Büyük Arjantin & Şili Turu

TarihlerBoşlukKişi BaşıTek Kişi Farkı3. Kişi
13 Şubat 2016
Dolu5.975 $ (29.027TL)675 $ (3.279TL)N/A
Arjantin’de yaşam, Tango’nun başkenti Buenos Aires’in nostaljik atmosferiyle başlar ve Patagonya’nın derinliklerine doğru büyüsüyle insanları cezbeder. Hele, uçsuz bucaksız Patagonya’nın güneyine doğru ilerledikçe, tüyler ürpertici sessiz bir ıssızlık dolu doğa ve buradaki farklı bir yaşam tarzı, özgürlük ve heyecan tutkunu gezginlere unutamayacakları hatıralar bırakacaktır: masmavi suları ile Argentino Gölü; şaşkınlık uyandıran yüce Perito Moreno buzulu; kendinizi dünyanın ucunda hissedeceğiniz Ushuaia kenti… Fok kolonileri ile doğal ormanlarının yanı sıra etkileyici buzulları ve Macellan Boğazıyla Ateş Toprakları, Punta Arenas… Dünyanın en uzun ülkesi Şili, tepeleri karlarla kaplı And Dağları ile Pasifik Okyanusu’nun kıyıları arasında sıkışmış daracık fakat binlerce kilometre uzunluğunda bir kıyı şeridi oluşturmuş: Fiyortları, gölleri, buzulları, vadileri, şarapçılığıyla tanınmış bir vaha’nın ortasındaki Santiago kenti, eski ihtişamının sembolü Valparaiso ve renkli manzaralarıyla hayranlık uyandıran bir ülke... Düşler diyarına bir yolculuk...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bu özel Arjantin-Şili seyahati, başkentler Buenos Aires ve Santiago de Chile bölgelerinin yanı sıra bu iki ülkenin paylaştığı Patagonya, Ateş Toprakları, And Dağları ve Pasifik kıyısını da gezme imkanı sağlıyor.
 • Güney kürenin yaz ve bahar mevsimi olan Ekim ile Nisan aylarının arası Patagonya’ya seyahat için en uygun dönemdir. Fakat yinede unutmamak lazım ki Patagonya’da hava tahmini yapmak zordur ve her halukarda güneş, yağmur, soğuk ve rüzgara karşı hazırlıklı olmak gerekir. Santiago, Valparaiso ve Buenos Aires’te ise havalar son derece sıcak olacaktır.
 • Buenos Aires’in tarihi bir mekanında günümüzdeki en iyi tango gösterilerinin birini izleme.
 • Turun akışını kolaylaştırmak için Air France Hava Yolları ile Buenos Aires'e uçup, Santiago’dan geri dönüş.
 • Uzak mesafeleri hava yoluyla geçerek yorulmadan ve zaman kaybetmeden herkezin rahatlıkla katılabileceği bir seyahat programı.
 • Seyahat programında bulunan Los Glaciares Milli Parkı ve Valparaiso UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almakta.
 • Konforlu ve şeçkin 5 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama.
 • 40 renk projesinin 19. rengidir.
 • Fotoğraf Turu olduğundan, tur sonrasında sergi açılacaktır.
 • Fotoğraf Eğitmeni: Muammer YANMAZ

1. Günİstanbul – Paris - Buenos Aires

Air France Hava Yolları ile saat 18:35’te hareketle saat 21:15’te Paris’e varış ve saat 23:20’de Buenos Aires’e hareket.

2. GünBuenos Aires

Saat 09:05’te Atlantik Okyanusu’na açılan, Rio Parana ve Rio Uruguay nehirlerinin oluşturduğu Rio de la Plata ırmağının kıyısında bulunan Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e varış. Karşılama ve merkezi bir konumda yer alan otelimize transfer. Bagajları otele bıraktıktan sonra, otobüsle kabareleri ve sanatkarları ile ünlü San Telmo Mahallesi’ne transfer. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, pazar günleri Portenosların yani Buenos Aireslilerin gezdiği, antika, resim, el sanatları ve diğer hediyelik eşyaların satıldığı son derece renkli ve hareketli San Telmo’nun pazarında gezinti için serbest zaman. Gezinin sonunda, meşhur Florida Caddesi'ne 100 metre mesafede bulunan otelimize kadar yürüyüş ve odalara yerleşme. Günün geri kalanı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. GünBuenos Aires

Yeni Dünya ile Avrupa’nın etkilerinin bir karışımını sunan Güney Amerika’nın en büyüleyici başkentini tanıma gezisi: Plaza de Mayo Meydanı'nda Casa Rosada Hükümet Binası ve Katedral gibi görkemli binalar; ressamların çok sevdiği son derece renkli ve hareketli La Boca mahallesi; alabildiğine geniş 9 de Julio Avenida Caddesi ve ortasında yükselen Obelisk, tarihi Colon Tiyatrosu; Eva Peron’un mezarının bulunduğu meşhur Recoleta mezarlığı ve kilisesi; rezidensyel yeşil Palermo mahallesi; başarılı restorasyon projesi ile yenilenen Puerto Madero limanı... Geziler esnadında “Asado” olarak adlandırılan tipik bir et lokantasında öğle yemeği. Şehir turunun sonunda, günün geri kalanı Buenos Aires’te dilediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest. Akşam yemeği, unutulmaz bir tango gösterisi seyredeceğiniz, Buenos Aires’in en iyi tango mekanlarından biri olan, tarihi Cafe de los Angelitos’da. Geceleme otelde.

4. GünBuenos Aires – Ushuaia

Sabah havalimanına transfer ve öğlene doğru Tierra del Fuego (Ateş Toprakları) nun başkenti ve dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia’ya hareket. Şili ve Arjantin'in güneyindeki uçsuz bucaksız Patagonya bölgesinin en büyük bölümünü geçerek, Buenos Aires’den yaklaşık dört saat uçuş mesafede bulunan Ushuaia’ya varış. Karşılamadan sonra, şehir turu için hareket. Patagonya’nın ve aynı zamanda Güney Amerika'nın güney ucundaki Ateş Toprakları, Şili ve Arjantin arasında paylaşılan büyük bir ana ada ve çok sayıda küçük adadan oluşmakta. Adını Charles Darwin'in evrim kuramını oluşturmasına temel olan araştırma gemisi HMS Beagle'dan alan Beagle Kanalı kıyısında yer alan ve önemli bir limana sahip olan Ushuaia, Antarktika'nın kapısı olarak kabul edilmekte. Eski bir ceza sömürgesi olan bu adaya sürgün için gönderilen mahkumların izlerini taşıyan ve 1896 senesinden 1947’ye dek faaliyette kalan tarihi hapishane binasındaki ilginç Deniz Müzesi’ni ziyaret. Ardından, şehrin merkezinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. GünUshuaia - El Calafate

Dünyanın en güneyindeki milli park olan 63 bin hektarlık Tierra del Fuego, bir tarafta Şili ile diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırlı. Bu bölge dağları, gölleri, nehirleri, ormanları ve bir bölümü Arjantin diğer bölümü ise Şili’ye ait takımadalar arasında yer alan Beagle Kanalı ile muhteşem manzaralar sunmakta. Sabah, limana transfer ve sayısız fok, deniz ayısı ve deniz kuşunu yakından göreceğiniz Beagle Kanalı’nda katamaran gezisi. Ushuaia’ya dönüş. Öğle yemeği inanılmaz büyüklükteki “king crab” (dev yengeç) i degüste edebileceğiniz Ushuaia'nın ana caddesi San Martin üzerinde bir lokantada. Ardından havalimanına transfer. Ushuaia’dan bir buçuk saat uçuş mesafesinde bulunan ve Arjantin’in en büyük gölü olan Lago Argentina’nın güney kıyılarındaki tipik bir Patagonya kasabası El Calafate’a hareket. Şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan rustik otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. GünEl Calafate - Los Glaciares Milli Parkı - Perito Moreno - Cerro Castillo - Torres Del Paine (Şili)

Kahvaltının ardından, Pampa'nın “estancias” olarak adlandırılan uçsuz bucaksız çiftlikleri ile çevrili El Calafate’ın özgün atmosferinden ayrılarak, ülkenin en görkemli buzullarını barındıran “Los Glaciares” Milli Parkı’nda bir gezi. Parkın güneyindeki, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, 5 kilometre genişlik ve 60 metreden fazla yükseklikteki Perito Moreno Buzulu’nun keşfi. Sürekli hareket halinde olan sıra dışı güzellikteki bu buzul beyaz dev olarak adlandırılmış. Parkın içinde yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından Perito Moreno’yu başka bir açıdan görebilmek için buzulun cephesine yakın yapılan Safari Nautico yani tekne gezisi. Daha sonra, Şili Cerro Castillo sınır kapısına doğru hareket. Sınır işlemlerinin ardından, Torres del Paine Milli Parkı’nda bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. GünTorres Del Paine - Puerto Natales

Sabah, Andes Sıradağları’nın ucunda bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde Biosfer Rezervi olarak ilan edilmiş olan 181000 hektarlık Torres del Paine Milli Parkı gezisi için hareket. Kuleleri (torres) andıran ilginç granit jeolojik oluşumlarından (Paine Kayalıkları) ismini alan milli park, birbirinden güzel buzullar, türkuaz göller, şelaleler ve nehirlerde yüzen buzdağlarından oluşan bir görsel ziyafet sunmakta... Lago Grey gölü ve buzulu; Lago Pehoe gölünün içine akan ve buzul sütü anlamına gelen leche glaciar diye adlandırılan en büyük şelale Salto Grande bu doğa harikalarının kuşkusuz en muhteşemleri. Öğlen yemeği Grey Gölü manzaralı bir lokantada. Koyu yeşil Laguna Amarga gölünün beyaz kıyılarında yaşayan ve büyük bir renk kontrastı oluşturan pembe flamingoları görüp, güzel bir yolculuğun sonunda akşamüstü Puerto Natales’te bulunan Ultima Esperanza (son umut) Körfezi’ne hakim otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. GünPuerto Natales - Punta Arenas – Santiago

Kahvaltının ardından, sayısız koyun sürüsünün koşuştuğu uçsuz bucaksız Pampa'yı katederek Macellan Boğazı kıyısındaki Punta Arenas’a hareket. 600 kilometreden fazla uzunluktaki Macellan Boğazı’na, 1520 yılında Güney Amerika kıyılarından aşağılara inip boğazı keşfeden, Portekizli denizci ve büyük kaşif Macellan’ın adını verilmiş. Öğlene doğru, Şili Patagonyası’nın başkenti ve boğaz üzerindeki en büyük liman Punta Arenas'a varış. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Katedral ve o bölge için son derece görkemli bir bina olan XIX. yüzyılın sonuna ait Braun Sarayı’nın bulunduğu Plaza de Armas meydanını gezdikten sonra, Şili’nin en ilginç müzelerinden biri Maggiorino Borgiatello etnografya müzesini ziyaret. Gezinin ardından, havalimanına transfer ve Sky Airline Hava Yolları ile Santiago de Chile’ye hareket. Üç buçuk saatlik bir uçuştan sonra akşamüstü Santiago’ya varış ve şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9. GünSantiago – Valparaiso – Vina del Mar - Santiago

Sabah, Santiago’dan 120 km uzaklıkta ve Pasifik Okyanusu’nun kıyısında bulunan, efsanevi Valparaiso liman-kentine hareket. Casablanca vadisinin büyük bağlarının ve Curacavi vadisinin meyva bahçelerinin süslediği manzaraların ortasından geçerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış Valparaiso’ya varış. Şehrin şanlı geçmişinin bıraktığı güzel mimari örneklerinden ziyade, popüler mahalleler gezginleri daha fazla etkilemekte. Kazıklar üzerinde mucizevi bir şekilde « cerros » olarak adlandırılan kıyının yamaçlarında asılı duran binlerce rengarenk ev harika bir görünüm sergilemekte. Tarihi fünikülerler ile çıkılan 45 mahallenin tepelerinden şehrin, körfezin ve ilginç limanın harika manzaralarını seyretmek mümkün. Manzaralı bir restoranda öğle yemeğinden sonra, artistlerin ve şairlerin ilham kaynığı olan bu pitoresk mahallede bulunan Edebiyat Nobeli ödüllü Pablo Neruda’nın evi « La Sebastiana » gezisi. Ardından, adeta açık bir hava müzesini oluşturan duvar resimlerini görerek aşağı şehrine kadar yürüyüş. Daha sonra, Valparaiso’nun yakınlarında bulunan ve «bahçe şehir» olarak andlandırılan Şili’nin en ünlü tatil beldesi Vina del Mar gezisi için hareket. Meşhur Renana ve Concon plajlarının görülmesi ve dileyenler için denize girme imkanı. Akşamüstü Santiago’ya dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10. GünSantiago – Paris

Kahvaltının ardından, And Dağları’nın eteklerinde ve ülkenin ortasında ki bereketli topraklar üzerinde bulunan Santiago’nun keşfi. Sömürge dönemi yapıları ve modern gökdelenlerin karışımından oluşan başkent büyük bir kontrast yansıtmakta. Tur esnasında eski mahalleler; hipodrom; üniversiteler; Cousino Sarayı; bir zamanlar Salvador Allende ve Augusto Pinochet’nin hükmettikleri Moneda (darphane) hükümet sarayı; Katedral ve eski kongre binası ile kolonyal şehrin göbeği olan Plaza de Armas meydanı gibi yerleri görebilirsiniz. Forestal Parkı, bohem semti Bellavista, Metropolitan Ulusal Parkı ile geziye devam. Son olarak, Vitacura, Las Condes ve Providencia rezidensiyel semtlerinden geçerek Santiago’nun eşsiz bir panaromasına hakim Cerro San Cristobal tepesine füniküler ile çıkış. Kısa bir yürüyüş ile otobüse dönüş. Merkez çarşısında yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından havalimanına transfer ve Air France Hava Yolları ile saat 17:15’te Paris’e hareket.

11. GünParis - İstanbul

Saat 11:00’de Paris’e ve buradan 12:35’te hareketle saat 16:55’te İstanbul’a varış.
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Özel ödeme şartları
Kayıt anında 1800 USD ön ödeme tahsil edilerek, kati tur kaydı gerçekleştirilir. Bakiye, seyahatin başlamasından 60 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır ve iptal koşulları uygulanır.
Özel iptal şartları
Gezi tarihinden 60 gün öncesine kadar iptallerde yapılan ön ödemenin 900 USD'ı iade edilir. Tur hareket tarihinden 60 gün öncesi ise tur bedelinin tamamı ödenmiş olmalıdır. Bu tarihten sonra seyahatin iptali durumunda, maalesef iade yapılamaz ve seyahat sigorta paketi devreye girer.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Buenos Aires/ Ushuaia/El Calafate; Punta Arenas/Santiago de Chile/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • 3. gün akşam yemeği tango gösterisi eşliğinde;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Yerel bahşişler;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcamalar;

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Tavsiye

Kadın ve erkekler için rahat giysiler tercih edilmeli.
Patagonya’da yaz geceleri ve bazende gündüzleri çok soğuk olabilir. Kazak, polar, anorak, pantolon ve yağmurluk bulundurunuz.
Yürüyüşler için güneş gözlüğü, güneş kremi, bone, eldiven, dayanıklı trekking ayakkabıları.
Dürbün.

Vize

Arjantin ve Şili için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.