Prag'dan Viyana'ya Noel Pazarları

Renkli ve pitoresk sokakları, her köşeden yükselen müziği ve adete tarihin derinliklerinden gelen atmosferiyle insanı çağlar ötesindeki hayal dünyalarına sürükleyen Orta Avrupa'nın kalbinde, etkileyici bir yolculuk: Sakin yaşam tarzı, dingin atmosferi, dar sokakları ve gotik mimarisiyle sizleri büyüleyecek mistik şehir Prag; 8.ci yüzyıldan günümüze taşınmış, hayranlık duyulacak eserleriyle keşfedeceğiniz Güney Bohemya; bir rönesans tablosunu andıran ve muhteşem tarihi merkeziyle UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov; klasik müziğin ve en tanınmış kahvehanelerin muhteşem şehri Viyana... Şirin köyler ve etkileyici manzaralara hakim vadilerin ortasında geçirececeğiniz bir hafta...
Tüm bu güzellikleri, müziğiyle ve renleriyle insanları çağlar ötesine sürükleyen bir Noel atmosferinde görmek, Noel Pazarları'nda sıcak punsch ve baharatlı kurabiyelerin tadına bakmak... Kısacası unutulmayacak bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Unesco'nun Dünya Mirası Listesi de yer alan Tarihi Holasavice Köyü, Cesky Krumlov Kalesi ve tarihi binaları ile sokakları;
 • Prag, Bratislava ve Viyana Noel Pazarları.
 • Viyana'yı rahatça keşfetme imkanı.
 • 2.Dünya Savaşını, tarihi eserler bakımından en az hasarla atlatabilmiş olan Prag ve muhteşem mimarisi;
 • Kaplıca ve masallar şehri Karlovy Vary;
 • Konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.
 • Tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu bir seyahat.

08 Aralık 2018 Cumartesiİstanbul - Prag - Karlovy Vary - Prag

Türk Hava Yolları'nın 1767 no’lu seferi ile saat 08.20 da Prag’a uçuş ve saat 09:00 da varış. Karşılama ve Karlovy Vary ‘ye hareket. Orijinal ismi Kral IV.Karl’ın bir av sırasında bölgeyi keşfetmesi sonrası buraya yaptırdığı saraydan gelmekte. Kral’ın buraya sıkça gelip ziyaret etmesi kentin popülaritesini arttırmış ve zaman içinde kent birçok aristokrat, filozof ve sanatçıya ev sahipliği yapmış. Sıcak su kaplıcaları ile de tanınan ve adeta kartondan yapılmış gibi duran rengarenk evleri, bombeli köprüleriyle masalsı bir görüntüye sahip bu şehirde keyifli bir gezi. Başlıca görülecek yerlerin arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün , Freud’ün, Beethoven’in ve Casino Royal filminin çekiminin yapıldığı tarihi yapılar gelir. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Akşam üzeri Prag'a dönüş ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde .

09 Aralık 2018 PazarPrag - Güney Bohemya Bölgesi (Holasovice - Cesky Krumlov - Ceské Budejovice)

Sabah, kahvaltının ardından Güney Bohemya bölgesinin keşfi: İlk durak 1998 yılında Unesco’nun Dünya Mirası Listesine aldığı Tarihi Holasavice Köyü: Güney Bohemya barok stili ile insa edilen ve ortaçağdan kalma şehir planın etkilerini gördügümüz köydeki yapıların inşası 18. ve 19. yy.a dayanır. 2.Dünya savaşında boşaltılan köy 1990 yılında yenilenerek yerleşime acılmış. Köy evlerinin dışında, merkezdeki Nepomuklu St John Şapeli'ni ve köyün uzak köşesinde bulunan Stonehenge‘nin küçük bir örnegini görebilirsiniz. Asılı taşlar anlamına gelen Stonehenge, Neolitik taş devri ile Bronz çağı arasında oluşmuş bir anıttır. Bu yapı, astronomi, astroloji, geometri, meteoroloji ve paganizmle ilişkilendirilmektedir. Daha sonra, Vlatava nehrinin yamaclarında yerleşik Cesky Krumlov Kasabası ve Kalesinin, Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış 250’ye yakın tarihi bina ve sokakları arasında gezerken kendinizi Rönesans Çağındaki bir resmin içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu kasaba adeta küçük bir Prag'ı andırmakta. Gezi esnasında Tarihi Kent meydanı, Aziz Vitus Kilisesi, Sanat Merkezi, film sahnerini anımsatan evleri ile Vlatava nehri kıyısı görülecek yerler arasında. Geziden sonra Ceske Budejovice’ye doğru yola devam: Güney Bohemya’nın ekonomi, sanat ve kültür merkezi sayılan Ceske Budejovice, Çek Kralı II.ci Premy Otokar ( 12253 / 1278) tarafından kurulmuş. Bu şehirde, sıralanmış kemerli evlerin yanı sıra Rönesans etkilerini taşıyan eserleri görmek mümkün. Şehir turunda görülecek eserlerin arasında Samson Çeşmesi de bulunmakta. Öğle yemeği, gezi esnasında yerel bir restoranda, akşam yemegi ve konaklama otelde.

10 Aralık 2018 PazartesiGüney Bohemya - Trebon - Viyana

Sabah, Trebon şehrinin keşfi için yola çıkış. Kuruluşu 12.yüzyıla uzanan ve Avusturya sınırına çok yakın bir konumdaki bu şehrin gezisinde Orta Avrupa'nın en eski brasserie'si olan, 1379 senesinde kurulmuş Regent'in haricinde Rönesans döneminden kalan Kale, tarihi şehir merkezi, parklar ve havuzlar görülecek yerler arasında.Şehrin çevresi Unesco tarafından Biosfer koruma alanı ilan edilmiş. Bölgenin ormanları ve küçük gölleri harika manzaralar sunmakta. Yine bu bölge en meşhur Sazan Balığı yetiştirme alanlarından biri olarak kabul edilmekte. Şehir ve çevresini gezdikten sonra Viyana'ya doğru yola devam. Öğle yemegi yerel bir lokantada.Viyana’nın ünlü tarihi şehir merkezi Ringstrasse çevreleyen görkemli bulvarda yürüyerek panoramik şehir turu. Sanat Tarihi Müzesi, Opera Binası, Parlemanto Binası, görülecek yerler arasında, Tarihi şehir merkezindeki yürüyüş turunun sonuda Belediye Meydanındaki Noel Pazarı'nda mola. Sanatçıların dekore ettiği Noel Ağacı'nın etrafındaki bu pazarda sıcak punsch içip, baharatlı noel kurabiyeleri yerken çevreden gelen noel müziklerini dinleyerek Viyana’da Noel’i hissedebilirsiniz. Gezi sonunda otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11 Aralık 2018 SalıViyana

Sabah,Viyana Şehir Turu için otelden hareket: Yüzyıllar boyu Habsburg Hanedanlığına ev sahipligi yapmış olması ve daha sonraları coğrafi konumuyla birçok imparatorluğun başkenti olmasından dolayı gerek mimarisi, gerekse eşşiz bahçeleri ile gezginleri büyüleyen bir şehir olan Viyana'nın derinlemesine keşfedeceğiniz bir gün. Hala Habsburg Hanedanlığının izlerini taşıyan eski kent merkezi. Saint Etienne Bazilikası ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür örgütü tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Schönbrunn Sarayı gün esnasında görülecek yerler arasında. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Akşam yemeği ve konaklama otelde

12 Aralık 2018 ÇarşambaViyana - Bratislava - Prag

Sabah, kahvaltının ardından Bratislava’ya doğru hareket: Slovakya'nın başkenti Bratislava, Tuna nehri üzerinde, Alplerle Karpatlar'ın ortasında yerleşmiş ilginç ve çekici bir şehirdir. Çok güzel bir bir kalenin eteklerinde bulunan şehrin tarihi merkezi, dar sokak ve meydanların etrafındaki Gotik, Rönesan ve Barok tarzı binaların süslendiği ve gezenleri çağlar ötesine götüren bir atmosfere sahiptir. Eski Pazar Meydanı olan Ana Meydanda kurulan Noel Pazarı, Orta Avrupa'nın ruhunu çok iyi yansıtır. Bratislava şehir merkezinin yürüyerek keşfi: Gezi esnasında değişik kiliseler, Beethoven’ın, 9 yaşındaki F.Liszt’in, 6 yaşındaki Mozart’ın konser verdiği saraylar, Aziz Michel ve Martin Kuleleri, ilk üniversite olan Academia Istropolitana, Primatial Sarayı ile eşsiz halı koleksiyonu, Opera Binası, şehre ve Tuna nehrine hakim bir tepede bulunan surlar, Ortacağ tarzı pazar yeri, barok ve rokoko tarzı şatolar ile Noel Pazarı keşfedilecek yerler arasında. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Gezinin bitiminde Prag'a doğru yola devam ve varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde .

13 Aralık 2018 PerşembePrag Şehir Turu

Sabah, kahvaltının ardından, Prag’ın şatolar bölgesi Hradcany’ye hareket ve Prag Kalesi gezisi. Tüm kente hakim bir konumda olan ve Gotik mimariden Barok mimarisine kadar tüm stilleri temsil eden birkaç binadan oluşan Prag Kalesi'nin, felsefe ve ilahiyat üzerine 200.000’den fazla kitap içeren iki kütüphanesi ile Strahov Manastırı görülecek yerler arasında. Daha sonra,Lorette meydanı'na doğru bir gezintinin ardından Czernin Sarayı ve sarayı çevreleyen barok tarzı kompleksleri keşfe devam ve birçok Rönesans ve Barok sarayı ile çevrili Hradcany Meydanı'a varış. Fransız gotik akımının baskın olduğu zarif ama heybetli mimarisiyle Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı ve Aziz George Bazilikası gezileri. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra Prag'da serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14 Aralık 2018 CumaPrag Şehir Turu

Sabah, kahvaltıdan sonra,Prag'ın keşfine devam: Her iki kıyısında ki nefes kesen manzarayı, barok heykelleri seyrederek Kral Köprüsü (Charles Köprüsü) üzerinden geçiş ve köprünün keşfi. Bu köprü bir çok tarihi olaya tanıklık etmiş: Prag Lideri Jan Zevilske’nin idamı, İmparator Matthias’a başkaldıran 27 lider’in bu meydanda idamları gibi. Belediye binasındaki 27 Haç bu idamları temsil eder. Burada, Eski Şehir Meydanı ve Belediye Sarayı'nı, yaz- kış demeden önünde biriken turistlerin çalmasını merekla bekledikleri ünlü Astronomik Saat Kulesi'ni görebilirsiniz. 15. yy da saat ustası Hanus tarafından yapılan bu saat kulesinin üzerindeki çizimlerin merkezinde Dünya bulunur. Etrafında ise batı, doğu, şafak vakti ve alacakaranlık anlamına gelen Latince kelimeler ve 12 saat dilimi ile 12 burcu gösteren figürler vardır. Saat başı üst kısmında izlenen animasyon gösterisinde 1.ci figür kibir ve kendini beğenmisliği; 2.ci figür aç gözlülüğü; 3.cü figür ölümün gerçekliğini; 4. cü figür ise Osmanlı figürü olup eğlenceyi temsil eder. Üç kadranlı olan bu saatte birinci halka yerel zaman dilimini, ikinci halka Avrupa zaman dilimini, üçüncü halka ise Babil zamanını gösterir. Daha sonra bir zamanlar Mozart’ın org çaldığı yüksek barok dönemi eserlerinden Aziz Nicolas Kilisesi gezisi.
Noel döneminde, Prag'ın tarihi meydanlarında, birbirine yakın bir çok Noel Pazarı kurulmakta. Bunlardan en büyük ve ilginci şüphesiz Venceslas Meydanı'nda kurulanıdır. Burada sanatçıların eserlerini sattıkları tezgahlar dışında bir çok Noel'e özel yiyeceğin satıldığı stad ve meydanın ortasında süslenmiş bir Noel Ağacı görebilirsiniz. Ana Meydan da her sene İsa'nın samanlıkta doğuşunu, bu doğumda hazır bulunan insanları tasvir eden heykeller yer almakta. Bu dönemde zaman zaman Noel şarkıları söyleyen korolara da rastlamak mümkün.
Ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra Prag'da serbest zaman. Son akşam yemeği şehirde bir restoranda. Geceleme otelde.

15 Aralık 2018 CumartesiPrag - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, serbest zaman ve ardından Havaalanına transfer. Türk Hava Yollarının saat 15.20 deki 1722 No.lu seferiyle İstanbul'a hareket ve saat 19.50 de varış.
Prag:Iris Hotel Eden 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bohemya:Clarion Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Viyana:Eventhotel Pyramide 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Prag /İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı)
 • 1. günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
 • 1. günden 7. güne kadar 7 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Çek Cumhuriyeti için Schengen vizesi gerekmekte.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.