. Mauritius için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.