İskocya & İrlanda

KLASİK TURLAR  Tur Doludur
- 11 Ocak 1900
12 Gece / 13 Gün - Uçuşlar + 24 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Kayıtlara Kapanmıştır.
Gezilecek Yerler: Edinburgh - Rossslyn - Stirling - Pitlochry - Fort Augustus - Kaledonya Kanalı - Loch Ness - Skye Adası - Portree - Dunvegan - Armadale - Fort William - Glencoe - Loch Lomond- Glasgow - Belfast - Devler Geçidi - Derry - Sligo - Carrowmore - Galway - Moher Falezleri - Burren Bölgesi - Ring of Kerry - Killarney - Cashel - Kilkenny - Dublin...
İskoçya’ya ve ikiye bölünmüş İrlanda’nın kuzeyinden güneyine yapacağınız bu yolculuk sizi unutulmaz Kelt topraklarının en güzel bölgeleri ve manzaraları ile tanıştıracak: İskoçya’nın muhteşem Highlands bölgesinin efsanevi Loch Ness’i, romantik Loch Lomond’u, pitoresk kasabaları, koyunların otladığı sisli tepeleri, vadileri ve “Sisli Ada” olarak adlandırılan şiirsel Skye Adası... İrlanda’daki büyüleyici Ring of Kerry, vahşi Burren, nefes kesici Moher Falezleri, çarpıcı Devler Geçidi... Bu doğal güzelliklerinin yanı sıra sanatçılar, yazarlar ve şairlerin bıraktığı kültürel miras ile zengin bir tarihe sahip hareketli Dublin, Belfast, Glasgow ve Edinburgh kentleri... Ve tabii ki İrlanda “pub”ları ve dünyanın en kaliteli İskoç viskisi... İskoçya ve İrlanda seyahati kaçırılmaması gereken bir doğa, bir tarih, bir duygular senfonisi...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bayram tatilinin Haziran ayına denk gelmesinden dolayı, en uzun günlerin, artan sıcaklığın ve çiçeklerle bezenen tabiatın tadını çıkaracağınız bir seyahat.
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Giant's Causeway ve Edinburgh gezeceğimiz yerler arasında.
 • Mimarisi ve Dünya edebiyatına büyük katkısı ile Dublin de gezi programımızda.
 • Dan Brown’un best seller kitabında kilit bir rol oynayan Rosslyn Şapeli ziyareti.
 • Edradour'da viski damıtımı ve degüstasyonu.
 • Loch Ness’de ve Moher Falezleri'nde tekne gezisi.
 • İç Hebridlerin en büyük olan Skye Adası gezisi.
 • İskoçya’dan Kuzey İrlanda’ya hızlı feribot ile geçiş.
 • Otantik bir İrlanda 'pub' ının atmosferini yaşamak için Dublin’in meşhur bir 'pub'ında İrlanda gecesi.
 • Tarihi Guiness tesislerinin gezilmesi ve bira degüstasyonu.

15 Haziran 2018 Cumaİstanbul - Edinburgh

Türk Hava Yolları ile saat 07:20’de hareketle saat 09:45’te Glasgow'dan sonra İskoçya’nın ikinci büyük kenti olan Edinburgh’a varış. Tur otobüsüyle Kuzey Denizi'nin karaya doğru uzantısı olan Firth of Forth körfezinin güney kıyısında yer alan Edinburgh’a hareket. İskoçya'nın tarihi başkenti Edinburgh, sönmüş yanardağlar ve kayalıkların üzerindeki ilginç konumu ile çevresindeki düz Lothians bölgesi ve kuzeyinde uzanan Firth of Forth kıyı şeridi ile büyük bir tezat oluşturmakta. Şehre hakim Edinburgh Kalesi surlarından baktığınızda, eteklerinden aşağıya uzanan Orta Çağ sokaklarını ve binlerce yıllık tarihi, gizem ve geleneği yansıtan nefes kesici terasları görebilirsiniz. Öte yandan, uluslararası festivalleri ile çağdaş, dinamik, kozmopolit atmosferi ve aynı zamanda onu ayırt eden bir İskoç tarzıyla, modern bir sanat şehri olan Edinburgh'da, yapıtların sergilendiği galerileri, barları, restoranları, gece kulüplerinide görmemek mümkün değil. Panoramik turumuz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan Orta Çağ ve Georgian döneminin zarif mimari yapıları; Royal Mile Caddesi; Holyrood Sarayı; şehrin eski ve yeni kesimlerini birbirine bağlayan meşhur Princes Street görülecek yerler arasında. Edinburgh’un müthiş manzarasına hakim Calton Hill tepesine çıkış. Son olarak, Edinburgh Kalesi gezisi. En ünlü İskoç kalesinin yapımının tarihi oldukça karışık. En eski bölümü olan St. Margaret Şapeli XII. yüzyıla dayanır; Büyük Salon IV.James tarafından 1510 yıllarında; topların bulunduğu “Half Moon Battery” Regent Morton tarafından XVI. yüzyılda; İskoç Ulusal Savaş Anıtı ise I. Dünya Savaşı’ndan sonra inşa ettirilmiş. Kale, İskoçya Kraliyet Mücevherleri, Kader Taşı, Pazar günleri hariç her öğlen saat birde ateşlenen One O’Clock Gun ve Ulusal Savaş Müzesi’ne ev sahipliği yapmakta. Ögle yemeği geziler esnasında yerel bir restoranda. Şehir merkezinde ve tarihi mekanlara yürüme mesafesinde bulunan otelimize yerleşme. İstediğiniz gibi dolaşarak Edinburgh’un nabzını hissetmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

16 Haziran 2018 CumartesiEdinburgh - Rosslyn - Stirling - Pitlochry

Kahvaltının ardından, meşhur Rosslyn Şapeli’ni ziyaret etmek üzere Edinburgh’un güneyinde bulunan Rosslyn’e hareket. Dan Brown’un “Da Vinci Şifresi ” adlı kitabı ile büyük ilgi toplayan şapelin zengin alegorik betimlemelerini görebilirsiniz. Roman Katolik kilisesine bağlı şapel, Norman şövalyelerinden soylu bir aile olan Sinclair ailesinden William Sinclair tarafından XV. yüzyıl ortalarında inşa edilmiş. 1560'taki İskoç Dinsel Devriminin ardından Roman Katolik dini tören ve ibadetleri resmi olarak son bulmuş fakat Sinclair ailesi XVIII. yüzyılın başlarından kapatılana kadar ibadetlerine devam etmiş. 1861'de İskoç Piskopos Kilisesinin ibadetine uygun olarak tekrar açılan şapel, son senelerde Masonluk ve Tapınak Şövalyeleri söylentileriyle gündeme geldi. Gezinin ardından İskoç tarihinde önemli bir yere sahip olan, Edinburgh’un kuzeybatısındaki Stirling’e hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Stirking Kalesi’ni ziyaret. Stirling, 1300’lerde İngiltere Krallığına karşı askeri zaferleriyle İskoçya tacını giyen İskoçya’nın en büyük kahramanı Robert Bruce, “Cesur Yürek” filminde hayatı canlandırılan Stirling savaşı ile ulusal kahraman ilan edilen İskoçya’nın bağımsızlık mücadelesinin simgesi William Wallace ve İskoçyalı’ların Kraliçesi Mary Stuart ile meşhur. İskoçya'nın en etkileyici kalelerinden ve kraliyet saraylarından biri olan Stirling Kalesi ülkenin hem askeri tarihi, hem de İskoç kraliyet ailesinin yaşamı hakkında bilgi vermekte. Daha sonra, Central Highlands bölgesindeki Pitlochry'ye doğru yola devam. Victoria tarzı ile Highlands’ların en pitoresk yerleşimlerinden biri olan Pitlochry'de gezinti. Aynı zamanda İskoç viskisinin üretildiği en geniş bölge olan Highlands’ın viskileri yumuşak içimleri ve aromatik tatları ile öne çıkar. Pitlochry yakınlarındaki dünyaca ünlü Edradour Damıtım Evi’ni ziyaret. 1825’ten beri faaliyette olan Edradour Highlands viskilerinin en önemli sekiz single malt viskisi üreticilerinden biridir. Gezinin ardından, otele transfer ve yerleşme.

17 Haziran 2018 PazarAberfeldy - Fort Augustus - Loch Ness - Fort William - Onich

Sabah, yüksek topraklar anlamına gelen Highlands bölgesindeki Fort Augustus kasabasına doğru yola çıkış. İnverness’ten Fort William’a kadar kuzeydoğu ve kuzeybatı kıyılarını birleştiren Kaledonya Kanalı güzel kasabayı ikiye bölmekte. Kuzey bölümünde, kanal Loch Ness ile birleşiyor ve alavere havuzları ile farklı yükseltilerdeki su akışını yönlendiriyor. Gizemli Loch Ness Gölü’nde yaşadığı rivayet edilen, bölge halkının Nessie adını verdiği ve varlığına hala inandığı canavar, dünyanın en ünlü efsanelerine konu olmuş. 40 kilometre uzunluktaki Loch Ness’in en derin noktası 230 metreye ulaşmakta. Fort Augustus'a varışı takiben gölün tek adası olan “Cherry” (Murdoch’s Island) adasını görebileceğiniz Loch Ness’de bir tekne turu. Göl manzaralı bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Fort Augustus’u keşfederken ziyaretçi merkezinde Kaledonya Kanalı hakkında daha fazla bilgi edinebileceksiniz. Şirin kasabada serbest zamanın ardından, batıya doğru yola devam. Yol üzerinde, II. Dünya Savaşı sırasında Achnacarry Kalesi’nde eğitilen Britanyalı Komando birliklerine ithaf edilen Komando Anıtı’nın görülmesi. Grampian Dağları'nın batı ucunda yer alan, 1.345 metrelik irtifasıyla Britanya Adaları’nın en yüksek dağı ve İskoçya'nın ikonik dağı olan Ben Nevis’in panoramik manzaraları eşliğinde yolculuk. İsmi Gaelik dilinde “Cennet Dağı” anlamına gelen Dağ halk arasında The Ben olarak anılmakta. Sahil kasabası Fort William üzerinden Firth of Lorn Loch’un ağzındaki Onich’e varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Haziran 2018 PazartesiOnich - Skye Adası - Onich

Kahvaltının ardından, İskoçya'nın kuzeybatısında yer alan İç Hebridler takımadasının en büyük adası Skye’ya doğru yola çıkış. Loch Eil’in kıyısını takip eden yoldan, bir Harry Potter filminde Hogwarts Ekspresi'nin geçtiği XIX. Yüzyılın sonunda inşa edilen 21 kemerli Glenfinnan viyadüğünü görerek Mallaig limanına varış. Buradan, yarım saatlik bir feribot yolculuğu ile İskoçya'nın batı kıyılarında bulunan İç Hebrid adalar topluluğunun en büyüğü olan Skye Adasına geçiş. Skye Adası’nın güney ucunda bulunan ve Skye’ın bahçesi olarak nitelendirilen Sleat Yarımadası’na varış. Doğal güzellikleri ve tarihi ile tanınan ada, ilham kaynağı olduğu Gaelik dilindeki şiirler ve şarkılarda “Eilean a' Cheò” yani “sisli ada” anlamına gelen “the Island of Mist” olarak anılmakta. Cuillin Dağları’nın eteklerinden geçerek, olağanüstü manzaralara sahip Skye Adası’nın kalbine doğru yolculuk. Adanın başkenti olan Portree’ye varış. Rengarenk evler ile çevrili pitoresk, küçük limanın keyfini çıkardıktan sonra yerel bir restoranda öğle yemeği. Adanın kuzeyinde yer alan Dunvegan Kalesi’nin ziyaret. Buradan, adanın güneydoğusundaki ve 1995’ten beri adayı ana karaya bağlayan Skye Bridge köprüsünü kullanarak, İskoçya anakarasına dönüş. Yol üzerinde bulunan ikonik görüntüleri ile Eilean Donan Kalesinde fotoğraf molası. Loch Duich’in suları ile çevrili harika konumdaki kale, “Highlander” ve James Bond serisinin “Dünya Yetmez” gibi birçok filmde dekor olarak kullanıldı. Alşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

19 Haziran 2018 SalıOnich - Luss - Glasgow

1344 metre ile Büyük Britanya’nın en yüksek dağı Ben Nevis'in eteklerinde bulunan bölgeyi terk ederek ve dönemin (1692) İngiltere kralına bağlılık yemini etmekte geç davranan Mac Donald Klanı mensuplarının büyük bir kısmının katledilmesi ile meşhur Glencoe Vadisi’nden geçerek göl bölgesine doğru hareket. Loch Lomond'un pitoresk kıyı şeridinde yolculuk. İskoçya’da büyük tatlı su alanları veya fiyort gibi deniz suyu ile karışan geniş su alanları “loch” olarak adlandırılmakta. Hakkında çok sayıda şarkı ve şiir yazılan güzel ve huzurlu Loch Lomond, Birleşik Krallık’taki en büyük tatlı su rezervine sahip. Taş evleri ile Loch Lomond’un en tipik köyü olan Luss’ta gezintinin ardından, Glasgow'a doğru yola devam. Varışı takiben, İskoçya’nın en büyük şehrinin keşfi. Canlı ve enerjik Glasgow, uluslararası tanınmış müzeleri, galerileri, çarpıcı mimarisi, hareketli gece hayatı ve alışveriş imkanıyla karşı konulmaz bir cazibe yaratmakta. Glasgow, aynı zamanda 1999'da Birleşik Krallığı’nın “Mimari ve Dizayn Şehri” seçilmiş. Mimar ve tasarımcı Charles Rennie Mackintosh'un eşsiz eserleri ve etkileyici Viktoryan tarzı yapılarını burada görmek mümkün. Glasgow şehri, müzelerinde bulunan dünya standartlarındaki koleksiyonlarına yeni bir çatı yaratmak için büyük bir proje yürütmekte. Bu amaçla, nehir kıyısında fütürist bir tarzda inşa edilerek 2011 yılı bahar aylarında ziyarete açılan Riverside Ulaşım Müzesi ile tadilatı 3 yıl sürüp, 2006 yılında kapılarını tekrar açan İskoçya’nın en geniş koleksiyonuna sahip Kelvingrove Müzesi ziyaretleri. Öğle yemeği şehir turu esnasında. Akşamüstü, şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Haziran 2018 ÇarşambaGlasgow - Belfast

Kahvaltının ardından, İskoçya’nın güneybatısında bulunan Stranraer limanına hareket. Otobüsümüzü İskoçya'da bırakarak, buradan iki saat 15 dakika süren bir feribot yolculuğu ile Kuzey Kanalını geçiş. Öğle yemeği feribotta. Yaklaşık iki saat süren bir yolculuktan sonra Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a varış. Yeni otobüsümüzle Belfast şehir turu için hareket. Tur, İrlanda'nın Pisa Kulesi’ne cevabı niteliğindeki eğik Albert Memorial Saat Kulesi ile başlayıp Belfast'ın en önemli ziyaret noktalarından biri olan Grand Opera House binası, tarihi 1885'e dayanan Belfast’ın en meşhur barı ve belkide dünyanın en güzel barı The Crown Liquor Saloon, Kraliçe Viktorya tarafından kurulan ve görkemli binalara sahip Queens Üniversitesi ve bir başka Viktorya mirası olan Botanik Bahçeleri ile devam edecek. Ardından 1912'de ünlü Titanic Gemisi’nin yapıldığı Harland ve Wolfe Tersaneleri’ni ziyaret. Daha sonra, ziyaretçilere sıkıntı döneminde Belfast'taki yaşam hakkında fikir verecek, yıllarca süren mücadelesinden dolayı bir zamanlar duvar ile birbirinden ayrılan Protestan ve Katolik mahallelerinde yer alan Shankill Sokağı (Protestan tarafı) ve Falls Sokağı (Katolik tarafı) gezileri. Buradaki binaların dış cepheleri “murals” dedikleri büyük duvar resimleriyle bezenmiş. Akşamüstü, otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Haziran 2018 PerşembeBelfast - Antrim Sahili - Devler Geçidi - Derry

Sabah, muhteşem doğasıyla Kuzey İrlanda’nın meşhur Antrim sahilini keşfetmek üzere yola çıkış ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve Devler Geçidi anlamına gelen, aşk uğruna savaşan devlerin hiddetinden yerle bir olmuş topraklar gibi pek çok rivayete ilham kaynağı olan “Giants Causeway” gezisi. Bu eşsiz volkanik doğa harikası, 60 milyon yıldan uzun bir süre önce dünya yüzeyine püsküren lavlar tarafından şekillenmiş. Deniz tarafından hemen soğutulmuş ve bunun sonucu olarak kristalleşip 40 bin beşgen bazalt sütun olarak şekillenip bu geçidi oluşturmuş. Gezinin ardından, viskisi ile tanınan ve dünyanın en eski damıtım evinin bulunduğu Bushmills kasabasına öğle yemeği için hareket. Öğleden sonra, 1690 yılına kadar Antrim Kontları’nın merkezi Dunluce Kalesi’nde fotoğraf molası. Fethetmesi neredeyse imkansız olan bu kalenin kalıntıları denize hakim bir konumda 30 metrelik dik bir bazalt kayanın üzerinde yükselmekte. Akşamüstü, Foyle Nehri kıyısında kurulu Kuzey İrlanda'nın ikinci büyük şehri olan Londonderry veya kısacası Derry’e varışı takiben şehrin merkezindeki otelimize yerleşme. Daha sonra tarihi surlar içindeki şehrin yürüyerek keşfi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Haziran 2018 CumaDerry - Sligo - Galway

Sabah, Birleşik Krallık’ın bir parçası olan Kuzey İrlanda’dan ayrılarak ve güzel ve popüler bir kasaba olan Donegal üzerinden geçerek güzel manzaraları ile ünlü şair Yeats'e ilham kaynağı olan Sligo bölgesine hareket. Benbulben Dağı'nın ayaklarında, Yeats'ın mezarının bulunduğu Drumcliff'teki küçük kiliseyi ziyaret. Şairin dedesinin papaz olarak görev yaptığı bu kilise, VI. yüzyıla ait St Columba Manastır’nın kalıntıları üzerine inşa edilmiş. Bu manastırdan geriye sadece bir Kelt haçı ve yuvarlak kulenin kalıntıları kalmış. İrlanda'nın en büyük şairinin mezartaşı oldukça sadedir ve üzerinde yazarın kendisine ait Hayata, ölüme soğuk bir bakış fırlat. Süvari, yanlarından geçip git! yazıtı bulunmakta. Sligo’da öğle yemeğinin ardından, Sligo bölgesinin keşfine devam. Engebeli manzaralar ile çarpıcı bir tezat oluşturan enfes Sligo gölleri ve ağaç kaplı adaları, yerel halk tarafından Kraliçe Maeve'in mezarı olarak bilinen Knocknarea zirvesindeki Neolitik çağdan kalma höyük ve Carrowmore'de İrlanda’nın en büyük megalitik mezarlığı, bölgenin ilgi çekici noktalarını teşkil etmekte. Sligo'nun sahil şeridinde ise Strandhill, Rosses Point ve Enniscrone gibi mükemmel sörf plajları görebilirsiniz. Carrowmore megalitik mezarlığını gezdikten sonra Galway’e doğru yola devam. Akşamüstü İrlanda’nın beşinci büyük şehri Galway’e varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Haziran 2018 CumartesiGalway - Moher Falezleri - Burren Bölgesi - Killarney

Sabah, sıradışı kireçtaşı görüntülere sahip Burren Ulusal Parkı'ndan geçerek Clare eyaletine hareket. Aşınmadan meydana gelen yarıklarda yetişen Arktik ve Akdeniz karışımı yaban bitki örtüsünün altında kocaman mağaralar ve nehirler oluşmakta. Burren'de, bunun yanında çok sayıda eski çağlara ait mezar, Kelt haçı, 12.yüzyılda inşa edilen bir Sistersiyen manastırı kalıntısı ve kıtlık döneminde terkedilen köyler bulunmakta. Yolun üzerindeki dünyaca ünlü Cliffs of Moher Falezleri gezisi. Atlantik Okyanusu kıyısında ve Burren bölgesiyle sınır teşkil eden, 230 m yükseklik ile 8 kilometre uzunluktaki Moher Falezleri, İrlanda'nın en güzel manzaralarından birine sahipler. Hava açık olunca Galway Körfezindeki Aran Adaları ve Connemara tepeleri ile vadileri görülebilmekte. Falezlerin güneyinde ise üzerinde daha önce bir kale bulunan Hog's Head tepesini görebilirsiniz. Falezler, O'Brien Kulesinin kuzeyinde en yüksek noktasına ulaşır. Efsaneye göre kule, Vikingleri savaşta yenen Brian Boru'nun soyundan gelen Cornelius O'Brien tarafından kız arkadaşları ile çay içebilmek için inşa edilmiş. Moher Falezleri'nin manzaralarının falezlerin kenarındaki patikalarda yürüyerek ve tekne turu yaparak tadını çıkardıktan sonra öğle yemeği. Öğleden sonra, Limerick ve Adare üzerinden Kerry eyaletine doğru yola devam. Akşamüstü İrlanda'nın güneybatısında Killarney kasabasına varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Haziran 2018 PazarRing of Kerry

Bugün, Ivreagh Yarımadası’nda yapacağınız eşsiz gezi, dağlar, turba bataklıkları, göller ve sahil boyunca Atlantik Okyanusu’nun büyüleyici manzaraları eşliğinde size 180 kilometrelik panoramik Ring of Kerry'in muhteşem doğasını ve küçük balıkçı köylerini doya doya keşfetme fırsatı verecek. Killarney'den ayrılıp İrlanda'nın en eski sokak festivali Puck Fair ile bilinen Killorglin'e, ardından da Dingle Yarımadası ve Dingle Körfezinin panoramik manzaralarına hakim Glenbeigh'e doğru yola devam. Daha sonra, Ulusal kahraman Daniel O'Connell'in doğum yeri olan Cahirciveen'e gidip oradan da turba bataklıklarını geçerek öğle yemeği için deniz kıyısındaki Waterville kasabasına varış. Parlak renklerle boyanmış evleri ile bilinen Sneem kasabasının ardından yol, dağların arasından Molls Geçiti ve Killarney'in ünlü göllerinin eşsiz manzaralarını görebileceğiniz Ladies View'e doğru devam ediyor. Son olarak, büyüleyici manzaraları ile Killarney Milli Parkı’nın kalbinde yer alan İrlanda'nın en gösterişli evlerinden biri olan Muckross House malikanesini ziyaret. 1843 yılında Herbert Ailesi tarafından Elizabeth tarzında inşa ettirilen konak, muhteşem katmerli zakkum bahçeleriyle çevrili. Akşamüstü Tralee’ye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Haziran 2018 PazartesiKillarney - Cashel - Kilkenny - Dublin

Sabah, ülkenin doğu kıyısının ortasında yer alan Dublin’e doğru yola çıkış. Yol üzerinde İrlanda'nın en çok fotoğraflanan ziyaret noktası Rock of Cashel’e hareket. Cashel kasabasına hakim bir konumda inşa edilen kale, bir zamanlar Munster krallarının merkeziydi. 450 yılında St.Patrick burayı ziyaret etmiş, X. yüzyıldada Munster Kralı Brian Boru İrlanda birinci kralın tacını burada giymiş. XII. yüzyılda O'Brien'lar tarafından kiliseye bağışlanan Rock of Cashel, Başpiskoposu'nun makamı olmuş. Yüksek haçları, yuvarlak bir kuleyi, Roman Cormac şapelini, gotik bir katedrali ve başpiskoposun sarayını, güçlü duvarlarının arkasında barındıran görkemli kalenin gezisi. Kilkenny’e doğru yola devam. Öğle yemeğinden sonra, İrlanda'nın en ilgi çekici ve en iyi korunmuş Orta Çağ kasaba Kilkenny’nin yürüyerek gezilmesi. Mermer şehir olarak anılan Kilkenny’i eşsiz cazibesini, barındırdığı çeşitli tarihi yapılara borçlu. Akşamüstü, Orta Çağ’dan beri İrlanda başkenti Dublin’e varış ve şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Daha sonra, 1904'te açılan Avrupa'nın en büyük sert bira üretim tesisi Guinness bira fabrikası gezisi. Olağanüstü bir mimariye sahip olan binada, 2000 yılından beri Guinness biralarının üretimini ve tarihini anlatan bir sergi bulunmakta. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Haziran 2018 SalıDublin

Sabah, şehir turu için hareket. Liffey Nehri’nin kuzeyinden başlayan gezide ana cadde üzerinde bulunan Merkezi Postane binası gibi çok sayıda ilgi çekici yapının yanısıra O'Connell Caddesi, rıhtımlar ve Gümrük Evi ile Avrupa'nın halka açık en büyük parkı Phoenix' i görebilirsiniz. Nehrin güneyindeki kısım ise zarif XVIII. yüzyıl mimarisi Georgian tarzdaki meydanları ve binaları ile daha değişik bir görünüme sahip. Oscar Wilde'ın evinin bulunduğu Merrion Meydanı, kaliteli dükkanları ile Grafton Caddesi ve Kildare Caddesi'nde Dracula'nın yazarı Bram Stoker'ın evini görebilirsiniz. Şehrin bu bölümünde kütüphanesinde Kells Kitabı adlı İncil nüshasını barındıran Trinity Koleji ile Orta Çağ mahallesindeki Dublin Kalesi ve iki Anglikan katedrali bulunmakta.Aziz Patrick'in vaaz verdiği İrlanda'nın Ulusal Katedrali St. Patrick gezisi. 1225'te Salisbury Katedrali gibi tasarlanarak yeniden inşa edilen bu katedral, 1320 yılından itibaren belirli aralıklarla 200 yıl boyunca İrlanda'nın ilk üniversitesine ev sahipliliğini yapmış. Gotik tarzdaki muhteşem mabedin içinde Boyle Ailesi’nin mezarı ve 1745'te ölümüne kadar dekan olarak burada eğitim veren Jonathan Swift’in mezarı gibi çok sayıda anıt mezarı bulunmakta.Daha sonra, Parnell Meydanı'nda XVIII. yüzyıldan kalma bir konakta yer alan Dublin Yazarlar Müzesi ziyareti. İrlanda edebiyatı dört Nobel ödüllü yazar ve uluslararası platformda tanınan çok sayıda diğer yazarları ile dünyanın en tanınmışları arasında yer almakta. Müzede Swift, Sheridan, Shaw, Wilde, Yeats, Joyce ve Beckett gibi Dublinli yazarların eserleri, mektupları, portreleri ve bazı kişisel eşyaları sergilenmekte. Son olarak, Trinity Koleji ziyaret. İrlanda'nin en eski ve Dublin'in en prestijli üniversitesi Trinity Kolej, 1592 yılında Kraliçe I. Elizabeth tarafindan kurulmuş. “Trinity College” Samuel Beckett ve sonradan burada Fransızca öğretim görevlisi olarak çalışan Jonathan Swift ile Oscar Wilde gibi ünlü öğrencilere eğitim verdi. Kolej’in tarihi kutuphanesi meşhur “Book of Kells” kitabını barındırmakta. Bu incil VI. ve VIII. yüzyıllar arasında keşişler tarafından yazılmış olup ?aşırtıcı güzellikteki işlemelerle bezenmi? bir el yazması eserdir ve batı kaligrafi şaheserlerinin ba?ında gelerek İrlanda'da en beğenilen başyapıtlarından biridir. Öğle yemeği gezi esnasında yerel bir lokantada. Akşam yemeği şehir merkezinde dans ve müzik eşliğinde meşhur bir İrlanda pubında. Geceleme otelde.

27 Haziran 2018 ÇarşambaDublin - istanbul

İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz için transfer saatine kadar serbest zaman. Türk Hava Yolları ile saat 15:30’da hareketle saat 22:55’te İstanbul’a varış.
Edinburgh:Brooks Boutique Hotel 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Aberfeldy:Moness Resort 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Onich:Lodge on the Loch 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Glasgow:Jury’s Inn 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Belfast:Stormont Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Derry:Bishops Gate Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Galway:The House Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Killarney:Torc Hotel 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dublin:The Gresham Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Dublin, Edinburgh/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1. günden 12. güne kadar 12 akşam yemeği;
 • 1. günden 12. güne kadar 12 öğle yemeği;
 • 2. gün viski degüstasyonu;
 • 12. gün akşam yemeği dans ve müzik eşliğinde meşhur bir pub’da;
 • İskoçya-İrlanda arası hızlı feribot bileti;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri.


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
75 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücretin %70'i teminat altına alınmaktadır.
* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 65 $ düşünmek gerekir.


Vize

İrlanda ve Birleşik Krallık için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülebilir. Altı ay geçerli pasaport gerekmekte.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.