Kiev'den Lviv'e Ukrayna Manzaraları

Ukrayna, geçirdiği savaşlara, ekonomik krizlere rağmen tarihi eserleri iyi korunmuş, votkası, müziği ve doğal güzellikleriyle ile meşhur bir ülke. Avrupa'nın en geniş coğrafyaya sahip ülkesi ve aynı zamanda Avrupa'nın buğday ambarı olarak bilinmektedir. Ortaçağın izlerinin keşfedileceği, yerel mutfağın lezzetleriyle dopdolu serin bir yaz gezisi daveti: Ormanda geziyormuş hissi veren bir parkın içine kurulmuş Kiev, müzeleri, galerileri ile ülkenin kültür başkenti olarak bilinen Lviv ve huzurlu sakin Vinnitsya'da konaklayarak ülkenin batısının keşfi.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Ukrayna'da ortaçağın izlerini takip eden Kiev, Vinnitsya, Ternopil, Lviv şehir gezileri
 • Dünyanın en önemli 2. Dünya Savaşı Müzesi ziyareti
 • Dinyeper Nehri'nde tekne gezisi
 • Kiev'de 11. yüzyıldan günümüze kalan ünlü Pecherskaya Lavra Manastırı gezisi
 • Ukrayna'nın en güzel şatolarından Radomysl Şatosu gezisi.
 • Pidhirtsi Sarayı ve Olesko Kalesi ziyaretleri
 • Yerel restoranlarda Ukrayna lezzetleriyle buluşma

04 Haziran 2019 Salıİstanbul - Kiev

Türk Hava Yolları TK 457 tarifeli seferi ile 07.00 İstanbul'dan kalkış. 08.50'de Kiev Havalimanı'na varış. Karşılama ve Kiev şehir merkezine transfer ve panoramik şehir gezisi; şehir surları, günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş şehir kapısı olan Golden Gate, 1037 yılında inşa edilmiş 13 kubbesiyle ismini İstanbul'daki Ayasofya'dan alan Aziz Sophia Katedrali, Ukrayna Ortodoks Patrikhanesi Aziz Volodymyr Katedrali ve ünlü Andreyevski Yokuşu. Ayasofya Meydanı ve adını 19. yüzyılda inşa edilen Sözleşmeler Dairesi'nden alan tarihi binalarla süslü Kontraktova Meydanı'nı birleştiren bu tarihi yokuşta pek çok restoran ve hediyelik satan dükkânlar bulunmaktadır. Andreyevski Yokuşu'nda serbest zaman. Gezi esnasında öğle yemeği. Öğleden sonra otele transfer. Odalara yerleştikten sonra, akşam yemeği Podil Semti'nde otele yürüyüş mesafesindeki restoranda.

05 Haziran 2019 ÇarşambaKiev

Sabah kahvaltının ardından, Pecerskaya Lavra Manastırı & Mykola Syadristy Mikro Minyatür Müzesi gezileri. Mağaralar Manastırı olarak bilinen Percerskaya Lavra Manastırı, Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisidir. İçinde 18 kiliseyi barındıran 11. yüzyıldan kalma kompleks, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. II. Dünya Savaşı hakkında dünyadaki en büyük müzelerden biri olan Savaş Müzesi'ni ziyaret. Ulusal Tarih Müzesi'nin içinde yer alan müze açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet Ordusunun Afganistan Savaşı'nda ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya Savaşı'na ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri ile savaşın insanlığa verdiği zararı, unutulmaz örneklerle görme olanağı. Yalnızca mikroskopla görülebilen eserler yaratan sanatçı Mykola Syadritsy'nin eserlerinin sergilendiği müzenin gezilmesi. Öğle yemeğinden sonra, Ukrayna sanatının en güzel ve değerli örneklerinin yer aldığı Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi gezisi; Neoklasik tarzda 19.yüzyılın sonlarında inşa edilen etkileyici binası ve Ukraynalı sanatçılara ait 40.000 eserin sergilendiği müzede resim, heykel, grafik ve ikona koleksiyonları görülmeye değer. Dinyeper Nehri'nde tekne gezisi, Kiev'in her iki yakasındaki büyüleyici manzaralarına hayranlıkla bakma fırsatı sunuyor. Görülecek yerler arasında Kiev-Pechersl Lavra'nın çarpıcı kubbeleri, güzel Vudybetsky Manastırı, muhteşem St. Andrew Kilisesi ve Magdeburg Hakları Sütunu yer almaktadır. Akşam yemeği yerel lokantada.

06 Haziran 2019 PerşembeKiev - Radomysl - Jitomir - Vinnitsya

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra Radomysl'e doğru yola çıkış. Tarihi 16. Yüzyıla kadar uzanarak, yakın tarihte restore edilen Radomysl Şatosu, Roma döneminden kalan 2000 yıllık Via Regia Yolu üzerinde yer almaktadır. Şato gezisi esnasında Ukrayna'nın en zengin ikona koleksiyonu ve 400 yıl önce kurulan Ukrayna'nın ilk kağıt fabrikası görülecek yerler arasında. Ardından öğle yemeği için Varşova ve Kiev arasında köprü görevi gören Jitomir'e doğru hareket. Öğle yemeği sonrasında tarihi 9. yüzyıla dayanan Vinnitsya'ya gidiş. Sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna'nın en güzel şehirlerinden biridir. Panoramik gezi esnasında Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı görülecek. Otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada.

07 Haziran 2019 CumaVinnitsya -Ternopil- Lviv

Sabah kahvaltının Ternopil'e hareket. Batı Ukrayna'nın en önemli şehirlerinden olan ve uzun dönem Avusturya-Macaristan İmparatorluğu sınırları içinde yer alan bu kent güzel barok mimari unsurlar barındırmaktadır. Panoramik şehir gezisinin ardından öğle yemeği ve Ukrayna'nın başkent Kiev'den sonraki en popüler şehri Lviv'e doğru yolculuk. Yol üzerinde önce 17. yüzyılda, Jakub Sobieski ve Andrzej Morsztyn şiirleriyle kutsanan şarabı, üzüm bağları ve İtalyan tarzı parterre bahçeleri ile Fortezza tarzında inşa edilmiş Pidhirtsi Sarayı, sonra tarihi 14. yüzyıla uzanan Olesko Kalesi ziyaretleri. Ukrayna'nın Polonya sınırına 70 km uzaklıktaki Lviv'e akşamüzeri varış. 1998 yılından bu yana UNESCO tarafından korunan Lviv, eski pazar meydanı, Ermeni Mahallesi, Rönesans Konakları ve eğlence mekânlarıyla canlı bir kent. Akşam yemeği otelde.

08 Haziran 2019 CumartesiLviv

Sabah kahvaltısının ardından aslan şehir Lviv şehir gezisi: mermer heykelleriyle farklı bir siluet sunan Lychakiv Mezarlığı, Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu eski şehir meydanı görülecek ve Ermeni Katedrali, Eczacılık Müzesi ve Arsenalnaya Silah Müzesi ziyaretlerinden sonra öğle yemeği ve serbest zaman. Eski doğu bloğunun dünyaca meşhur Lviv çikolata ve kahve fabrikasının satış mağazasında çikolataları tatma ve alışveriş imkânı. Akşam gala yemeği Ukrayna'nın en hareketli ve popüler lokantasında.

09 Haziran 2019 PazarLviv - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından Lviv Havalimanı'na transfer. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK442 tarifeli seferiyle 10.55 Lviv kalkış ile İstanbul'a hareket. Saat 13.00'de Istanbul'a varış.
Kiev:Fairmont Grand Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Vinnitsya:France Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lviv:Bank Hotel 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Kiev - Lviv/Istanbul uçuşları
 • Programda belirtilen turlar,
 • 1'si gala yemeği olmak üzere 5 akşam yemeği
 • 5 öğle yemeği
 • Yemeklerde 0,50 cc su ve 1 kahve ikramı
 • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 30 $ düşünmek gerekir.

Vize

Ukrayna için vize gerekmemektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.