Japonya'da Kiraz Çiçekleri Mevsimi

Bir tarafta taş baskı resimlerdeki manzaraları andıran köyleri ve binlerce yıllık gelenekleri, diğer tarafta ise geleceğin şehirleri ve yüksek teknolojisi ile Japonya tipik bir karşıtlıklar ülkesidir. Bu seyahatte, Japon ekonomisinin kalbi Osaka, kederli anıları ile Hiroşima, romantik görünümü ile kutsal ada Miyajima, tarihi mirasını çok iyi koruyabilmiş eski kıraliyet başkenti Kyoto, tarihi tapınakları ile Nara, sıcak su kaynakları ile Hakone, kutsal dev Fuji Dağı, ultra modern başkent Tokyo gibi birbirinden değişik yerlerin yanı sıra olağanüstü bir doğayı da keşfedebilirsiniz. Eski zamanlarda, Doğan Güneş’in İmparatorluğu olarak tanınan Japonya takımadalarına yapılacak bu kontrast ve gizem dolu yolculuk, bugüne kadar gezginlere daima sürprizlerle dolu şaşkınlıklar yaşatmış.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Japon kültüründe önemli yeri olan çiçek açan kiraz ağaçlarının harika manzarasını kaçırmamak için seyahatimizi Mart sonu-Nisan başına gelecek şekilde programladık.
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Itsukushima Shinto Mabedi, Hiroşima Barış Anıtı Parkı, Kyoto ve Nara tur programımızın içinde yer almakta.
 • Seyahati konforlu bir otobüs ile yapacağız.
 • Osaka’dan Hiroşima’ya, Hiroşima'dan Kyoto'ya ve Kyoto’dan Odawara’ya Shinkansen adlı hızlı tren ile seyahat edeceğiz.
 • Konaklamalar için ise konforlu dört yıldızlı otellerde.
 • Gion Kültür Merkezi’nde sanat gösterisi.
 • Sumida Nehri’nde tekne gezisi.
 • Otantik bir Japon atmosferi yaşamak için bir geceyi, geleneksel Japon oteli olan bir Ryokan’da da geçireceğiz.
 • Yemekler ağırlıklı olarak Japon mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak. Ancak imkan olan lokantalarda uluslararası mutfağıda menülerinizde bulabilirsiniz.

1. Günİstanbul - Dubai

Emirates Hava Yolları ile saat 19:25’te Dubai’ye hareket.

2. GünDubai - Osaka

Saat 01:00’da Dubai’ye varış ve saat 03:30’da Osaka’ya hareket. Saat 17:40’ta Japonya ekonomisinin kalbi olan Osaka Kansai Havalimanı’na varış ve karşılama. Ardından, yaklaşık bir saat mesafede bulunan şehrin merkezindeki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme oteld

3. GünOsaka - Hiroşima

Tokyo'nun 600 kilometre Güneydoğusundaki ve Yodo Nehri’nin ağzında bulunan Osaka, Japon mutfağının başkenti olarak bilinmekte. Osaka 2,7 milyon nüfusu ile Tokyo ve Yokohama’nın ardından Japonya'nın en büyük üçüncü şehri olup Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden biridir. Sabah, şehir turun sırasında iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile tanınan Kita (kuzey) semtini, muazzam büyüklükteki alışveriş merkezleri ve çok sayıda cazibe merkezlerini barındıran Minami (güney) semtini ve geleneksel bir mimariye sahip Ozakajo Kalesi gibi Osaka’nın önemli yerlerini keşfedebilirsiniz. Osaka’nın en büyük ve en popüler caddesi olan Midosuji’nde ve Shinsaibashi’de serbest zaman. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, istasyona transfer ve Osaka’nın 280 kilometre batısında yer alan Hiroşima’ya mermi tren ile hareket. 1 saat 22 dakika süren bir yolculuktan sonra Hiroşima’ya varış ve şehir merkezinin kalbinde bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. GünHiroşima - Miyajima - Kyoto

Kahvaltının ardından, kutsal kabul edilen ve ceylanların serbest dolaştığı Miyajima Adasına hareket. Feribot ile ulaşılan Miyajima‘da, UNESCO Dünya Kültür Mirası olan meşhur Itsukushima Shinto Mabedi ve Japonya’nın en güzel üç manzarasından biri olarak bilinen denizin ortasından yükselen büyük kırmızı kapı “Torii” bulunmakta. Miyajima Adası gezisinden sonra, öğle yemeği için Hiroşima'ya dönüş. Ardından, Hiroşima şehir turu için hareket ve bir UNESCO Dünya Kültür Mirası ilan edilen Barış Anıtı Parkı Müzesi’ni ziyaret. Park, 6 Ağustos 1945’te nükleer bomba atılan ilk kent olan Hiroşima'ya adanmış. XVI. yüzyılda kurulan bir kalenin çevresinde gelişen Hiroşima, askeri üssü ve Japonya'nın sanayi şehri haline gelmişti. Japonya 8 Aralık 1941'den beri Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri ile savaştaydı. 26 Temmuz 1945 günü, ABD Başkanı Truman, Japonya’nın koşulsuz teslim olmasını isteyen Potsdam Deklarasyonu’nu yayınladı. Japonya ültimatomu reddedince, Truman nükleer saldırı emrini verdi. 6 Ağustos 1945'te yerel saatle 08:15'te Amerika Birleşik Devletleri Enola Gay adlı bir B-29 bombardıman uçağından bıraktığı little boy isimli atom bombasıyla ilk anda 75 bin kişinin ölümüne yol açtı. Sonrasında radyasyon hastalıkları sebebiyle ölenlerle birlikte bu sayı 145 bine ulaştı. Geziden sonra tren istasyonuna transfer. 'Shinkansen' adlı süper hızlı tren ile Hiroşima’dan 310 kilometre uzaklıktaki Kyoto’ya hareket. Dünyanın ilk hızlı treni olan mermi tren 1 saat 40 dakika süren bir yolculuktan sonra Japonya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto’ya varış. Kyoto’ya hakim bir konumdaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. GünKyoto

Gün boyu 794’ten 1868’e kadar, onbir asır boyunca Japonya'nın eski başkenti olan Kyoto şehrin keşfi. Muhteşem tepelerle çevrili olan Kyoto, II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir Japon şehirlerinden biridir. Tarihi anılar ve efsanelerle dolu şehir, Japonya’nın en güzel eski yapıları barınmakta.1650 Budist Tapınağı ve 400 Shinto Mabedi ile Kyoto aynı zamanda ülkenin kutsal ve ruhani başkenti olarak da kabul edilir. Şehir ipek ve brokar dokumaları, çömlek, tunç, lake ve porselen eşyaları, geleneksel yelpaze ve bebek imalatı ile de tanınmakta. Sabah, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmış Kyoto’nun en önemli yapılarını keşfetmek üzere hareket. İlk olarak Ryoan-ji Tapınağının inanılmaz güzellikte ki Zen bahçeleri ve sonra romantik görünümüyle Kinkaku-ji Tapınağı’nı ziyaret; 1397’de Yoshimitsu adlı şogun tarafından ikametgâh olarak inşa ettirilen yapı altın köşk anlamına gelmekte; 1408’de, Yoshimitsu’nun ölümünden sonra Zen bir tapınağa dönüştürülmüş. Ardından Edo Hanedanın’ın kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603’te inşa ettirilen sıradışı Nijo Şatosu gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan ve “saf su” olarak adlandırılan Kiyomizu Dera Tapınağı ile kazıklar üzerinde inşa edilmiş terasını ziyaret; Japon Budizm’inin en eski ikinci kolu olan Hosso tarikatına bağlı tapınak 780 senesinde inşa edilmiş. Son olarak, Geyşa kültürünün hissedilebileceği geleneksel evler ve dar sokakların modern unsurlar ile kaynaştığı tarihi bir semt olan Gion mahallesinde gezinti. Eski Japon geleneklere göre dans etme, şarkı söyleme, müzik aletlerini çalma, servis yapma gibi birçok bilgi ve yeteneğine sahip Geyşaların görevi konuklarının rahat ve güzel zaman geçirmesini sağlamaktır. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

6. GünKyoto - Nara - Kyoto

Kahvaltıdan sonra, Kyoto’dan bir saat mesafede yer alan tapınaklar şehri Nara’ya hareket. 710 yılında kurulan ve Kyoto'dan önceki başkent olan Nara tarihi, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon kültürünü çok güzel yansıtmakta. Budizm inancının gelişme imkânı bulduğu Nara aynı zamanda sanatın, zanaatçılığın ve edebiyatın beşiği olmuş. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış yapılarının keşfi: VII. yüzyıldan kalan Japonya’nın en eski tapınağı Horyu-Ji ve dünyanın en eski yapıları arasında yer alan görkemli “Rüyalar Köşkü”; Nara'nın simgesi haline gelen beş katlı Kofuku-Ji Pagodası ve bahçeleri; altın rengi bronzdan yapılmış devasa Buda heykeli barındıran Todai-Ji; Kasuga Taisha Mabedi; ve tabii ki her köşeden çıkan sevimli geyikler... Öğle yemeği Nara’da yerel bir restoranda. Akşamüstü Kyoto’daki otelimize dönüş. Gion kültür merkezinde, birçok ön hazırlık gerektiren çay töreni, ikebana çiçek düzenleme sanatı, geleneksel müzik, komedi ve kukla oyunundan oluşan tanıtımların izlenmesi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

7. GünKyoto - Odawara - Hakone

Sabah, tren istasyonuna gidip 'Shinkansen' adlı süper hızlı tren ile Kyoto’dan 385 kilometre uzaklıktaki Odawara’ya hareket. Dünyanın ilk hızlı treni olan mermi tren ile iki saat yedi dakika süren bir yolculuktan sonra Odawara’ya varış. Fuji-Hakone-Izu Ulusal Parkı’ndaki güzel manzaraları ve kaplıcaları ile ünlü Hakone-Kawaguchiko bölgesine doğru yola çıkış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Fuji Dağı’nın eteklerinde yer alan Ashi krater gölü üzerinde bir tekne gezisi. Ebediyeti temsil eden ve halk tarafından kutsal kabul edilen “Fuji-san” ın mükemmel şekildeki konik tepesi, yılın yarısından fazla sürede kar ile kaplıdır. Eski çağlardan beri bu dağ hakkında sayısız siirler yazılmış, resimler yapılmış. 3776 metre ile ülkenin en yüksek dağı olan ve Japonya’nın simgesi haline gelen Fuji Dağı’nın keşfi. Akabinde, çağdaş Japon ressamların çeşitli eserlerin sergilendiği Narukawa sanat müzesini ziyaret. Ardından, tepelerinde sıcak su kaynaklarının bulunduğu ve IX. Yüzyıldan beri termal merkezi olarak tanınan Hakone-Kawaguchiko bölgesine doğru hareket. Akşamüstü Batı tarzı yatak yerine “futon” denilen tipik yer yatakları ile “ofuro” denilen tipik banyo odaları bulunan geleneksel bir Japon oteli olan ve Kawaguchiko gölü kenarında, Fuji Dağı manzaralı bir Ryokan’a yerleşme. Ryokan aynı zamanda bir kaplıca oteli olduğundan şifalı sıcak su banyolarından yararlanabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. GünHakone - Kamakura - Tokyo

Sabah, Kamakura’ya doğru yola çıkış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Pasifik kıyısındaki Kamakura şehri gezisi. Tokyo ve Yokohama’ya yakın konumunun sayesinde popüler bir tatil beldesi olan şehir, 1192 ila 1333’te başkent görevini üstlenmiş. İktidarı ele geçiren Minamoto No Yoritomo adlı şogun, yeni başkenti Kyoto’dan Kamakura’ya taşımış. Şehirde o dönemden kalan birkaç tapınak bulunmakta: Aralarında en çok dikkat çeken beş Zen tapınağından en önemlisi olan Kencho Ji Tapınağı ile Minamoto klanının koruyucusu olan savaş tanrısı Hachiman‘a ithaf edilen Tsurugaoka Hachimangu Shinto Tapınağı gezileri. Ardından, 100 kilometre uzakta Tokyo Körfezi’nin kıyısındaki Sumida Nehri’nin ağzında yer alan Tokyo'ya doğru yola devam. Çok eskilere dayanan bir yerleşim bölgesinde bulunan ve ülkenin en büyük şehri olan Tokyo, bilindiği gibi Japonya’nın başkentidir. Tokyo’ya varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9. GünTokyo

Tokyo, 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştı. Küçük bir kale olan Edo, 1603’te Şogun Tokugawa Ieyasu tarafından Japonya yönetiminin başkenti yapılır. 1868’de Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto'dan Edo Kalesi’ndeki eski şogun sarayına taşınarak, Edo’nun adını “doğudaki başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto Depremi’nde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmış. 1950'lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya'nın kültür odağı olur. Kahvaltıdan sonra, geleneksel ahşap evler ve Meiji döneminden kalma taş yapıların yanı sıra gökdelenlerden oluşan bir mimari çeşitliği sunan Tokyo şehir turu için hareket. Gezi sırasında, ihtişamlı İmparatorluk Sarayı’nın bahçeleri gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeği aldıktan sonra Japonya’nın önemli hac merkezlerinden meşhur Asakusa Tapınağı’nı ziyaret. Son olarak, Asakusa’nın çivarındaki Japon hediyelik eşyaların satıldığı sayısız dükkanları ile meşhur ve bir yaya yolu olan Nakamise sokağında gezinti. Ginza semtindeki yerel bir restoranda akşam yemeği için akşamüstü otelden hareket. Geceleme otelde.

10. GünTokyo

Kahvaltıdan sonra, sizi hayran bırakacak olan, oldukça gelişmiş geniş metro ağını kullanarak Tokyo’nun keşfine devam. İlk olarak şehri nehirden başka bir açıdan görebileceğiniz Sumida Nehri’nde keyifli bir tekne turu. Daha sonra, Asakusa’ya kadar gidip oradan metroya aktarıp Ueno Parkı'na varacağız. Ueno Parkı'na yakın olan, bir anda kendinizi farklı bir zaman diliminde bulunucağınız, eski mezarlar barındıran ilginç Yanaka mezarlığının içinden geçerek, bu tarihi semtinde bulunan tapınakların görülmesi. Kiraz çiçeklerini görerek Ueno Parkı içinde keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra ve Japonya’nın en önemli müzelerinden biri olan Tokyo Ulusal Müzesi'ni ziyaret. Ardından, meşhur bir alışveriş merkezi olan Ginza semtine metro ile ulaştıktan sonra serbest öğle yemeği ve öğleden sonra serbest zaman. Elektronik alişverişi için Akihabara’da tercihlerinizin arasında yer alabilir. Alış veriş veya son keşifler yapabilir güzel bir kafede öğlenden sonranızı değerlendirebilirsiniz. Rainbow Bridge Köprüsü manzaralı Odaiba Adası’nda yerel bir restoranda veda akşam yemeği için saat 18:00’da otel’den hareket. Akabinde havaalanına transfer.

11. GünTokyo - Dubai - İstanbul

Emirates Hava Yolları ile saat 00:30’da hareketle 06:45’te Dubai’ye ve buradan 11:20’de hareketle saat 14:55’te İstanbul’a varış.
Osaka:Hotel Rihga Royal 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Hiroşima:Grand Prince Hiroshima 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Kyoto:Hotel The Westin Miyako 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fuji Kawaguchiko Gölü:Maruei Ryokan 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Tokyo:Grand Prince New Takanawa 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Osaka; Tokyo/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 3. günden 9. güne kadar 7 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama.


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 50 $ düşünmek gerekir.

Vize

Japonya için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.