Porto & Lizbon

Bu seyahatte Portekiz'in iki incisini birlikte keşfedebilirsiniz. Şarabı ile tüm dünyanın tanıdığı Porto kenti: Douro'nun dev demir köprüleri ve rengarenk geneleksel yelkenli teknelerinin oluşturduğu unutulmaz manzaraları ile özel bir kültürel miras. Lizbon ise Milenyumun son uluslararası sergisi olan EXPO 98 sonra Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri. Denize hakim olağanüstü doğal güzelliklere sahip bir alanda kurulmuş olan şehrin bazı mahallelerini gezerken İstanbul'u anımsamamak mümkün değil. Lizbon sanatsal mirasını büyük ölçüde batı dünyasına damgasını vuran deniz keşiflerine borçlu. O dönemde doğan, başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz Manuelin sanatının estetiği bu dönemin en belirgin örneği.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Bu seyahati Türk Hava Yollarıyla yapmamız, direk olarak Porto'ya uçabilme imkanı tanıyor.
 • İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Portekiz'in iki önemli şehri Porto ve Lizbon'u tanıma imkanı.
 • Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Portekiz'i derinlemesine keşfedebilirsiniz.
 • Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

26 Ekim 2018 Cumaİstanbul - Porto

Türk Hava Yolları ile saat 08:30'da hareketle, 11:20'de Porto'ya varışımızı takiben Atlantik Okyanusu kıyısına yolculuk. Cufra Grill restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra Queijo Kulesi'nde fotoğraf molası. Douro'nun Atlantik Okyanusu'na döküldüğü yerde eski bir balıkçı köyü olan güzel ve hareketli Foz mahallesi'nden geçtikten sonra UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Porto'da şehir turuna devam: Ribeira Semti ve meşhur Ponte Dom Luis I Köprüsü. Douro Nehri Vadisi'nin dik yamaçlarında dünyanın en meşhur şaraplarından biri olan Porto şarabı üretilmektedir. Vila Nova de Gaia'nın sayısız mahzenlerinde, kentinin adını taşıyan bu şarabın en iyi örnekleri yaşlandırılıp muhafaza edilmekte. Tur bitiminde otelinize yerleşme. Akşam yemeği, Casa Agricola restoranda.

27 Ekim 2018 CumartesiPorto - Braga - Guimaraes - Porto

Sabah kahvaltısından sonra Minho Bölgesi'nin incileri olan Braga ve Guimarães Şehirleri'nin gezisi için yolculuğa çıkıyoruz. Portekiz'in en güzel şehirlerinden biri olan Braga'nın katedrali ziyaretinden sonra merkezinde kısa bir serbest zaman. Akabinde Portekiz´in kurulduğu yer olan, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ndeki Guimarães Şehri'ne varışta Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques) ziyareti ve tarihi sokaklarında yürüyüş. Casa Amarela Restoran'da alınacak öğle yemeğinden sonra Porto'ya dönüş. Şehrin önemli yapılarının gezisi: 1842'de inşa edilen Neo-klasik mimari stilindeki görkemli Palacio de Bolsa (Borsa Sarayı) ve içi altın yaldızlı ahşap oymalarıyla kaplı Gotik Igreja de São Francisco Kilisesi, Carmo Meydanı, Lello Kitapçısı, Clerigos Kilisesi. Son olarak, Santa Catarina Caddesi'nde serbest zaman. Akşam yemeği, Mineirão Restoran'da.

28 Ekim 2018 PazarPorto - Obidos - Lizbon

Sabah kahvaltısından sonra tur otobüsüyle Porto'nun 300 kilometre güneyinde bulunan Portekiz'in birinci büyük kenti Lizbon'a doğru yola çıkış. Yol üzerinde, ortaçağ kraliçelerinin korumasıyla günümüze kadar bakımlı olarak ulaşan Obidos Kenti gezisi. Bu kent surları, manzaraları ve şirinliği ile gezginleri büyülemekte. Ardından Lizbon'a kadar yolculuk ve varışta bir Dünya Mirası olan Tajo Nehri'n in kıyısındaki Vasco de Gama'nın seferlerini anmak için inşa edilen zarif Torre de Belem Kulesi´nde fotoğraf molası. Portugália Restoran'da alınacak öğle yemeğinden sonnra büyük kâşiflerin denize açıldıkları eski Belem Limanı'ndaki Padrão dos Descobrimentos (Keşifler) Anıtı'nda fotoğraf molası. Kilise kısmını gezeceğimiz XVI. yüzyılın başında inşa edilen Jeronimos Manastırı bir Dünya Mirası olup büyük deniz maceralarını simgeleyen bezeme harikaları ile Manuelin dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Tajo Nehri'ne açılan büyük Praça do Comercio Meydanı, tarihî Baixa Mahallesi, yaya kaldırımları siyah beyaz mozaiklerle süslü Rossio Meydanı, şehrin ana arteri olan ve lüks mağazalarla dolu Avenida da Liberdade (Özgürlük) Caddesi üzerinden otelinize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği Neya Otel'de.

29 Ekim 2018 Pazartesi Lizbon - Sintra - Cabo da Roca - Cascais - Lizbon

Sabah kahvaltısından sonra taşla kaplı dar sokakları, merdivenleri ve küçük meydanları ile Magrip havası taşıyan ve şehrin en eski mahallesi olan Alfama'nın keşfi. Ardından romantik bir atmosfere sahip pitoresk Sintra Kasabası'na doğru yolculuk. Varışta UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan kasabanın tarihî merkezinde yükselen Vila Ulusal Sarayı'nı ziyaret. Yüzyıllar boyunca yapılan ilavelerle büyütülerek Magrip, Gotik, Manuelin ve Rönesans Stilleri'nin ilginç bir sentezini oluşturmuş olan saray büyüleyici bir görüntü sergilemekte. Aralarında Portekiz tarzı Azulejo Fayansları'nın satıldığı güzel hediyelik dükkânlarının da bulunduğu şehrin dar sokaklarını gezebilmek için serbest zamanın ardından rustik Curral dos Caprinos Restoranı'nda öğle yemeği. Öğleden sonra Avrupa'nın en batı noktası olan Cabo de Roca Burnu'nun 150 metre yükseklikteki falezine varış. Burada kısa bir moladan sonra şirin bir balıkçı limanı olan Cascais'den geçen kıyı yolunu takip ederek Lizbonlular'ın tatil beldesi olan Estoril üzerinden Lizbon' a dönüş. Akşam yemeği, kader anlamına gelen ve "saudade" yani nostalji dolu, hüzünlü melodileriyle geleneksel Portekiz fado müziğinin en güzel örneklerini dinleyebileceğiniz en seçkin restoranlarından biri olan Café Luso'da.

30 Ekim 2018 SalıLizbon - İstanbul

Sabah, alışveriş ve şehir merkezinde son keşifler için serbest zaman. Saat 13:00'te havaalanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 16:00'da hareketle 23:50'de İstanbul'a varış.
Porto:Hotel da Música 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lizbon:Neya Lisboa Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Porto-Lizbon/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1.; 2.; 3. ve 4. gün öğle ve akşam yemekleri;
 • Yemeklerde sınırlı şarap, su ve kahve ikramı;
 • Yukarıda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcamalar;


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
75 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücretin %70'i teminat altına alınmaktadır.


* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 20 $ düşünmek gerekir.

Vize

Portekiz için Schengen vizesi gerekmekte.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.