Venedik Karnavalı

TarihlerBoşlukKişi BaşıTek Kişi Farkı3. Kişi
03 Mart 2011
Dolu890 € (5.029TL)380 € (2.147TL)N/A
Maskeleri, kostümleri, müzik, dans ve baloları ile en renkli ve canlı zamanında karnaval heyecanı yaşamak üzere bu kez yolculuk Venedik'e. Resmi kayıtlara göre 1268'den itibaren kutlanan karnavalın temeli pagan kültüründe baharı karşılamaya dayanır. Zaman içerisinde yasaklanan karnaval, 1979'dan beri her yıl kutlanmaktadır. İlk kutlanmaya başlandığı zaman sosyal sınıf ayrımlarını ortadan kaldırmak için kullanılan maskeler, günümüzde karnavalın vazgeçilmez birer parçasıdır. Kostümü ve maskesi ile karnavalın bir parçası olmak, ya da sadece karnaval coşkusuna ortak olmak isteyenlere özel hazırlanmış programımız 40 Renk Fotoğraf Projesi çerçevesinde 40Haramiler ve Muammer Yanmaz'ın fotoğraf danışmanlığı ile gerçekleştirilecektir. Fotoğraf Eğitmeni: Muammer YANMAZ

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Karnaval döneminde Venedik'te olmak ve renklerin bu harika dansında, fotoğraf eğitmeni Muammer Yanmaz'ın danışmanlığında bir 40Renk seyahati ne katılmak.
 • Konaklayacağımız otelin şehrin merkezinde olması büyük bir hareket kolaylığı getirecek.
 • Fotoğraf çekebilmek ve karnaval çerçevesinde programlara katılabilmek için, tekne ile Grand Canal turu nun haricinde bol serbest zaman
 • Fotoğraf Eğitmeni: Muammer YANMAZ

1. Günİstanbul - Venedik

Türk Hava Yolları ile 10:30'da Venedik'e hareket. 12:00'de varış ve karşılama. Geceleme için şehrin merkezindeki otele transfer. Yerleştikten sonra meydanlarda, köprülerde, ara sokaklarda maskeleri ve kostümleri ile gezenleri fotoğraflamak üzere sokaklarda keşif. Geceleme otelinizde.

2. GünVenedik

Adriyatik kıyısındaki eşsiz kanalları ile bilinen İtalya'nın ada şehrinin kanallardan keşfi. Sabah saatlerinde 4 km uzunluğunda, genişliği 30 ila 70 m arasında değişen Venedik'in en uzun kanalı Grand Canal'da kanal kenarlarında sıralanan Gotik, Rönesans, ve Barok stillerinde inşa edilmiş saraylar ve iki yakayı birbirine bağlayan köprüleri ile keyifli tekne gezisi. Ardından yine şehrin merkezinde rengarenk maskeler ve kıyafetleri ile karnaval heyecanına ortak olmaya devam edebilirsiniz. Geceleme otelde.

3. GünVenedik

Her sene farklı bir teması olan karnavala uygun kostümler giyinip eski zamanlarda sosyal sınıf farkına tepki göstermek için takılan ve günümüzde de karnavalın vazgeçilmezi maskelerle dolaşan insanlarla dolu sokaklar arasında tüm gün serbest zaman. Geceleme otelde.

4. GünVenedik - İstanbul

Kahvaltının ardından son fotoğraf karelerini yakalayıp ardından havaalanına transfer. Türk Hava Yolları ile 13:00'de İstanbul'a hareket. 16:20'de İstanbul'a varış.
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • THY ile İstanbul / Venedik /İstanbul ekonomik sınıf uçak bileti
 • Havaalanı vergileri (90 Euro)
 • Havaalanı ? otel ? havaalanı transferleri
 • 3 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Grand Canal bot turu
 • TÜRSAB seyahat güvence paketi
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen tur, transfer ve yemekler
 • Yemekler ile alınacak içecekler
 • Her türlü kişisel harcama
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize ücretleri

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Vize

İtalya için Schengen vizesi gerekmektedir.