TUR LİDERLERİ

Ahmet AYBAR

1967 yılında İstanbul´da doğdum. Orta ve lise eğitimimi 1986 yılında İstanbul (Erkek) Lisesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesinden mezun oldum. 1988 yılından bu yana aktif rehberlik hayatıma devam ediyorum. Almanya´da yaşadığım süre zarfında bölgeyi detaylı tanıma şansım oldu. Şimdilerde eşimin memleketi olan İtalya'da yaşıyor İtalya, Orta ve Kuzey Avrupa destinasyonlarında turizm organizasyonları ve almanca, ingilizce, italyanca rehberliklerini yapmaktayım.
En büyük tutkum yurt dışında bulunan ve bu kadim topraklara ait objeleri, eserleri bulmak, onlar hakkında araştırmalar yapmak ve geçmişimizi daha iyi analiz etmek. Doğal olarak iyi bilinen bir geçmiş sayesinde, geleceğimizin de daha iyi, güzele doğru şekillenmesine de katkı sağlamak. Bilinmeyen ve dünyaya dağılmış tarihimiz hakkındaki birikimlerimi bir kitap haline getirmek için çalışmalarım ayrıca devam etmekte.
Hayat mottomu kısaca ifade etmek gerekirse...
Konfüçyüs der ki;
'Bende bir elma var, sende bir elma var. Ben sana bir elma verdim, sen bana bir elma verdin; sende bir elma oldu bende de bir elma oldu. Bir şey değişmedi.
Sende bir bilgi var bende bir bilgi var. Sen bana bir bilgi verdin, ben sana bir bilgi verdim; sende iki bilgi oldu, bende iki bilgi oldu. Yani çok şey değişti.'
Telefon: +39 333 3775988

ahmet@aybar.com.tr