Ekvador & Galapagos Adaları

KEŞİF TURLARI  Son 1 Kişi
09 Kasım 2019 - 24 Kasım 2019
15 Gece / 16 Gün - Uçuşlar + 25 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY & IBERIA ile
Katılımcı Sayısı 16 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, İzmir,
Gezilecek Yerler : Ekvador: Quito - Ekvator Çizgisi - Otavalo - San Pablo Gölü - Papallacla - Amazon Bölgesi - Baños - Riobamba - Alausi - Ingapirca - Cuenca - El Cajas Milli Parkı - Guayaquil - Yağmur Ormanları - Şelaleler - Volkanlar - And Kondorları - Sinekkuşları...
Galapagos: Baltra Adası - Santa Cruz Adası - Charles Darwin Araştırma İstasyonu - Puerto Ayora - Las Bachas - Punta Carrion - Bartolome Adası - Kuzey Seymour Adası - Güney Plaza Adası...
Tur Tarihi : 09 Kasım 2019 Cumartesi
Kalan Yer : 1 Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
7395 $ (42230TL)
Tek Kişi Farkı :
1440 $ (8223TL)
Kolombiya ile Peru arasında yer alan Ekvador, And ülkelerinin en küçüğü olmasına rağmen şüphesiz en fazla çeşitlik içerenidir. Doğası ve tarihi ile Ekvador Güney Amerika'nın en imtiyazlı ülkesidir diyebiliriz. İspanyol sömürgecilik mimarisinin görkemli örneklerini sunan başkent Quito ve Cuenca, manyetik enerjisi ile merak uyandıran Ekvator çizgisi, Otavalo gibi ünlü yerel pazarlar, And'lar daki yanardağlar, Amazonlardaki Yağmur ormanlarının sisli dünyası, İnka medeniyetinin izleri, sıradağların doruklarındaki baş döndürücü yolculuk bu seyahatte keşfedeceğiniz gizemlerin bir kısmı. Çok farklı ve önemli bir başka keşif ise: Guayas Nehri Deltası'ndan Pasifik Okyanusu'na açılan Guayaquil'in açıklarında bulunan ve Charles Darwin'in 1835'te bölgeyi ziyaret etmesi ile ün kazanarak "Canlı müze ve evrim teorisinin yaşayan kanıtı" kabul edilen Galapagos Adaları.Burada göreceğiniz olağandışı sualtı ve su üstü canlılarını barındıran eşsiz doğa, oynak penguenler ve deniz aslanlarının yanı sıra değişik balık türleriyle birlikte yüzebilmek, şnorkel yapabilmek bu seyahat sürecini unutulmaz kılacak...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bu yolculukta Sierra, Oriente, Pasifik Kıyısı ve Galapagos Adaları'ndan oluşan Ekvador'un dört ana bölgesini keşfetme imkanı.
 • Kasım-Aralık ayları, bu bölgelerde seyahat için uygun bir mevsimdir. Sierra bölgesinde Haziran ayından Aralık ayına kadar kurak mevsim yaşanmakta. Galapagoslar'da ise kurak ve serin mevsimden sıcak ve yağmurlu mevsime geçişi olan Kasım ayında hava ve suyun sıcaklığı yükselir, denizler ise sakindir.
 • 2 850 metre yükseklikten başlayarak yer yer daha yükseklere ulaşan seyahatin ilk haftasında gezeceğiniz daha düşük rakımlı yöreler ve Amazonlar, vücudunuzun yüksekliğe daha kolay alışmasını sağlayacak.
 • Tur programında Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Galapagos Adaları'nın yanı sıra Quito ve Cuenca'yı da görebilme imkanı.
 • And Sıradağları'nın doruklarındaki Ekvador'un en ünlü tren hattında yolculuk.
 • Seçkin otel ve lodge'larda konaklama.
 • Galapagoslar'da 4 gece geçireceğiniz harika konumdaki otel beyaz kumul plajına bitişik ve Santa Cruz Adası'nın sahilinde yer alan tek konaklama tesisi.
 • Bu adada konaklayarak, günübirlik turlarla farklı yapılara sahip birkaç adayı gezip, en gizli koylara kadar gidebilecek ve canlıları çok yakından görüp, en güzel yüzme ve şnorkel deneyimini yaşayabileceksiniz.

09 Kasım 2019 Cumartesiİstanbul - Madrid

Türk Hava Yolları ile saat 14:05'te hareket ederek 16:40'da Madrid'e varış ve havalimanı bölgesindeki İbis otele yerleşme. Günün geri kalan kısmı serbest.

10 Kasım 2019 PazarMadrid - Quito

İberia Hava Yolları ile saat 11:55'te hareketle saat 17:05'te Ekvador'un başkenti Quito'ya varış. Pichincha Yanardağının eteklerinde, 2850 metre yükseklikte bulunan Quito, dünyanın en yüksek başkentlerinden biridir. Gelişte karşılama, özel tur otobüsüyle şehir merkezindeki otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11 Kasım 2019 PazartesiQuito

Yerli halk Quituslar'ın yaşadıkları ve daha sonra İnkaların dini ve ticari merkezi olan Quito, 1534 yılında İspanyol Conquistadorlar'ın tarafından San Francisco de Quito olarak adlandırılmış. Dünya Mirası Listesi'ne alınan Quito, Güney Amerika'nın en iyi korunmuş kolonyal şehirlerinden biridir. Sabah, başkentin keşfi için hareket: tarihi şehir merkezinde bulunan ve XVII. yüzyılda inşa edilen hükümet binası; Madrid'deki Escorial Sarayı'nın replikası olduğu için And'ların Escorial'ı olarak adlandırılan San Francisco Kilisesi; Latin Amerika'nın en görkemli kiliselerinden La Companía ve Kolomb öncesi döneme ait eserlerin sergilendiği Alabado Müzesi gezileri. Ardından, geleneksel San Juan mahallesi ile modern ve tarihi şehir üzerinde güzel manzaralara hakim Panecillo Tepesi'ne çıkış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Quito'nun kuzeyinde bulunan Ekvator Çizgisi'ne hareket. Dünyanın ortası anlamına gelen "La Mitad del Mundo" XVIII. yüzyılda fransız kaşif ve bilim adamı Charles Marie de la Condamine ile Ekvadorlu Pedro Vicente Maldonado tarafından hesaplanmış. Buradaki Anıt ve İntiñan Güneş Müzesi gezilerinden sonra Quito'ya dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Kasım 2019 SalıQuito - Otavalo - Lago San Pablo - Papallacta

Kahvaltının ardından, hayvancılık ve meyva yetiştiriciliğinin yapıldığı Guayllabamba ve Cayambe vadilerinden geçerek Quito'nun kuzeydoğusunda bulunan Otavalo'ya doğru yola çıkış. Güzel manzaralar eşliğinde bir yolculuktan sonra Ekvador'un göller bölgesi olarak andlandırılan Imbabura eyaletindeki Otavalo kasabasına varış. Ana dilleri Quecha olan "Otavalenos" lar en başarılı yerli bölge halkı olarak tanınmakta. Uzun örgülü saçlı erkekleri, geniş kenarlı şapka takıp, diz boyu beyaz pantolon ve mavi poncho giyer, kadınları ise renkli kostümlerini nakışlı gömlek, şal ve rengarek boncuklarla süslerler. Plaza de Ponchos Meydanı'nda çeşitli yerel sanat ürünlerinin satıldığı meşhur Otavalo pazarı ve daha sonra, Cuicocha krater Gölü'nün yakınlarındaki, deri ürünleri ile tanınan Cotocachi kasabası gezileri. Öğle yemeğinden sonra, San Pablo gölünden geçerek Ekvator Çizgisi üzerindeki ve daha az ziyaret edilen Quitsato gezisi. Burada bulunan 54 metrelik dev güneş saatinin Fransız keşif seyahatlerinden çok daha eski olması, yerlilerin bu noktayı çok daha önceden hesapladıklarını gösterir. Güneş saatinin on metre yüksekliğindeki silindir şekilli gölge çubuğu olan "gnomon" tam olarak Ekvator'un üzerinde yerleştirilmişti. Akşamüstü, inanılmaz manzaralar eşliğinde And Dağları'nın eteklerindeki ormanların içinde, kaplıcaları ile tanınan Papallacta'ya varış. Termal havuzların bulunduğu otelinize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

13 Kasım 2019 ÇarşambaPapallacta - Tena - Amazon Bölgesi

Ekvator, Güney Amerika'nın en küçük ülkelerinden biri olmakla birlikte en zengin biyoçeşitliliğe sahip olanların arasındadır. Dünyadaki 350 den fazla sinekkuşu türünden yaklaşık 130'u Ekvador'da bulunmakta. Kahvaltının ardından, Papallacta'nın yakınlarında bir kuş gözlem gezisi yapmak üzere otelden hareket. Dağ tukanından, rengarenk dağ İspinoz kuşuna pek çok kuş türü barındıran Papallacta bölgesi adeta bir sinekkuşu cennetidir. Seke seke uçan uzun ince gagalı colibri kuşu sinekkuşu olarak tanınmakta. Ormanın yürüyüş yollarının keyifini çıkardıktan sonra, yemyeşil vadiler ve şelalelerle süslü And bölgesinin yüksek toprakları Baeza ve Tena üzerinden dünyanın en büyük nehirlerinden biri olan Amazon Nehri havzasına kadar yolculuk. Yol üzerindeki yerel bir lokantada öğle yemeği. Amazon bölgesi, And'ların doğusunda bulunduğu için "Oriente" yani "doğu" olarak adlandırılmakta. Yol, Amazon Nehri'nin en büyük kollarından biri olan Napo Nehri'nin küçük bir limanı olan Punta Ahuano'da bitiyor. Buradan kanolar üzerinde kısa bir yolculukla güzel bir gün batımı seyredeceğiniz "lodge"unuza varış. Yağmur ormanının ortasında ve kuş sesleri eşliğinde, akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

14 Kasım 2019 PerşembeAmazon Bölgesi

Amazonlar dünyadaki en büyük ormanlardır. Yerli rehber eşliğinde erken başlayacak ve gün boyu sürecek olan, yeşilin her tonunun görülebildiği Amazon bölgesi yaşamını ve bitki örtüsünü keşfetme turu. Napo Nehri'nin kollarında kano ile bir gezi; ikincil ve birincil ormanlarında muhteşem kuş sesleri eşliğinde dev ağaçların ve sarmaşıkların ortasında yürüyüş yaparak tropikal bitkileri, tıbbi özelliklere sahip şaşırtıcı bitki türlerini, birçok böcek çeşidini, meraklı renkli kuşları, ağaçların etrafında dolanıp duran küçük maymun gruplarını gözlemlemek mümkün. Yerel halkının gelenekleri ile tanışma; kelebek bahçelerinin gezilmesi; yaralı, yerinden uzaklaşmış veya soyu tükenme tehlikesinde olan koati, tapirus, değişik maymun, yılan ve kuş çeşidi gibi tropikal hayvanların rehabilitasyon alındığı merkez olan ve 1990 larda faaliyete giren Amazoonico'yu gezme imkanı. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

15 Kasım 2019 CumaAmazon Bölgesi - Baños - Riobamba

Sabah, kanolarla Punta Ahuano'ya dönüş. Buradan otobüsle "Oriente" bölgesinin en önemli merkezi olan Puyo ve daha sonra Baños üzerinden güneye doğru yolculuk. Puyo-Baños arasındaki yol, bölgede bulunan bir düzine şelaleden dolayı "Şelaleler Yolu" olarak adlandırlmakta. Baños'a varmadan, şelalelerin en büyük ve en etkileyici olan, şeytanın kazanı anlamına gelen "El Pailon del Diablo" diye anılan şelaleleri görmek üzere Rio Verde'de bir mola. Güzergahda "Agoyan" ve "Manto de la Novia" (Gelin Tülü) gibi diğer şelaleleri görerek And Dağları'nın eteklerinde, 1800 metre yükseklikte küçük bir kasaba olan ve Ilık bir iklime sahip olup sıcak su kaplıcaları ile tanınan Baños'a varış. Yerel bir lokantada öğlen yemeğinin ardından, ülkenin en yüksek yanardağının bulunduğu Chimborazo bölgesinin başkenti Riobamba'ya doğru yola devam. 2700 metre yükseklikteki Tapi Vadisi'nde ve Ekvator'un göbeğinde zarif bir şehir olan Riobamba, "And'ların Sultanı" lakabına layik görülmüş. Tarihi merkezini keşfettikten sonra, şehrin hemen dışında büyüleyici bir yerde bulunan otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Kasım 2019 CumartesiRiobamba - Alausi - Ingapirca - Cuenca

Sabah, Quito-Cuenca arasında uzanan ve "yanardağlar rotası" olarak bilinen Panamerican yolununu takip ederek güneye doğru yolculuk. Karla kaplı aktif ve sönmüş volkanların büyüleyici manzaraları eşliğinde, siyah topraklı verimli büyük vadilerden ve And-Ekvador dil ailesine ait Kichwa (Quecha) dilinin konuşulduğu köylerden geçerek Alausi'ye varış. Burada bulunan istasyonda, Sibambe'ye kadar bir saat sürecek olan, son derece pitoresk bir yolculuk için meşhur ve tipik And trenine biniş. Tünellerden, uçurumlar üzerinde uzanan köprülerden ve şeytan'ın burun deliği anlamına gelen "Nariz del Diablo" gibi yerlerden geçerek ilerleyen ve zaman zaman zikzak yaparak giden bu tren gezisi, Ekvador'un en beğenilen turizm aktivitelerinden biri haline gelmiş. Sibambe'de Ekvador Demiryolu Müzesi ziyaretinden sonra otobüsle Alausi'ye dönüş. Cañar kasabası yakınlarında öğle yemeğinin ardından, And Dağları'nı sembolize eden şirin lamaların dolaştığı Ingapirca harabeleri gezisi. 3100 metredeki "İnka Duvarı" isimli kale, XV. yüzyılda Büyük İnka Huayna Capac döneminde inşa edilmiş olup Ekvador'un en önemli ve en iyi korunan Kolomb Öncesi ören yeridir. Daha sonra, ülkenin üçüncü büyük şehri olan Cuenca'ya doğru yola devam. Akşamüstü Cuenca'ya varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Kasım 2019 PazarCuenca

Son derece iyi korunmuş kolonyal bir mimariye sahip olan Cuenca 1557 yılında Tomebamba isimli İnka yerleşiminin üzerine kurulmuş. Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezinin görkemli yapıları bu bölgede bulunan mermer ocaklarından çıkarılan taşlarla inşa edilmiş. Ilımlı bir iklime sahip olan bu şehir 2530 metre yükseklikte bulunmakta. Gün boyunca sürecek olan şehir turu için hareket. İlk olarak tarihi merkez gezisi. Parque Calderon etrafındaki dev La Nueva Katedrali ve eski İnka yapılarının taşları ile inşa edilen La Vieja Katedrali; XVII. ve XVIII. yüzyıllara ait evleri ile Calle Luiz Cordero sokağı; arnavut kaldırımı dar sokaklar ve pazar alanı görülecek yerler arasında. Daha sonra, Cuenca'nın müthiş manzarasına hakim "Mirador de Turi" tepesine çıkış. Öğleden sonra, Ekvador'un el sanatları merkezi olarakta ünlü Cuenca'da Ekvador kökenli "Panama" şapkaları atölyesi ziyareti. Panama şapkası Carludovica palmata kamışının lifinden üretilmekte. Panama şapkalarının kaliteli örneklerinin yapımı bir aydan fazla sürmekte. Son olarak, en özel arkeolojik ve etnografik eser koleksyonlarına sahip yerli kültürler müzesi "Museo de las Culturas Aborigenes" i ziyaret. Akşam yemeği ve öğle yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

18 Kasım 2019 PazartesiCuenca - El Cajas Milli Parkı - Guayaquil

Sabah, dağların ortasında 200 den fazla gölün bulunduğu El Cajas Milli Parkı'ndan geçerek Cuenca'dan 250 kilometre ve Pasifik Okyanusu'ndan 70 kilometre uzaklıkta bulunan Guayaquil'e doğru yola çıkış. Bölgenin en güzel gölü olan La Toreadora'nın çevresinde "polylepis" ağacı gibi çeşitli ilginç bitkiler görülmekte. Park gezisi ve kır restoranında öğle yemeğinden sonra, Guayaquil'e doğru inerken manzaraların ve ikliminin değişikliğini fark edeceksiniz. Öğleden sonra, 1534 yılında Francisco de Orellana tarafından kurulan ve tropikal bir iklime sahip Ekvador'un ekonomik başkenti Guayaquil'e varış. Pasifik Okyanusu'na dökülen Guayas Nehri'nin dev deltası üzerine kurulan Guayaquil büyük bir liman kenti. Panoramik şehir turu esnasında, Guayas nehri kıyısındaki iki buçuk kilometrelik hareketli Malecon kordonu ve büyük bir alışveriş ve eğlence merkezi olan Malecon 2000'in görülmesi. Malecon'da, Simon Bolivar ile Jose de San Martin'in Güney Amerikayı İspanyol işgalinden kurtarmak amacı ile Guayaquil'de Haziran 1822 de yaptıkları buluşmasının anısına inşa edilen La Rotonda anıtı bulunmakta. Şehrin panoramik manzarasının tadını çıkaracağınız XVI. yüzyılda kurulan şehrin en eski mahallesi Las Peñas gezisinden sonra, katedralin bulunduğu ve iguanaların dolaştığı şehrin kalbi Seminario Park'ının görülmesi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Kasım 2019 SalıGuayaquil - Galapagos / Baltra Adası - Santa Cruz Adası - Puerto Ayora

Sabah uçakla, Ekvator Çizgisi'nin bitişiğinde, anakaradan 1000 kilometre uzaklıktaki tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan volkanik bir yapıya sahip Galapagos Adaları'na hareket. Galapagos takımadası, en büyükleri Santa Cruz, Fernandina, Santiago (San Salvador) ve San Cristobal olan 13 ana adadan ve 7 küçük adadan oluşmakta. Darwin'in, 1831-1836 yılları arasında Beagle gemisiyle yaptığı araştırma gezisi sonrasında, özellikle insanoğlundan korkmayan hayvanların yaşadığı Galapagos Adaları'ndaki gözlemleri biyolojik evrim fikrinin oluşmasında çok etkili olmuştu. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra havaalanın bulunduğu küçük Baltra Adası'na varış. Yerel rehber tarafından karşılamadan sonra, Itabaca Kanalı'ndan Santa Cruz Adası'na geçiş. Santa Cruz Adası'nın tam ortasında bulunan en yüksek bölgesinin keşfi sırasında "Los Gemelos" adlı ikiz krater ve doğal bir yaşam alanı olan Cerro Chato rezervindeki 200 yaşına kadar yaşayabilen endemik dev kaplumbağaları ve çeşitli kuş türlerini görebilir, alışılmadık "lav tüpleri" içinden yürüyebilirsiniz. Bu "lav tüpleri" aktif volkanik hareketler varken lavların yeryüzüne çıkmak için açtığı tünellerdir. Öğle yemeğinden sonra, Puerto Ayora'nın yakınlarında bulunan ve bölgenin kara ve deniz ekosistemlerini araştıran Charles Darwin Araştırma İstasyonu ve kaplumbağağa yetiştirme merkezini ziyaret... 1964'de kurulan istasyon, adaların korunmasına destek olmak için eğitim projeleri de yürütmekte. Dev kaplumbağalarının yanı sıra dev "Prickly-Pear" kaktüs ormanı ve çeşitli kuş türlerini görebilirsiniz. Santa Cruz Adası'nın güneyindeki Galapagos Adaları'nın en büyük yerleşim yeri ve bölge turizminin merkezi Puerto Ayora'ya varış. Kumsala bitişik, muhteşem bir konumda yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Kasım 2019 ÇarşambaSanta Cruz Adası - Bartolome Adası - Santa Cruz Adası - Puerto Ayora

Panama piskoposu Tomas de Berlanga tarafından 1535'te keşfedilen ve Darwin'in Evrim Teorisi'nin ilham kaynağı olarak bilinen Galapagos Adaları dünyanın başka hiç bir yerinde göremeyeceğiniz kendine özgü birçok biyolojik tür barındırmaktadır. Ekvator Çizgisi üzerinde bulunmasına rağmen ılımlı bir iklime sahip olan Galapagos Adaları Pasifik'in sıcak sularıyla, soğuk Humbolt akıntısının kesişme noktasında bulunduğu için çok zengin ve farklı bir sualtı yaşamına sahiptir.
Sabah erken, Itabaca Kanalı'ndaki iskeleye transfer ve oradan Bartolome Adası'na tekne ile hareket. Santa Cruz Adası'nın kuzeybatısında iki saat mesafede bulunan Bartolome, nefes kesen manzaralara ev sahipliği yapıyor. Bu gezi sayesinde siyah, kırmızı ve yeşil tonlarında titrek ışık veren volkanik kaya oluşumlarını görme imkanı. Küçük bir ada olan Bartolome'ye varış ve adanın tepesine kadar yürüyerek çıkış. Burada, patlama esnasında havaya sıçrayan ve boyutları 8-10 santimden başlayıp birkaç metreye kadar çıkabilen iri lav parçaları olan volkan bombalarını (tefra), "cinder" ve "spatter" tipteki volkan konilerini görebilirsiniz. Adanın tepesinden çevredeki Sullivan Körfezi, Santiago Adası, Daphne Adası ve Pinnacle Rock kayasının son derece etkileyici manzaraları izlenebilmekte. Adada ve kıyılarında deniz iguanalarını, inanılmayacak kadar güzellikteki lav kertenkelelerini, küçük boylu Galapagos penguenlerini, oyun arayan deniz aslanlarını, deniz kaplumbağağalarını, kırmızı Sally yengeçlerini, kaktüs çeşitlerini, kısa boylu çalılardan oluşan kırmızı mangrovları keşfedebilirsiniz. Adadaki pembe ve beyaz kuma sahip hilal şeklindeki kumsal boyunca yürürken, yumurta bırakmak için buraya her yıl dönen yeşil deniz kaplumbağağaları hayalini canlandırabilirsiniz. Burasıda, doğa meraklıları için muhteşem bir şnorkel noktası. Öğle yemeği teknede. Öğleden sonra, Puerto Ayora'ya ve oradan kısa bir yürüyüş ile otele dönüş. Günün geri kalan kısmı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Kasım 2019 PerşembeSanta Cruz Adası - Kuzey Seymour Adası - Santa Cruz - Las Bachas - Puerto Ayora

Sabah erken, Itabaca Kanalı'ndaki iskeleye transfer ve oradan Kuzey Seymour Adası'na tekne ile hareket. Santa Cruz, Baltra ve Mosquera adalarının kuzeyinde bulunan Kuzey Seymour Adası'na varış ve karaya çıkış. Bu ada, deniz kuşları için en önemli balık avlanma alanlarından biridir. Kuzey Seymour, adanın asilzadeleri olan mavi ayaklı "booby"lerin yaşam alanı olma ve Galapagos'ların en büyük "muhteşem fırkateyn" (fregata) kuş kolonisine ev sahipliği yapma özelliğini taşıyor. Bu şaşırtıcı kuşların erkeklerinin kursakları kırmızı, dişilerinki ise beyaz. Erkekler kur yaparken enfes kursaklarını şişirdiklerinde kocaman kırmızı bir balon oluşmakta. Adadaki yuvalama alanlarının etrafında yürürken (hareket etmeyecekleri için, mavi ayaklı "booby"lerin yuvalarına basmadığınızdan emin olun) bu harika kuşların yanı sıra pelikanları, değişik martı türlerini, tropik kuşları ve çok sayıda deniz aslanını çok yakından gözlemleyebilirsiniz. Burada Galapagoslar'ın endemik deniz iguanalarını da görmek mümkün. Bunlar sırtında uzun yele bulunan bir tür deniz kertenkelesidir. Adada yaklaşık 1 saat 45 dakika süren bir yürüyüşten ve teknede öğle yemeğinden sonra, Santa Cruz'a dönüş ve adanın kuzeybatısında yer alan La Bachas plajında yüzerbilir veya şnorkel yapabilirsiniz. Buradaki kum çözünmüş mercandan oluşmakta. Buraya yakın olan lagünde flamingo, balıkçıl ve diğer kuşları beslenirken görebilirsiniz. Gezinin ardından, Puerto Ayora'ya ve oradan kısa bir yürüyüş ile otele dönüş. Günün geri kalan kısmı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Kasım 2019 CumaSanta Cruz Adası - Punta Carrion - Güney Plaza Adası - Puerto Ayora

Sabah erken, Itabaca Kanalı'ndaki iskeleye transfer ve oradan Santa Cruz Adası'nın doğusunda yer alan ve biri düz, diğeri meyilli iki adadan oluşan Plaza Adaları'na doğru tekne ile hareket. Kuzey Plaza Adası yalnızca bilimsel ve koruma amaçlı kullanılmakta. Takımadanın en küçük adalarından Güney Plaza ise en zengin biyoçeşitliliğe sahip olanların arasındadır. Su altından yükselmiş olan bu sarp kayalıklı küçük adalar, bir volkanın olmadığı ilginç oluşum örnekleridir. Opuntia kaktüsü ormanı ile kaplı Güney Plaza Adası, görülebilen en büyük kara Iguana popülasyonuna ev sahipliği yapmakta. Boyu 1.50 metreyi bulabilen diğer kara iguanalarının aksine bu adada yaşayan kara iguanaları Galapagoslar'ın en küçük türüdür. Her türlü bitki örtüsü ile beslenirler, ancak kurak mevsim döneminde Opuntia kaktüslerinin meyveleri ve çiçekleri sayesinde hayatta kalabilirler. Çoğu koyu kurşuni renkli olan deniz iguanalarına nazaran daha sevimli, daha renkli bir görünüme sahip. 4.5 milyon yıllık evrimin ayırdığı deniz ve kara iguanaları aralarında anlamlı farklılıklar göstermekteler. Plaza adaları ayrıca, kara iguanaları ve deniz iguanalarının yaşam alanlarının yakınlılığından dolayı, Galapagos melez iguanası bulunabilen tek yerdir. Yaklaşık iki saat süren keşif yürüyüşü esnasında deniz aslanı, mavi ayaklı boobies ve diğer deniz fırkateyn kuşları gibi çok sayıda kuş türü de gözlemlemek münkün. Teknede öğle yemeğinden sonra, Punta Carrion'da renkli tropikal balıklar ve vatoz görebileceğiniz şnorkel yapma imkanı. Gezinin ardından, Puerto Ayora'ya ve oradan kısa bir yürüyüş ile otele dönüş. Günün geri kalan kısmı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Kasım 2019 CumartesiSanta Cruz Adası - Baltra Adası - Quito - Madrid

Sabah, otelde serbest zamanın veya Puerto Ayora'da son alışverişleriniz için serbest zamanın ardından Baltra Havalimanı'na transfer ve Quito'ya uçuş. İberia Hava Yolları ile saat 18:45'te Madrid'e hareket.

24 Kasım 2019 PazarMadrid - İstanbul

Saat 11:15'te Madrid'e varış ve oradan Türk Havayolları ile saat 18:10'da hareketle 00:25'te İstanbul'a varış.
Quito:Hotel Dann Carlton Quito 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Papallacta:Hotel Termas de Papallacta 3 * Superior
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Amazon Bölgesi Ekvator:La Casa del Suizo 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Riobamba:Hacienda Abraspungo 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cuenca:Oro Verde 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Guayaquil :Hotel Wyndham 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Santa Cruz Adası:Hotel Finch Bay 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Özel ödeme şartları
" Kayıt anında tur ücretinin %35'i ön ödeme olarak tahsil edilerek, kati tur kaydı gerçekleştirilir.
" Bakiye, seyahatin başlamasından 60 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır.
" Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Quito; Guayaquil/Galapagos/Quito/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Belirtilen veya benzeri otellerde oda+kahvaltı konaklama;
 • 2. akşamdan 14. akşama kadar 13 akşam yemeği;
 • 3. öğlenden 14. öğlene kadar 12 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Günübirlik geziler için kullanılan teknede şnorkel malzemeleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi*;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücreti;
 • Galapagos Ulusal Parkı girişi ve vergisi (100 USD kişi başı varışta nakit olarak tahsil ediliyor);
 • Galapagos giriş kontrol kartı (20 USD kişi başı varışta nakit olarak tahsil ediliyor).

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 80 $ düşünmek gerekir.

Vize

Ekvador'a vize gerekmemekte ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekiyor. Uçuş Madrid aktarmalı olduğu için Schengen Vizesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.