Dr. Jivago'nun izinde Romantik Rusya

KLASİK TURLAR  Tur Doludur
24 Ocak 2020 - 30 Ocak 2020
6 Gece / 7 Gün - Uçuşlar + 11 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Moskova - Kremlin: Orujeynaya Palata (Silah Sarayı) ve mücevher kolleksiyonu - Kozmonotlar Müzesi - VDNkH parkı - Husky Parkı - Husky kızak gezisi - St Petersburg - Ermitaj Sarayı - Peter ve Paul Kalesi - Katerina Sarayı - İsak Katedrali
Tren ile Moskova/St.Petersburg Yolculuğu
Tur Tarihi : 24 Ocak 2020 Cuma
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1995 € (13045TL)
Tek Kişi Farkı :
395 € (2583TL)
Pek çoğumuz, Dr. Jivago filmini seyrederken, Rusya'nın muhteşem kış manzaralarına, şehirlerinin kar altındaki romantik görünümlerine hayran olmuşuzdur. Moskova ile St. petersburg arasında yapacağınız tren seyahatinde, artık kara trenin yerini hızlı tren almışsa da, bu romantik filmin sahnelerini zihninizde canlandırabilirsiniz. Gerek, sokaklarında ve caddelerinde gezmekten mutluluk duyacağınız görkemli Moskova'yı, gerekse de St.Petersburg'u kardan bir örtü altında görebilmek, yolculuğa başka bir lezzet katacaktır. Birçok tarihi olaya tanıklık eden ve Dünya Kültürel Mirası Listesi'nde yer alarak dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan Kızıl Meydan'ı, beyaz tüllerin altında farklı göreceksiniz. Silüeti ile hayranlık uyandıran Kremlin Sarayı'nı ise gezerken, çok az sayıda ziyaretçinin gezebildiği Silah Sarayı ve Hazine Bölümünü de keşfetme imkanı bulacaksınız; Şehirde gezerken tanıma imkanı bulacağınız Arbat sokağı, Moskova Metrosu, bir çok müze ve içerlerinde sergilenen sanat eserleri yolculuğunuzu daha da renkli kılacak. 1703'te Çar Petro tarafından kurulduğu günden bu yana ülkenin batıya açılan penceresi olarak tanınan St. Petersburg ise bembeyaz bir örtünün altında daha da romantik duracak. Bu muhteşem şehir, Neva Nehri'nin hayat verdiği kanalları ve irili ufaklı köprüleriyle Dünya Kültürel Mirası Listesi'nde yerini bulmakta güçlük çekmemiş. Burada keyifle gezeceğiniz Ermitaj Müzesi ise tek başına bir seyahat nedeni olabilir... Gerisini birlikte keşfedelim...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Kremlin ile Kızıl Meydan ve St. Petersburg
 • Kremlin Sarayı'nda Orujeynaya Palata (Silah Sarayı) ve Mücevher Koleksiyonu gezileri
 • Radisson Cruise teknesinde Moskova nehrinin eşsiz manzarını seyrederek, akşam yemeği
 • Husky Kızakları ile gezi
 • Kar Manzaraları ortasında, Moskova'dan Petersburg'a tren ile yolculuk.
 • Dünyanın en büyük ve en ünlü kültür hazinelerinden Ermitaj Müzesi
 • Her iki kente özgü gala yemekleriyle birlikte Rus Mutfağı'nın en güzel tatlarıyla gurme lezzetinde bir yolculuk.

24 Ocak 2020 Cuma İstanbul - Moskova

Türk Hava Yolları'nın İstanbul Havalimanından 09.35'de kalkan TK413 tarifeli uçuşu ile 12.40 'da Moskova'ya varış. Moskova şehir merkezine transfer ve panoramik şehir gezisi: Moskova şehir merkezine hakim en yüksek tepe olan Serçe Tepeleri'nden Moskova şehir manzarası, Luzhniki Olimpiyat stadyumu ve Olimpiyat Köyü, Moskova Devlet Üniversitesi, Eski Doğu Bloğu ve Sosyalist ülkeler Büyükelçilik Binaları, Mosfilm Stüdyoları, Zafer Parkı ve anıtı, Borodino savaş müzesi, Zafer takı, Lenin Kütüphanesi, Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, Lenin'in Mozolesi, GUM Alışveriş Merkezi, St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, KGB binası, Duma meclis binası, Kurtarıcı İsa Kilisesi görülecek yerler arasında. Turun bitiminde otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak 2020 Cumartesi Moskova

Sabah kahvaltısının ardından, tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen Kızıl Meydan ve Kremlin'e doğru hareket ve 1147'de Yuri Dolgoruky tarafından ilk defa temellerinin atıldığına inanılan, Rusya'nın kutsal mekânının keşfi. Günümüze kadar Lenin ve Stalin'in de içerisinde bulunduğu birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale, bugün de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in çalışma ofisidir. Ancak yönetim merkezi burada bulunduğu için binaların bir kısmı geziye kapalı. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanın bulunduğu Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle görülmesi gereken, gerçek bir müze. Çarlık Dönemi'nde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmış. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul edilmektedir. Kilise ile birlikte hazine dairesi ve çok az gezilen Orujeynaya Palata (Silah Sarayı) gezileri. Kremlinin içinde yer alan bu sarayda Çarlık ailesinin tac giyme törenlerinde kullanmış oldukları kıyafetler, taçlar, faytonlar, tahtlar, silahlar vb. eşyalar ile fabergé yumurtaları gibi mücevherler sergileniyor. Dünyanın en değerli mücevher kolleksiyonu çar ailesinin ve aristokratların şahsi mücevherlerinin sergilendiği bölümü olan Almazny Fond' da gezilecek yerler arasında. Tek başına bu gezi bir seyahat nedeni olabilir. Ziyaret sonrası öğle yemeği KGB'nin Sovyetler Dönemindeki Yemekhanesi olan Glavpivtorg Restoranda. Öğle yemeğinde sonra aralarında Nazım Hikmet'in de bulunduğu insanlığa faydalı olmuş kişilerinin mezarlarının bulunduğu Novodevichi Mezarlığı'na hareket. Çarlık Rusyası, SSCB ve günümüz Rusya Federasyonu döneminin edebiyat, bilim, sanat, spor, politika ve askeri anlamda tüm insanlığa faydası olan kişilerin mezarlarını onurlandırmak ve haklarında bilgilenmek için bu gezi önemli. Dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilen Stalin tarafından 1931'de başlatılan, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarıyla Moskova Metrosu'nun keşfi: Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olarak kabul edilir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlardan her gün yaklaşık 8 milyon kişi geçmekte. Ardından Moskova'nın tam ortasından geçen araç trafiğine kapalı Arbat Sokağı'nda serbest zaman. Burası, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, mağazaların rengârenk vitrinleri, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerinin sunulduğu restoranları ve Paris'i aratmayan şık kafeleriyle Moskova'nın en keyifli alanı. Arbat caddesinde serbest zaman sonrasında Hard Rock Cafe'de akşam Yemeği. Ardından otele dönüş ve geceleme.

26 Ocak 2020 Pazar Moskova

Sabah kahvaltısının ardından Dünyanın en kapsamlı ve detaylı uzay müzesi olan Kozmonotlar Müzesi gezisi için otelden hareket. Kozmonotlar Müzesi gezisinin ardından Moskova'nın en hareketli park fuar alanı olan VDNkH parkı fuar alanı (Halkların kardeşliği parkı) gezisi ve parkın içerisindeki yerel bir restoranda öğle yemeği. Yemek sonrası, Moskova'da arktik yaşamın vazgeçilmezi olan Husky Park' ına hareket. Bu parkta , Kuzey'in kış manzaralarını doya doya sindirerek Husky'lerin çektiği kızaklarla güzel bir gezinti. Ardında otele dönüş ve kısa bir dinlenme molası. Daha sonra, Moskova Nehri' nde, ışıklandırılmış ve karlar altındaki şehrin müthiş manzaraları eşliğinde akşam yemeği ve tekne gezisi için Radisson Cruise teknesine hareket. Yemek sonrası otele dönüş ve geceleme

27 Ocak 2020 Pazartesi Moskova - St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Leningradskaya Tren istasyonunahareket. 4 saat 15 dakikalık, kar manzaraları ortasında bir hızlı tren yolculuğu sonunda, 1703 senesinde inşasına Büyük Piyer tarafından başlanmış, kanalları ve dörtyüzden fazla köprüsü ile Kuzey'in Venediği olarak bilinen, ve günümüzde tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen St. Petersburg'a varış. Tren Garına yakın mesafede alınacak öğle yemeğinin ardında panoramik şehir gezisi: Nevski Caddesi, Kazan Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, Neva Nehri, Rostral Kolonlar, Peter ve Paul Kalesi, Vasilyevski adası, Kutsal üçleme köprüsü, Isaac Katedrali, Kanlı Kilise görülecek yerler arasında. Gezi sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Ocak 2020 Salı St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından Ermitaj Müzesi ziyareti için otelden hareket. Dünyanın en büyük sanat müzesi olan yapı, Katerina'nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalardan oluşuyor. Günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan müze, Barok mimarisinin baş yapıtları arasında. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Van Dyck, El Greco, Titian, Canaletto ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Çok az grup tarafından gezilen ve Türk tarihi açısından önemli olan prototürk bölümü, Pazyrik Halısı ile Picasso, Van Gogh, Monet, Matisse gibi önemli ressamların eserlerinin bulunduğu Müzenin empresyonistler bölümü de ayrıca gezilecek. Öğle yemeği Legran Restoranda. Yemekten sonra Peter ve Paul Kalesini ziyaret. 1703 yılında Petro tarafından St. Petersburg'da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanı'nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehir merkezinin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin'in kardeşi Aleksandre'ın da kaldığı ünlü kale zindanlarında yıllar içinde birçok ünlü kişi kalmış Kale ziyareti sonrası otele geri dönüş. Akşam yemeği meşhur stragonoff restaurant'da. Geceleme otelde.

29 Ocak 2020 Çarşamba St. Petersburg

Sabah kahvaltının ardından İsak Katedrali ve Rasputinin öldürüldüğü Aristokrat aile Yusupovların sarayı gezileri için otelden hareket. Şehrin simgesi olan İsak katedrali 1818/1858 yılları arasında, 40 yıl süren bir sürede ve Finlandiya'dan getirilen taşlarla inşa edilmiş. Kubbesisaf altınla kaplıdır. Öğle yemeğinden sonra 18. Yüzyıl'da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi olan bölgede gezerek 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı'nı ziyaret. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekicidir. Çarlık Dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin'in eğitim gördüğü ve günümüzde de eğitim vermeye devam eden okulu dışarıdan gördükten sonra akşam yemeği için Podvorye Restoran'a hareket. Rusların geleneksel ahşap mimarisinin bir örneği olan Restoran'da, müzisyenler eşliğinde, Rus mutfağının örnekleri olan zakuskiler (Mezeler), Galoptsi (Lahana Sarması), votka ve şarapları tadarak, Rusların gerçek anlamda eğlence tarzlarını yaşayacağınız eğlenceli bir son akşam yemeği. Geceleme otelde.

30 Ocak 2020 Perşembe St. Petersburg - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbert zaman ve daha sonra havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının 16.05'de kalkan TK402 uçuşu ile 19.45'te İstanbul Havalimanı'na varış.
Moskova:Radisson Blu Slavyanskaya 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
St. Petersbourg:Novotel St.Petersbourg 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Moskova - St.Petersburg/Istanbul uçuşları
 • Moskova / St. Petersburg'a tren bileti.
 • Programda belirtilen turlar,
 • Radisson Cruise teknesinde akşam yemeği
 • Husky Kızaklarıyla gezi
 • 6 akşam yemeği
 • 5 öğle yemeği
 • Belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Rusya için vize gerekmektedir. Vize işlemleri yaklaşık bir hafta sürmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.