Gül Zamanı Göller Bölgesi

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  4 GECE
15 Mayıs 2020 - 19 Mayıs 2020
4 Gece / 5 Gün - Tren + Uçak ile ulaşım, 7 Yemek ve Tüm Turlar dahil
Thy ve Tren ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
20 Aralaık 2019 a kadar satın alın 200 TL indirim kazanın.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul,
Gezilecek Yerler : Eskişehir - Frig Vadisi - Salda, Eğirdir ve Kovada Gölleri - Sagalassos, Kibyra ve Kremna Antik Kentleri - Yazılı Kanyon - Burdur, İn Suyu Mağarası, Isparta - Gül Hasatı
Tur Tarihi :15 Mayıs 2020
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
2.295 TL
Tek Kişi Farkı :
475 TL
3. Kişi :
2.215 TL
20 Aralık 2019 a kadar rezervasyon yapın ve ödeyin 200 TL indirim kazanın.
Kişi Başı :
2.095 TL
Tek Kişi Farkı :
475 TL
3. Kişi :
2.015 TL
Kısmen tren ile, kısmen ise otobüs ile Eskişehir'de konaklayıp, Frig Vadisi'ni gezerek Sagalassos'a ulaşan keyifli bir gezi programı. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Aynı yörede daha da az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar Kasabası'nın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğimiz Kibyra'dır. Bu antik kalıntıların ihtişam ve güzelliği Sagalassos'u aratmaz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Üç gece konaklayacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Salda Gölü'nün muhteşem kıyılarından, tabiat harikası Yazılı Kanyon'un olağanüstü güzelliklerine geçerken, sizlere Eğirdir Gölü'nün kıyısında lezzetli bir göl levreği tattırmayıda unutmadık. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Eskişehir ve Frig Vadisi'ni içeren bir Göller Bölgesi programı.
 • Hızlı tren ile Eskişehir'e gidiş ve Denizli'den uçakla dönüş.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
 • Çok az tanınan Sagalassos, Kremna ve Kibyra Antik Kentleri'nin keşfi.
 • Gül hasatını yaşama ve Salda Gölü'nü gezme imkanı.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

15 Mayıs 2020 Cuma İstanbul - Eskişehir

Akşamüstü, saat 17:50 de Söğütlüçeşme veya 18:00 de Bostancı, 18:21 de Pendik'den hızlı trene binerek Eskişehir'e hareket. 20:57 de Eskişehir'e varış ve otele transfer. Hemen yatmak istemeyen gezginler, otelimiz şehrin tarihi merkezinde bulunduğundan, kolayca keyifli bir yürüyüş yaparak, Eskişehir'i akşam ışıkları altında keşfedebilirler. Geceleme otelde.

16 Mayıs 2020 Cumartesi Eskişehir - Frig Vadisi - Sagalassos

Sabah, kahvaltıdan sonra, Eskişehir turu: Odunpazarı'nın yürüyerek keşfi; Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan Devrim Arabası'nın Tülomsaş'da görülmesi ve taşıdığı alüvyonlarla Eskişehir bölgesine bereket getiren Sakarya Irmağı'nın en uzun kolu Porsuk Çayı kıyısında serbest zamanın ardından erken öğle yemeği. Ardından, Seyitgazi yönünde hareket. Kısa bir yolculuğun ardından Seyitgazi'de bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi gezileri. Burada bulunan türbe ve cami 1207-1208 yıllarında hüküm süren Anadolu Selçuklu sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın annesi Ümmühan Hatun tarafından, 720-740 yıllarında sıklaşan akınlarda Bizans'a karşı büyük kahramanlıklar gösteren ve 720 yılında Mesih kalesi olarak bilinen bölgede şehit düşen efsanevi halk kahramanı Seyyit Battal Gazi adına yaptırılmış. Daha sonra Frig Vadisi'ne doğru yola devam. M.Ö. 9. yy'larda Kafkaslar'dan Anadolu'ya göç eden Frigler Kütahya, Afyon ve Eskişehir arasında kalan Dağlık Frigya Bölgesinin tüf kayalarından oluşan vadilerine yerleşmişler. Buralardaki kayaları oyarak özgün bir mimari ortaya çıkarmışlar ve yaptıkları eserler kendilerinden sonra gelen medeniyetlere misal teşkil etmiş. Frig dönemi kaya anıtlarının ortak özellikleri, bezemelerindeki ve süslemelerindeki zenginlik, üçgen alınlık ve içerisinde Ana Tanrıça heykeli bulunan kaya nişlerdir. Burada gezdikten sonra Sagalassos'a hareket. Saat 19:30 civarında Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği, hava durumuna göre Lodge'un teras veya restoranında.

17 Mayıs 2020 Pazar Sagalassos - Kremna Antik Kenti - Burdur - İn Suyu Mağarası

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik kenti gezisi için otelden hareket. 1706 da fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler çeşmesi; Agora; Odeon; Roma hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtlar... Öğlen yemeği için lodge'a dönüş. Öğle yemeğinden sonra Kremna'ya hareket. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığınıda apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın, hele bahar aylarında tarlaların büründükleri renk cümbüşüyle, insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait. Harabeleri gezidikten sonra Burdur'a doğru yola devam. İnsuyu Mağarası'nda bir mola ve mağaranın gezilmesi: Uzunluğu 597 m ve en geniş yeri 80 m dolayında olan bu mağara birbirine bağlı 9 boşluktan oluşmuş. Boşluk yanaklarında birikmiş suların oluşturduğu gölcükler mağara tabanından geçen karstik bir yer altı akarsuyu ile birbirine bağlanmışlar. Karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucunda mağara içinde meydana gelen sarkıt ve dikitler muhteşem görüntüler sunmakta. Daha sonra, Sagalassos kazılarında bulunan harika eserlerin sergilendiği küçük ve sempatik Burdur Arkeoloji Müzesini gezisi. Ardından Lodge'a dönüş.
Akşam Lodge'un restoranında, Ağlasun mutfağının Romalılar'dan beri devam eden lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

18 Mayıs 2020 Pazartesi Gül Hasatı - Isparta - Eğirdir Gölü - Kovada Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah, çok erken (en yoğun gül hasatı sabah çok erken yapılmakta), Lodge'da bir çay içtikten sonra gül hasatına katılmak için Güneykent'e hareket. Burada, gül hasatı günün ışımasıyla başlıyor. Toplanan güllerin mis gibi kokuları arasında bu etkinliği yaşadıktan sonra, yine aynı ortamda sizin için hazırlanan kahvaltının keyfini çıkarabilirsiniz. Daha sonra imbikhanede gül suyu ve yağının nasıl çıkarıldığını görüp. Isparta'ya doğru yola devam. Isparta'da mola ve kısa bir şehir turu: Mimar Sinan Cami, Ulu Cami, Üzüm Pazarı, Firdevs Bey Bedesteni, Aya Baniya ve Aya İshotya Kiliseleri. Buradan Eğirdir Gölü'e doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de yol üzerinde göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Kasabanın en keyifli yeri olan ve kıyıya bir yol ile bağlı bulunan Yeşil Ada üzerinde bulunan bir restoranda öğle yemeğinizi yerken çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Yemekten sonra Kovada Gölü'ne doğru yola devam. Kovada Milli Parkı içinde bulunan gölün kıyıları ve bahar aylarındaki göçmen kuşların hareketliliği tam anlamıyla bir doğa şaheseri. Kovada Gölünün etrafı, sık ormanlık alanlar, ormanlık dağlar ve kısmen meyva bahçeleriyle kaplı. Bu nedenle göl görüntüsü ve manzarası büyüleyici. Göl kıyısında mola ve gezinti. Ardından, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Sagalassos'a dönüş.
Akşam yemeği Lodge' un restoranında BBQ.

19 Mayıs 2020 Salı Kibyra - Salda Gölü - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, Batı Torosların bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis bölgesinin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini "Caiseria Cibyra" olarak değiştirmiştir. MÖ 43'de Likya bir Roma Eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Antik Kent gezisinden sonra, öğle yemeği ve Salda Gölü'ne doğru yola devam. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Çardak Havaalanına transfer ve Türk Hava Yolları'nın saat 19.50 deki uçuşu ile İstanbul Havaalanına hareket. Saat 21.10 da İstanbul'a varış. Özel otobüs ile Taksim ve Kadıköy'e transfer.
Eskişehir:Abacı Konağı Özel Kategori
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Eskişehir hızlı treni;
 • Denizli/İstanbul THY ekonomi sınıf uçak bileti;
 • Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
 • 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 2., 3.,4. ve 5.gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
 • Eskişehir'de blirtilen otelde 1 gece oda+kahvaltı konaklama;
 • Sagalassos Lodge & Spa da 3 gece oda+kahvaltı konaklama ve akşam yemekleri;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için, bu turda kişi başına 80 TL düşünmek gerekir.

Vize