Atlas Okyanusu'nun İncisi Madeira Adası

GURME TURLAR  4 GECE
04 Mayıs 2019 - 08 Mayıs 2019
4 Gece / 5 Gün - Uçuşlar + 8 Gurme Yemek & İçecekler + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 24 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir,
Gezilecek Yerler: Lizbon - Funchal - Sao Tiago Kalesi - Mercado dos Lavradores Pazarı - Teleferikle Monte Köyü - Nossa Senhora do Monte - Madeira Şarabı Mahzeni - Pico de Arreiro - Santana - Ponta de Sao Lourenço Burnu - Porto Moniz Doğal Deniz Havuzları - Sao Vicente
Tur Tarihi : 04 Mayıs 2019 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
UÇAK : Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1845 € (11416TL)
Tek Kişi Farkı :
285 € (1763TL)
Atlas Okyanusu'nda yer alan Avrupa'nın en uç köşesindeki Madeira yumuşak iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü ile sonsuz baharı temsil eden egzotik bir ada. Ayrıca çiçek cenneti olarak tanınan Madeira'da Kamelya, açelya, begonvil, mimoza, nergis zambağı, adanın sembolü cennet kuşu çiçeği, mavi-mor çiçekleriyle jacaranda ağacı çok bol miktarda yetişmekte. Bu seyahatte, her sene ilkbahar anısına düzenlenen ve çevreyi renklendirip hoş kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlaması olan Çiçek Festivali'nin çok özel atmosferini yaşayacağız.
Kendine özgü şarabı, doğası, muhteşem manzaraları ve misafirperverliği ile ünlü Madeira adası'nda sürprizlerle dolu bir seyahat sizi beklemekte...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Türk Hava Yollarıyla, direk olarak Lizbon'a ve oradan Tap Portugal ile uçuş;
 • Gidişte, uçuşlar arasındaki bekleyişi önlemek için Lizbon'da gidişte öğle yemeği;
 • İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Madeira Adası'nı derinlemesine keşfedebilme imkanı;
 • Yılda bir kez düzenlenen göz kamaştırıcı Çiçek Festivali'ni izleme;
 • Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Madeira'yı keyifle keşfetme imkanı;
 • Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

04 Mayıs 2019 Cumartesiİstanbul - Lizbon - Madeira Adası / Funchal

Türk Hava Yolları ile saat 07:35'te hareketle 10:30'da Lizbon'a varış. Lizbon Portela havalimanında karşılama ve bagajların TAP Portugal kontuarına teslim işlemlerinden sonra 1998´de Expo´nun düzenlenmiş olduğu, Tejo Nehri kıyısında yer alan ve Lizbon´un en modern semti olan Parque das Nações´a yöneliyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Lizbon havalimanına dönüş ve TAP Hava Yolları ile saat 16:05'te hareketle 17:50'de Funchal havalimanına varış. Madeira Adası'nın keşfinden sonra, Portekizli Kaptan João Gonçalves Zarco tarafından adanın güney kıyısında kurulan başkent Funchal'daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akabinde Funchal'ın tarihi merkezindeki São Tiago Kalesi'ne aracımız ile hareket ve Forte São Tiago restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

05 Mayıs 2019 PazarFunchal

Sabah kahvaltıdan sonra, Funchal ve körfezinin manzarasını seyredebilmek için 335 metre rakımlı Pico dos Barcelos belvederesinde fotoğraf molasından sonra merkeze inip Santa Maria semtinde keşif yürüyüşü. Asırlık binaların sıralandığı taş döşeme dar sokaklar çeşitli mağazalar, restoranlar ve barlar ile yaşam ve ruh dolu bir ortama sahip. Üstelik bu semtteki yaklaşık 130 adet sokak kapısı yerli ve yabacı ressam ve plastik sanatçı tarafından yapılan resimlerle stilize edilmiş olup açık hava sanat galerisine dönüşmüş. Daha sonra, sade bir cepheye yerleştirilmiş muazzam gotik bir portalı ve içerisindeki saklı hazineleri ile ilginç bir yapı olan Funchal Katedrali ziyaretiyle şehir turuna devam ediyoruz. Akabinde çocukların daha iyi bir dünya umutlarını simgeleyen ve çiçeklerden oluşturdukları Umut Duvarı'nın yer aldığı Cizvit Tarikatı Koleji'nin kilisesine yöneliyoruz. İncil yazarı Aziz Yuhanna'ya adanan kilisenin inşa edildiği dönemde, uluslararası Maniyerizm'den Portekiz Barok üslubuna geçişin en güzel örneklerinden biri olup, Madeira'nın ise en zengin kiliselerinden biriydi. Cizvitlilerin bu güzel yapısı, Portekiz XVII. yüzyıl işçiliğinin en değerli parçalarından biri olarak kabul edilen altın varaklı ahşap kaplamalara sahip bulunmakta. Çiçek Festivali'nin kalbi olan Largo da Restauraçao Meydanı'nda, Madeira'da yetişen çiçeklerin keşfi. İlkbaharın anısına düzenlenen Festa da Flor Çiçek Festivali çevreyi renklendiren, güzel kokularıyla mest eden çiçeklerin bereketi, doğurganlığı, metamorfozu ve yeniden doğuşunun kutlanmasıdır. 1940´lı yıllarda çiçekçiler sergisi olarak Largo da Restauraçao Meydanı'nda başlayan etkinlik 1979'dan beri geçit töreni organizasyonuyla bir festival halini almış ve daha da zenginleştirilmiştir. Funchal'ın merkez sokağı olan Avenida Arriaga Caddesi kaldırımları boyunca serilen çiçek halılarının ve süslenen vitrinlerin fotoğraflarını çekebilmeniz için serbest zaman. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Avenida do Mar caddesinde düzenlenen geçit töreninde de 10 adet çiçeklerle giydirilmiş aracın geçişini grup tribününden seyretme keyfi. Tur bitiminde otele dönüş. Akşam, tipik bir balıkçı kasabası olan Camara de Lobos'ta yer alan Vila do Peixe restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

06 Mayıs 2019 PazartesiFunchal - Monte Tepesi - Güney ve Kuzeybatı Kıyıları - Funchal

Kahvaltıdan sonra, Funchal'dan 560 metre rakımlı Monte'ye 3200 metre uzunluğundaki teleferik ile çıkış. Varışta, 1922 yılında vefat eden son Avusturya kralı I. Karl'ın mezarını barındıran Nossa Senhora do Monte Kilisesi gezisi. I. Dünya savaşından yenik çıkan Avusturya-Macaristan'ın son İmparatoru I. Karl ve eşi Madeira Adası'na 1921 yılında sürgüne gönderilmiş ve Quinta Jardins do Imperador malikanesinde yaşamışlardı. Meryem Ana'ya adanan kilise her sene 14-15 Ağustos'ta dini şenliklere ev sahipliği yapmakta. Gezinin ardından, tipik sepetli kaydırak ile yokuş aşağıya Livramento'ya kadar 2 kilometre iniş. Buradan, adanın kuzeybatı kıyısına doğru yolculuk. Sao Vicente kasabasının girişinde yer alan Volkan Müzesi sayesinde yeraltı katmanlarının keşfi. Kuzey sahiline nazır yerel bir restoranda öğle yemeği. Daha sonra, Madeira'nın en nefes kesici güzellikteki korniş sahil yolunu kısmen takip ederek Porto Moniz kasabasına doğru yola devam. Yol üzerinde Veu da Noiva şelalesinin yer aldığı belvederede fotoğraf molası. Porto Moniz'e varışta lav kayalıklarında oluşmuş doğal havuzları ve heybetli dalgaları gördükten sonra farklı bir güzergahtan Funchal'daki otelimize dönerken Cabo Girao belvederesinde fotoğraf molası. Girao Burnu'nun 580 metre rakımlı falezi muazzam bir manzaraya sahiptir. Son olarak Funchal'ın merkezinde bir Madeira şarap mahzeni gezisi ve degüstasyon. Akşam yemeği Espetada de Santo Antonio restoranında adanın tipik yemeği olan defne dalında dana eti tadımı. Geceleme otelde.

07 Mayıs 2019 SalıPico de Areeiro - Kuzeydoğu Kıyıları - Santana - Sao Lourenço - Funchal

Sabah, kahvaltıdan sonra Funchal şehir gezisine devam. Rezene tarlası alamına gelen ve verimli topraklara sahip olan Funchal gemilere iyi bir liman imkanı sağlamakta. Rengarenk bir halk pazarı olan Lavradores gezisi. 1940 yılında tüm şehrin ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenerek inşa edilen 9.600 metrekarelik bu büyük sabit pazarda tropikal diyebileceğimiz Madeira Adası'nın rengarenk sebze, meyve ve çiçeklerinin yanında bölgedeki balık çeşitlerini de görebilirsiniz. Ardından, adanın olağanüstü manzaralara sahip olan merkez ve kuzeydoğu bölgelerine doğru otobüsle hareket. Funchal Ekolojik Park hudutlarından geçip adanın en yüksek üçüncü tepesi olan Pico de Areiro'da (1.818 metre) büyüleyici manzaraları seyretmek üzere ilk mola. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Madeira Adası'nın Laurissilva Biosfer Rezervi'ni kısmen bile olsa yakından görebilmek için Ribeiro Frio ile Mirador Balcões arasında 1,5 kilometrelik levada yürüyüşü. Adanın teraslı tarlalarını sulamak için yapılmış antik su kanalları olan "levada"lar harikulade yürüyüş yolları oluşturmakta. Daha sonra, adanın Kuzey kıyısında yer alan ve tipik evleriyle meşhur Santana gezisi. Üçgen bir şekle sahip ve saz ile kaplı Santana tipik evlerinin, adanın ilkel yapıları olduklarına inanılır. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Caniçal üzerinden Ponta de São Lourenço burnunda ve sonra gözetleme kulesi görevinin icra edildiği tepe olan Pico de Facho belvederesinde fotoğraf molaları. Son olarak, Portekizli kaşifler Joao Gonçalves Zarco ve Tristao Vaz Teixeira'nın Madeira Adası'na ilk ayak bastıkları yer olan Machico gezisi. Akşam yemeği geleneksel Madeira mutfağının muhteşem tatlarını sunan Quinta do Estreito restoranında. Geceleme otelde.

08 Mayıs 2019 ÇarşambaMadeira Adası - Lizbon - İstanbul

Kahvaltıdan sonra, Funchal havalimanına transfer ve TAP Hava Yolları ile saat 08:45'te hareketle 10:20'de Lizbon'a ve oradan Türk Hava Yolları ile saat 15:45'te hareketle 22:25'te İstanbul'a varış.
Madeira / Funchal:Melia Madeira Maré 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Lizbon/Funchal/Lizbon/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Uçak hariç ücretlerde Lizbon/Funchal/Lizbon uçak biletleri (ekonomi sınıfı)yayınlanan ücrete dahildir;
 • 1., 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 1., 2., 3. ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yemeklerde şarap, su ve kahve ikramı;
 • Madeira şarabı degüstasyonu;
 • Yukarıda belirtilen otelde geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi**.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;
 • Yurtdışı çıkış harcı.
 • Yemeklerde alınan su,çay,kahve ve diğer içecekler.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 25 $ düşünmek gerekir.

Vize

Portekiz için Schengen vizesi gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.