Sardinya'dan Korsika'ya

Akdeniz’in en büyük ikinci adası Sardinya, turkuaz ve zümrüt yeşili suları, bembeyaz ve ince kumdan oluşan harika plajlarının yanı sıra pek çok hazine barındırmakta. Antik çağlara kadar uzanan tarihiyle ve stratejik önemi sebebiyle Fenikeliler, Piemonteliler, Cenevizliler, Pisalılar ve İspanyollar için geçiş yeri olan İtalya’nın özerk bölgesi Sardinya Adası kendine has bir kültüre sahip. Zengin megalitik mirası, çok sayıdaki Romanesk, Gotik ve Barok kiliseleri Sardinya’nın bu kendine has kültürünü simgelemekte. Heybetli Gennargentu sıradağlarından geçerek, Sardinya’nın güneyindeki tarihi başkent Cagliari’den kuzeyindeki enfes Smeralda kıyılarına kadar bu yolculuk, sizi ayrıca Sardinya’dan 11 kilometrelik bir boğazın ayırdığı Fransa’ya bağlı Korsika Adası’nın güneyini görme imkanı sunacak. Kısacası Sardinya Adası’nın tüm güzelliklerini keşfetmek için, Korsika’ya kadar uzanan keyifli bir seyahat sizi bekliyor...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Büyük bir ada olan Sardinya’yı boydan boya katederek en önemli bölgelerini gezerken, daha ufak olan Korsika’nın güneyindeki en rağbet gören Bonifacio’yu da gezebilme imkanı.
 • Konaklamalar için son derece konforlu ve iyi konumlu oteller seçtik.
 • Feribot ile Sardinya’dan Korsika’ya geçiş.
 • Doğa harikası Tuerredda plajında denize girme imkanı (şezlong ve şemsiyeleri öngördük).
 • Programda da göreceğiniz gibi gezimiz, her zamanki gibi hiçbir ekstra tur içermemekte ve tüm yemekler tur ücretine dahil. Menüleri ise seyahat boyunca değişik lezzetleri tadabileceğiniz şekilde düzenlemeye gayret ettik.

13 Haziran 2018 Çarşambaİstanbul - Milano

Türk Hava Yolları ile saat 21:50’de hareket ederek 23:45’te Milano’ya varış ve havalimanı bölgesindeki İbis otele yerleşme.

14 Haziran 2018 PerşembeMilano - Cagliari

Havalimanına transfer ve Alitalia Hava Yolları ile Milano’dan saat 11:00’da hareketle 12:25’te Sardinya’nın başkenti Cagliari’ye varış. Karşılamanın ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Bir tepenin üstüne kurulu olan Cagliari, muhteşem bir körfez manzarasına ve limana ev sahipliği yapıyor. Öğleden sonra, şehir turu sırasında Cagliari’nin simgelerinden ve şehrin eşsiz bir panaromasına hakim Urpinu tepesine çıkış. Ardından, tarihi şehir merkezi yürüyerek keşfi ve katedrali ziyaret. Santa Maria Katedrali, XIII. yüzyılın başında Pisalilar tarafından roman mimari tarzında inşa edilmiş. Katedralin inşasından hemen sonra 1307 yılında şehri düşman işgalinden korumak amacıyla, adını kule duvarının üstüne kondurulmuş küçük bir fil heykelinden alan Fil Kulesi inşa edilir. Bu minik heykelciğin gücü ve bağlılığı simgelediğine inanılmaktadır. Yine aynı dönemde San Pancrazio Kulesi şehrin üstünde yükselmeye başlamıştır. San Saturnino Bazilikası’nı ve mükemmel bir manzaraya sahip olan Umberto Terası'nı ziyaret. Daha sonra, şehrin müze merkezi olarak bilinen Cittadella dei Musei ve Cristina Kapısı'nın bulunduğu Arsenal Meydanı'nda gezinti ve Arkeoloji Müzesi ziyareti. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15 Haziran 2018 CumaCagliari - Güneybatı Kıyısı - Cagliari

Kahvaltının ardından, adanın güney kıyılarını ve Nebida falezlerini panoramik bir gezintiyle keşfetmek için otobüsle yola çıkış. İlk olarak antik bir Fenike kenti olarak arkeolojik anlamda büyük bir öneme sahip olan Nora şehrini ziyaret. Kıyı şeridinden yapılacak keyifli bir yolculuğun ardından, harika manzaralara sahip olan Tuaredda ve Malfatano Burnu’nda panoramik seyir için mola. Sardinya’nın en güzel 10 kumsalı içinde yer alan Tuerredda, maviden yeşile dönen berrak denizi ve bembeyaz kumsalıyla Karayipler’i andırmakta. Milattan önce VI. yüzyılda Kartaca deniz kolonisine ev sahipliği yapmış olan Malfato Burnu ise, güney kıyılarının en güzel yerlerinden biri olarak anılmakta. Spiaggia di Tuerredda plajında deniz ve güneşten yararlanmak için serbest zamanın ardından, Nebida’ya doğru yola devam. Sant’ Anna Arresi’den geçerek, Mussolini tarafından madende çalışan işçilere ev sağlamak amacıyla kurulan ve adını kömür anlamına gelen “carbon”dan alan Carbonia şehri üzerinden Nebida’ya varış. Eskiden küçük bir madenci köyü olan Nebida, falezleri ve koylarıyla bugün Sardinya’nın en turistik yerlerinden biri olarak bilinmekte. Yerel bir restoranda geç bir öğle yemeği. Nebida’nın görkemli falezlerinde yapılacak olan yürüyüşün ardından, Cagliari’ye geri dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Haziran 2018 CumartesiCagliari - Nuraghe Barumini - Nuoro - Orgoloso - Olbia

Sabah, kuzeye doğru yönelerek, Sardinya’nın orta kesimlerini keşfetmek üzere yola çıkış. İlk olarak, tarihi MÖ XV. yüzyıla dayanan, Sardinya’ya özgü ve bronz dönemine ait önemli megalitik bir yapı olan Nuraghe Su Nuraxi di Barumini ören yerinin gezilmesi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Sardinya’nın en büyük ve en iyi korunmuş “nurajik” yapısı olan, eskiden cenaze törenlerinin yapıldığı, içinde tarih öncesi şehrin kalıntılarını barındıran bu arkeolojik alan, Sardinya Adası’nda MÖ XVIII. yüzyıldan II. yüzyıla kadar yaşamış olan medeniyeti mimari ve tarihi açıdan anlamak için eşsiz bir kaynak. Gezinin ardından, dağlık bölgesinde bulunan Orgosolo’ya doğru yola devam. Orgosolo’daki çobanlarla birlikte, geleneksel ezgiler eşliğinde Sardinya’nın özel tatlarından ve şaraptan oluşan tipik bir öğle yemeği. Öğleden sonra, duvar resimciliğiyle ünlü Orgosolo şehrini ziyaret. Orgosolo'nun hemen hemen tüm duvarlarında, genellikle Sardinya'nın politik mücadelesinin farklı açılardan tasvir edildiği resimleri görmek mümkün. Bir açık hava müzesine dönüştürülmüş şehrin keşfinin ardından, Sardinya Adası’nın kuzeydoğusunda bulunan ve meşhur Costa Smeralda’ya giriş kapısı olan Olbia’da bulunan otelimize üç gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Haziran 2018 PazarOlbia - Santa Teresa – Bonifacio - Olbia

Kahvaltıdan sonra, Fransa’ya bağlı Korsika Adası’nın en güzel yerlerinden biri olan Bonifacio’yu keşfetmek üzere, Sardinya’nın en kuzey ucu Santa Teresa di Gallura’ya doğru yola çıkış. Korsika'ya geçiş için gerekli işlemlerden sonra Santa Teresa di Gallura limanından feribot ile hareket. Sardinya ve Korsika’yı ayıran Bonifacio Boğazı’nı geçerek yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından adanın güney ucundaki Bonifacio şehrine varış. Yürüyerek, uçurum kenarında 60 metrelik bir falezin tepesinde muhteşem bir konumda kurulan Bonifacio’nun keşfi. Korsika Adası’nın en eski şehirlerinden biri olmakla beraber, şehre hakim olan ortaçağ mimarisi, dar Arnavut kaldırımları ile Korsika Adası’nın tarihi yüzünü resmediyor. Öğle yemeği ve akabinde serbest zamanın ardından, Ceneviz kalesinin bulunduğu yukarı şehre kolay ulaşım sağlayan küçük turistik tren ile ilginç deniz mezarlığına kadar şehir turu. Daha sonra, Bonifacio’ya veda edip, feribotla Santa Teresa’ya tekrar geçerek, Olbia’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Haziran 2018 PazartesiOlbia - Porto Cervo - Costa Smeralda - Maddalena Adası - Olbia

Sabah, Costa Smeralda’yı keşfetmek üzere yola çıkış. 1960’lı yıllarda Ağa Han tarafından keşfedilen ve sonradan dünya jet sosyetesinin tatil üssü olan, harika koyu, beyaz evleri, lüks dükkanları, meşhur meydanı olan Piazzetta ve sokaklarıyla masal kitaplarından çıkmış gibi bir sayfiye yeri olan Porto Cervo’nun yürüyerek keşfi. Sardinya’ya hakim olan sakinliğe karşı, Porto Cervo canlı ve hareketli bir atmosfere sahip. Panoramik bir yoldan geçerek kristal berraklığında suları ile meşhur ve zümrüt kıyısı anlamına gelen Costa Smeralda’da yolculuk. Beyaz kumdan oluşan kilometrelerce uzunluğundaki harika plajı ile Sardinya’nın en özel ve en pahalı kıyılarından biri olma özelliğini taşımakta. Baïa Sardinia’da serbest zamanın ardından, kıyı şeridinden ilerleyerek Palau'ya dönüş ve buradan Maddalena Adası'na feribotla geçiş. Muhteşem plajları, kristal berraklığındaki denizi ve yirmiden fazla adacığı ile İtalya'nın en önemli takımadası olarak bilinmekte. Maddalena Adası’nda yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından panoramik ada turu. Şehri gezdikten ve serbest zamanın ardından Olbia’daki otelimize dönüş. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

19 Haziran 2018 SalıOlbia - Castelsardo - Neptün Mağarası - Alghero

Sabah, kuzeybatı kıyısındaki tarihi şehir Castelsardo’yu keşfetmek üzere yola çıkış. Castelsardo doğal güzellikleri, tepede bulunan kalesi, orta çağ mimarisi ile ziyaretçilerine pitoresk bir manzara sunuyor. Cenevizli Doria ailesi tarafından XII. yüzyılda kurulan şehir o döneme ait kale ve çok eski bir gelenek olan sepet örme işi ve el işleri satan dükkanları ile ünlü. Gezi sırasında Katalan gotik mimarisinin ve rönesans figürlerinin karışımıyla inşa edilen Sant’ Antonio Abate Katedrali’ni ziyaret. Deniz kenarında bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Alghero'ya gelmeden önce Capo Caccia falezlerini keşfetmek için tekne turu. Alghero’nun batısında bulunan Caccia Burnu’nun ucunda, dev falezlerin içindeki Roma deniz tanrısı Neptün adı ile adlandırılan Grotta di Nettuno Mağaraları gezisi. XVIII. yüzyılda bir balıkçı tarafından keşfedilen mağara, Sardinya’nın en ilgi çekici yerlerinden biri olarak tasvir edilmekte. Göletlere yansıyan sarkıt ve dikitten oluşan muhteşem görüntüleri ile tanınan karstik mağaraların keşfi. Sardinya’nın kuzeybatı kıyısında yer alan adanın en güzel şehri ünvanına sahip Alghero'ya doğru tekne ile yola devam. Alghero limanına varışı takiben şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Ardından kırmızı mercanları ile tanınan Alghero tarihi şehrinin yürüyerek keşfi. Zeytin ve ökaliptus ağaçları ile şemsiye çamlarının süslediği şirin liman şehrinin evleri ve surları, katalan mimari tarzında inşa edilmiş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Haziran 2018 ÇarşambaAlghero - İstanbul

Sabah, Alghero’nun eski surlarında gezebilmeniz ve dar sokaklarında son alış verişleri yapabilmeniz için serbest zamanın ardından Alghero havalimanına transfer. Alitalia Hava Yolları ile saat 12:45’te hareketle 13:50’de Milano'ya ve oradan Türk Hava Yolları ile saat 19:45’te harekletle saat 23:40’ta İstanbul'a varış.
Cagliari:Regina Margherita Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Olbia:Grand Hotel President 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Alghero:Catalunya Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Milano/Cagliari; Alghero/Milano/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 7. güne kadar 6 akşam yemeği;
 • 2. günden 7. güne kadar 6 öğle yemeği;
 • Santa Teresa /Bonifacio/ Santa Teresa feribot biletleri;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcamalar;
 • Tur lideri bahşişi*;
 • Vize ücretleri.


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi yaş limiti olmaksızın tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.


Vize

Sardinya ve Korsika için Schengen vizesi gerekmekte.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.