Norveç Fiyortları'ndan Kuzey Işıklarına

Kuzey Kutbu'nda doğanın ve kültürün el ele gittiği modern bir şehirde keyifli dopdolu 5 günlük bir seyahat. Tromsø'da kuzey ışıklarını yakalayabileceğiniz ve İskandinav mutfağının lezzetlerini keşfedebileceğiniz Kuzey Kutbu kaçamağı. Karların ortasında muhteşem manzaraların eşliğinde köpekli kızaklar, kar motorları, Norveç fiyortları ve daha nicesi…

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kuzey kutbunun başkenti kabul edilen Tromsø'da 4 gece konaklama
 • Tekneyle Norveç fiyortları gezisi.
 • Köpekli kızaklarla muhteşem manzaralar eşliğinde heyecanlı bir gezi
 • Otobüsle kuzey ışıkları avcılığı
 • Çift kişilik kar motorlarıyla deniz seviyesinden 875 metreye çıkış.
 • Yemekler ağırlıklı olarak İskandinav mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak. Ancak imkân olan lokantalarda uluslararası mutfağı da menülerinizde bulabilirsiniz.
 • Fiziksel bir sorunu olmayan herkesin çok zorlanmadan katılabileceği bir gezi.

27 Ocak 2019 Pazarİstanbul -– Oslo - Tromsø

Türk Hava Yolları ile saat 08.45'de Oslo'ya hareket. Saat 10.45'de Oslo'ya varış ve 14.00 Tromsø uçuşuna aktarma. 15.50'de Tromsø Havaalanı'nda karşılama ve otele transfer. Kuzey Kutup Dairesi'nin 350 km. kuzeyinde bulunan Tromsø, Norveç'in kuzeyindeki en büyük kent olup 200 yüzyıl önce kurulmuş olmasına rağmen bölgedeki insan yerleşimi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. 1900'lü yılların başında Kuzey Kutbu keşif seferlerinin başlangıç noktası olmuştur. Bugün kültürel aktiviteleri, bölgenin yerel tatlarını sunan çağdaş restoranlarıyla modern bir kenttir. Otel bugün daha çok turistik gemilerin ve balıkçı teknelerinin yanaştığı limana yürüyüş mesafesindedir. Etrafında restoranlar, mağazalar ve müzeler ile merkezi konumdadır. Otelden kuzey ışıklarını görebilme şansı. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

28 Ocak 2019 PazartesiNorveç Fiyortları Gezisi

İskandinav usulü açık büfe kahvaltının ardından Norveç fiyortları tekne gezisi için limana yürüyerek gidiş. Eski ve yeni teknolojinin birleştiği elektrikli ve yelkenli bir tekne ile denize 1000 metreden fazla yükselebilen karla kaplı dağların arasından geçerek yaban deniz kartallarını diğer deniz kuşlarını ve belki de balinaları izleme imkânı. Gezi sırasında geleneksel usulde çorba ve ekmek ikramı. Dönüşte otelde öğle yemeği. Öğlenden sonra otele yürüyüş mesafesindeki Kutup Müzesi ziyareti. Kutup Müzesi 1833'ten 1970'e kadar olan gümrük evi olarak hizmet veren bir liman binasında 1972 yılında ünlü kaşif Roald Amundsen'in Latham'daki uçan teknedeki 50. Yıldönümü onuruna açıldı. Müze Tromso ve Kuzey Kutup Dairesi'nin tarihini, hikâyelerini korumak ve tanıtmak için kurulmuş olan müze bugün kent üniversitesinin dört sergi mekânından biri. Buradaki kalıcı sergilerde hayatını kutupları keşfetmeye adamış kâşifleri, balina avcılarının hikâyelerini konu alan sergileri izleyebilir. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

29 Ocak 2019 SalıKöpekli kızak gezisi ve Kuzey Işıkları

Sabah otelde İskandinav usulü açık büfe kahvaltının ardından Huski köpeklerinin yetiştirildiği kampa hareket. Kampta verilecek özel termal giysilerle önce bu özel köpeklerle tanışma ve kısa bir sürüş eğitiminin ardından 5 ya da 7 köpeğin çektiği kızaklarla rüya gibi bembeyaz manzaraların eşliğinde 1 saatlik keyifli bir tur. Geleneksel Sami çadırında özel çiftliklerde yetiştirilen geyik etinden yapılan güveç ve tatlıdan oluşan özel yemeğin ardından otele dönüş ve serbest zaman. Otelde erken bir akşam yemeğinin ardından 5-6 saat sürecek Kuzey Işıkları Avı gezisi için otelden hareket. Yerel rehberimiz en iyi kuzey ışıklarını nasıl bulacağını iyi biliyor. Kuzey ışıkları görüldüğünde fotoğraf makinelerini çıkarma vakti. Geceleme için otele dönüş.

30 Ocak 2019 ÇarşambaKar motorlarıyla safari

Sabah otelde İskandinav usulü açık büfe kahvaltının ardından otelden hareket Kampta verilecek özel termal giysilerle kısa bir sürüş eğitiminin ardından deniz seviyesinin 275 metre üzerinden 875 metre yüksekliğe kadar kendi süreceğimiz kar motorlarıyla çıkış. Safari yerel kılavuzun liderliğinde gidiş dönüş toplam 30 kilometre sürecektir. Öğle yemeği safari sırasında kamp alanında. Eğer hava koşulları izin verirse buzda balık avlamayı öğrenmek fırsatı. Akşama doğru otele dönüş. Otele yürüyüş mesafesinde yerel bir lokantada akşam yemeği Geceleme otelde.

31 Ocak 2019 PerşembeTromsø - Oslo - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından Tromsø havalimanına transfer. SAS havayollarının 10.35 uçuşu ile 12.25'te Oslo Havalimanı'na iniş. Türk Hava Yolları ile saat 17.15'te hareketle 23.10'de İstanbul'a varış.
Tromsö:Clarion Collection Hotel Aurora 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Oslo/İstanbul ve Oslo/Tromsø/Oslo uçuşları;
 • Programda belirtilen turlar, Huski safari ve Snow mobile programlarında termal kıyafetler;
 • Otobüsle kuzey ışıkları turu;
 • Tekneyle Norveç Fiyortları turu
 • 1.,2.,3. ve 4. gün akşam yemekleri;
 • 2.,3. ve 4. gün öğle yemekleri;
 • Yukarıda belirtilen otelde oda+kahvaltı geceleme;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

ÖZEL NOT
-Snowmobile gezisi: Snowmobiller ikişer kişiliktir. Tek kişi kullanmak isteyenlerin 95 Euro ek ücret ödemeleri gerekmekte. Sürücü ehliyeti olmayan misafirlerimiz yolcu koltuğunda tura katılabilir. 18 yaş altındaki çocukların snowmobile'i kendilerinin kullanması yasaktır.
-Kuzey ışıkları hava koşullarına göre izlenebildiği için her yıl görmek mümkün olmamaktadır. Ama Bu seyahat kuzey ışıklarını görmek için yılın en iyi zamanında ve en ideal kentinde gerçekleşiyor.
-Öğle yemekleri İskandinav geleneklerine uygun olarak 2 porsiyon veya paket olup akşam yemekleri 3 porsiyon veya açık büfe olacaktır.
-Uygulamanız gereken bir diyetiniz varsarezervasyon aşamasında bilgi verilmemesi halinde, seyahat esnasında rehberiniz maalesef bu isteğinizi yerine getiremeyebilir.
-Programda hava durumuna göre değişiklikler yapılabilir.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

Vize

Norveç için Schengen vizesi gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için kişi başına 25 € düşünmek gerekir.