Sagalassos ve Isparta Gülleri

Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Toroslar’ın sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada konumlanmış Sagalassos Antik Kenti , şüphesiz Türkiye'nin en ihtişamlı harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiyi tepeden seyreden tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. İki gece kalacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi' nin, Isparta’nın sembolü olan Gül Bahçeleri’nin ve tabiat harikası Yazılı Kanyon' un tam ortasında olması.
Bu seyahatte sizlere Eğirdir Gölü’nün Sazan Dolaması ve Kerevitiyle, bölgenin vazgeçilemez bir lezzeti olan Oğlak Dolmasını tattırmayı da unutmadık. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını ve vazgeçilemez çekicilikteki Gül Bahçeleri ile Güllerin Hasatını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Türk Hava Yollarıyla Isparta’ya gidiş ve Denizli’ den dönüş.
 • Isparta’nın meşhur gül bahçelerini ve gül hasatını, çiçeklerin açtığı en güzel dönemde görebilmek.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir haftasonu.
 • Salda ve Eğirdir Göllerini gezme.
 • Çok az tanınan Sagalassos Antik Kenti’ nin keşfi.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da iki keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini, Oğlak Dolmasını, Sazan Dolmasını ve Eğirdir Kerevitlerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

1. Günİstanbul - Burdur - Sagalassos

Atatürk Hava Limanı'ndan, saat 13.30'daki Türk Hava Yollarının TK2860 no.lu uçuşuyla Isparta'ya hareket. Varışta karşılama ve Burdur gezisi için hareket. Şehrin tarihi sokaklarında kısa bir yürüyüşün ardından, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası olan Burdur Arkeoloji Müzesi' nin keşfi. Daha sonra, Ağlasun'a hareket. Varışta Lodge'a yerleşme.
Akşam Lodge'un barında hoşgeldiniz kokteyli ve restoranında, Ağlasun mutfağının Romalılar'dan beri devam eden lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği.

2. GünSagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik kenti gezisi için lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada , gölün meşhur kerevitlerinin ve sazan dolmasının tadımı. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Lodge'a dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak.
Akşam Lodge'un restoranında yöreye has özel bir lezzet olan oğlak dolmasının tadımı.

3. GünIsparta Gül Hasatı - Salda Gölü ve İstanbul'a Dönüş

Sabah erken, gül hasatını görmek üzere Isparta'ya hareket (Bu hasat, hava durumuna ve güllerin açışına göre Isparta, Gölcük bölgesinde veya Burdur Gölü civarında izlenebilir). Isparta gül bahçelerinin ortasında, harika kokuları ve muhteşem bir renk çümbüşü içinde, sabah erken yapılan gül hasatını izleyip gül yağının yapılışını gördükten sonra, Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir saatlik bir otobüs yolculuğunun aradından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra, Göl kıyısında ki dinlenme alanında, lodge un sizler için özel olarak hazırladığı piknik yemeklerini, bu olağan üstü manzarayı seyrederek yiyebilirsiniz. Yemekten sonra, Denizli, Çardak Havaalanına transfer . Saat 17.30 deki Türk Hava Yollarının TK7321 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 18.40 de Sabiha Gökçen Havaalanına varış.
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Isparta ve Denizli/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Sagalassos Lodge&Spa da 2 keyifli gece ve Yöresel Lezzetlerin tadımı
 • 1. ve 2. gün akşam yemekleri;
 • 1. akşam hoş geldiniz kokteyli;
 • 2. Gün öğle yemeği ile 3. cü öğlen piknik;
 • Yemeklerde meşrubat, su ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Her türlü kişisel harcama.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 45 TL düşünmek gerekir.

Vize