Etkinlikler

Dünyanın Renkleri Sergi, Toplantı ve Etkinlikler

Dünyanın Renkleri Sergi & Toplantı Salonu

Dünyanın Renkleri Sergi ve Toplantı salonunda, önümüzdeki kış döneminde, siz gezgin dostlarımız için bir çok etkinlik planlamaktayız. Bu etkinliklerin takvimini sizlere elektronik posta yoluyla duyuracağımız gibi, sitemizdeki bu bölümden de takip edebilirsiniz.Tüm etkinlikler ücretsizdir. Sizlerle birlikte olmak bizleri mutlu edecektir ancak yer imkanımız sınırlı olduğundan dolayı, bizi önceden arayarak katılımızı bildirmenizi rica ederiz.

İletişim & Ulaşım

+90 212 361 20 00
Cumhuriyet Cad. Cumhuriyet Apt. No.17 Kat. 2 Taksim / İstanbul


MOĞOLİSTAN & BAYKAL GÖLÜ - GÖRSELLİ SÖYLEŞİ

Tarih: 13 Haziran 2019 Saat: 19:00
Sunan: Teoman Cimit & Ayşe Aktunalı

Muhteşem manzaralara, dokunulmamış bir tabiata ve cana yakın bir halka sahip Moğolistan'da at yetiştiricileri ile uçsuz bucaksız bozkırları, yabani atların koruma alanı Hustain Milli Parkı, en iyi korunmuş dinozor fosili yataklarına sahip Gobi Çölü'nü, "yurt" larda yaşayan insanların geleneksel yaşam tarzını, Orhun Vadisi'ndeki Büyük Moğol İmparatorluğu'nun eski başkenti Karakurum'u, Orhun Yazıtları'nı, Tonyukuk Yazıtı'nı, Terelj Milli Parkı'nı ve tarihi manastırları keşfedip, Gobi Çölü'nde ise, Moğol ruhunun bir dışavurumu olan, Naadam Bozkır Oyunları'nın bir kutlama törenine tanık olduğumuz bir yolculuğun öyküsü...
Buna, Kuzeye doğru hilal gibi kıvrılarak yükselen dünyanın en eski ve en derin gölü olan Sibirya'nın incisi Baykal'ı da ilave ettiğiniz zaman, muhteşem bir görsel şölen oluşmakta.

POLONYA SENFONİSİ - GÖRSELLİ SÖYLEŞİ

Tarih: 20 Haziran 2019 Saat: 19:00
Sunan: Fikret Atalay & Osman Dülek

Polonya'ya yapacağınız bu yolculukta, müthiş bir tahi geçmiş ve çeşitlilikle tanıştık: küllerinden yeniden doğan Varşova; Polonya'nın en büyük liman şehri Baltık Denizi'nin incisi Gdansk; masalsı Ortaçağ şehri Torun; belki de Polonya'nın en güzel ve romantik şehri Wroclaw; eserleriyle tarih kokan Krakow; İnsanlığın utanç kaynaklarından biri Auschwitz-Birkenau; muhteşem kaleler ve saraylar; Chopin, Kopernik ve Mickiewicz gibi müzik, bilim ve edebiyatta adını tarihe yazdırmış üç büyük Polonyalının izleri... Bu etkileyici yolculuğun anılarını sizlerle paylaşmaktan mutlu olacağız.

40 Renk Fotoğraf Projesi: 22.RENK ETİYOPYA, Omo Vadisi’nin Renkleri Fotoğraf Sergisi

Açılış: 05 Mart 2019 Saati: 18.00
Sergi Süresi: 05 Mart - 05 Nisan 2019

40 Haramiler fotoğraf grubu ile birlikte ve Muammer Yanmaz eğitmenliğinde daha önce dünyanın bir çok bölgesini fotoğraflarla İstanbul’a taşıyan 40 Renk Fotoğraf Projesi, 22. Renk Etiyopya Omo Vadisi’nin Renkleri gezisine ait fotoğrafların sergilenmesi ile devam ediyor. Sergi, 05 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihlerinde Taksim’de Dünyanın Renkleri Galerisi’nde ilgilenen herkesin ziyaretine açık olacak…

YENİ YIL KUTLAMASI, 2019 SEYAHATLERİNİN TANITIMI VE SAYIN İZZET KERİBAR'IN PAKİSTAN VE FAS, MAVİ ŞEHİR FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

26 Aralık Çarşamba, Saat 19.00/21.00 arası, Dünyanın Renkleri Toplantı Salonu’ndaki · Yeni Yıl Kutlaması ve 2019 Seyahatlerinin tanıtımı, · Sayın İzzet Keribar'ın Pakistan ve Fas, Mavi Şehir fotoğraf gösterisi, için bekliyoruz.

Not: "DÜNYANIN RENKLERİ 2019 AJANDASI" nı bu vesileyle büromuzdan alabilirsiniz.

ETİYOPYA ÜZERİNE FOTOĞRAFLI SÖYLEŞİ

29 Kasım Akşamı, Saat 19.00 da, "DÜNYANIN RENKLERİ TOPLANTI SALONU" nda Sizleri "ETİYOPYA' da OMO VADİSİ KABİLELERİ ve TİMKAT FESTİVALİ" üzerine hazırladığımız Sunuya ve yaklaşmakta olan Yeni Yıl Kutlamasına bekliyoruz.

İzzet Keribar Fotoğraf Sergisi: ÖZBEKİSTAN

Özbekistan’ın çok fotoğrafik bir yer olduğunu hep duyardım, Ayrıca internetten araştırdığım fotoğraflar bunu kanıtlıyordu.

Günümüzde değişim o kadar hızlı ki 15-20 yıl önce gezdiğimiz birçok şehri tanımakta artık zorlanıyoruz .. . Fakat, eski dokunun, geleneksel mimarinin, insanların giyim tarzının hızla değiştiği ülkelere kıyasla, eskiyi çok daha iyi muhafaza etmeyi başaran ülkeler de var. Bunların arasında Özbekistan’ı da sayabiliriz. Örneğin Hiva’ da kale içinde , iyi restorasyon görmüş ve bozulmamış bu doku içinde yürürken kendinizi tarihi bir film setinde hayal edebilirsiniz... Her köşede bir sürpriz... Aynı duyguyu Buhara ve Semerkant’ın bazı yerlerinde hissetmek mümkün.. Bunun yanı sıra Taşkent’in, geniş caddeleri, estetik yapıları, operası ve parklarıyla son derece modern bir şehir.. . Ayrıca Özbek halkının Türkiye’yi , İstanbul’u ve özellikle Türk insanını çok sevmesi bizleri çok mutlu ediyor. Fotoğraf çekmeye gelince diyebilirim ki Özbekistan en rahat fotoğraf çekilen ülkelerin başında .. İster kadın, ister erkek , ister sakallı ve türbanlı yaşlı adam , istendiğinde hepsi seve seve size poz verecektir.

8 Aralık günü akşamından itibaren, Dünyanın Renkleri Seyahat Acentesi Salonlarında hazırladığım sergimle izlenimlerimi meraklılarla paylaşmaktan mutluluk duyacağım.