Myanmar

TarihlerBoşlukKişi BaşıTek Kişi Farkı3. Kişi
05 Ocak 2012
Dolu3.425 $ (16.639TL)290 $ (1.409TL)N/A
Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy nehri kıyılarında inşa edilmiş Bagan'ın büyüsü, Yangon'un simgesi muhteşem Shwedagon Pagodası, Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü?nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, Kalaw'ın kolonyal dönem yapıları ve atmosferi, yerel toplulukların ürünlerini sattıkları pazarları ve gizemli büyüleyiciliğiyle Myanmar'a yapacağınız unutulmaz bir seyahat...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Myanmar'ın tüm güzelliklerini doya doya gezip görebileceğiniz şekilde hazırlanan keyifli bir seyahat.
 • Bagan maabetlertinin üzerinde muhteşem bir balon turu.
 • Mandalay'dan Bagan'a özel gemi ile yolculuk.
 • İnle gölünde özel tekne turu.
 • Uzun mesafe yolculukları iç hat uçuşlarıyla.
 • Bu turumuz, fotoğraf eğitmeni Muammer Yanmaz'ın eşliğinde ve danışmanlığında organize edilecek bir 40 Renk seyahatidir.
 • Fotoğraf Eğitmeni: Muammer YANMAZ

1. Günİstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 13:20'de hareketle Singapur'a hareket.

2. GünSingapur - Yangon

Saat 05:35'te Singapur'a varış. Silk Air Hava Yolları ile saat 07:55'te hareketle saat 09:20'de Myanmar'ın başkenti Yangon'a varış. Gelişte karşılama ve özel tur aracımız ile sokak satıcılarının bulunduğu Çin Mahallesi'nden başlayarak hareketli kolonyal mahallelerinde gezdikten sonra şehrin en kalabalık caddelerinin kesişim noktasında, 46 metrelik sekizgen bir yapı olan Sule Pagodası ve görkemli ''Yatan Buda'' heykeliyle ünlü Chauk Htat Gyi paodasını ziyaret. Günün son ziyaret noktası Singuttara Tepesi'nde inşa edilen Myanmar'ın en kutsal ve en ihtişamlı dini yapısı Shwedagon Pagodasının gezilmesi. Gün batımını bu eşsiz pagodada izledikten sonra otele dönüş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. GünYangon - Heho - Kalaw

Kahvaltının ardından havaalanına transfer ve Heho'ya hareket. Heho'ya varışın ardından yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından İngilizlerin yönetimi süresince oldukça popüler bir kolonyal kasaba olan Kalaw'a hareket. Yol üzerinde insanların günlük yaşamlarını gözlemleyebileceğiniz trekking rotalarının başlangıç noktası Thayetpu kasabası, Innkhaung köyü ve diğer köylerin arasından geçerek kolonyal binalar ve çam ağaçları ile çevrili Kalaw'a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. GünKalaw - İnle Gölü

Sabah, Kalaw'ın tamamen yerel halka hitap eden ürünlerin satıldığı hareketli pazarını gezerek güne başlama. Ardından doğa manzaraları eşliğinde Inle Gölü'nün kapısı sayılan Nyaung Shwe'ye karayolu ile varış. Köyün gezilmesinin ardından teknelerle gölün kıyısındaki sazlıkların ortasında çok özel bir konumu olan ve gölün geleneksel mimarisiyle inşa edilmiş otelimize transfer ve yerleşme. Öğleden sonra Inle Gölü'nün üzerinde yaşayan Intha halkının ilginç hayatına tanık olacağınız, ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları, yüzer bahçeleri, tahta kazıklar üzerine oturan evleri

5. Günİnle Gölü - Heho - Mandalay

Sabah, farklı köylerden köylülerin ürünlerini sattıkları Inle pazarını ziyaret ettikten sonra pamuk ve ipek dokuması ile bilinen Innpawkhone kasabası, yüzen bahçeler arasında Ywama ve Namgan kasabaları gezisi. Öğleden sonra havaalanına transfer ve yarım saatlik bir uçuşla Mandalay'a hareket. Eski Burma krallığının son başkenti olan Mandalay'a varışta otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. GünMandalay - Mingun - Mandalay

Kahvaltının ardından özel tekne ile Mingun'a hareket. 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından varışı takiben dünyanın en büyük pagodası olması planlanan ama tamamlanamayan Mingun Pagodası, Pondawphaya ve Settawya pagodaları gezisinin ardından 90 ton ağırlığında dünyanın en büyük çanını ? Mingun Çanı göreceğiniz keyifli bir gezi. Ardında teknemizle Mandalay'a dönüp altınla kaplı ve ülkenin en kutsal Budası Mahamuni'nin bulunduğu Hpayagyi Pagodası'nı, zarif ağaç oymalarıyla bezeli Shwenandaw Pagodası'nı, Buda felsefesinin 729 stele yazılı olduğu, dünyanın en büyük taş kitabını barındıran Kuthodaw Pagodası'nı ziyaret. Gün batımını Mandalay'ın eşsiz manzarası eşliğinde izleme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. GünMandalay - Bagan

Sabah erken bir saatte limana gidip özel teknemizle Mandalay'dan hareketle Ayeyarwady Nehri'nin eşsiz manzaraları eşliğinde UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Eski Burma'nın ruhani merkezi Bagan şehrine doğru yolculuk. Yol boyunca nehir kenarındaki yaşamdan kareler yakalayıp bölge halkı hakkında fikir sahibi olabililirsiniz. Varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. GünBagan

Sabah renkli Nyaung Oo pazarını gezdikten sonra 2220'den fazla tapınak ve pagodanın bulunduğu inanılmaz büyüklükte ve şaşırtıcı güzellikteki açık hava müzesi Bagan antik şehri ve kutsal alanı gezisi. Bagan'da geziniz boyunca, bu ilginç ve şaşırtıcı boyuttaki ören yerinde bulunan tapınak ve pagodaların en güzel örneklerini keşfedeceksiniz: tamamen altın ile kaplı olan görkemli Schwezigon Pagodası, Bagan ovasına hakim bir konumda bulunan Shwesandaw, Mingalazedi, Buhpaya, Htilominlo,Thatbyinnyu Tapınakları duvar resimleri ile meşhur Ananda Tapınağı ve Manastırı ve Gubyaukgyi Tapınağı burada göreceğiniz en özel yerler arasında yer alıyor. Gün batımını tapınaklar arasında seyrettikten sonra yerel restoranda geleneksel kukla gösterisi eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

9. GünBagan

Günün ilk ışıklarıyla Bagan ovasının muhteşem manzaralarını seyredebileceğiniz balon safari ile güne başlama. Güneş ışınları Bagan ovası üzerinde kızıldan sarıya dönerken müthiş kareler yakaladıktan sonra pagodaları, manastırları ve mağaraları ile Bagan gezisine devam. Günbatımından önce faytonlarla pagodalar arasında keyifli bir gezi. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

10. GünBagan - Yangon - Singapur

Sabah havaalanına transfer ve başkent Yangon'a uçuş. Başkente varışı takiben bir alışveriş cenneti olan Bagyoke (Scott) çarşısında gezinti ve serbest zaman. Öğleden sonra havaalanına transfer ve Silk Air Hava Yolları ile saat 16:40'ta hareketle saat 21:15'te Singapur'a varış. Singapur Hava Yolları ile saat 23:20'de İstanbul'a hareket.

11. GünSingapur - İstanbul

Saat 04:55'te İstanbul'a varış
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Yangon/İstanbul; Yangon/Heho/Mandalay; Bagan/Yangon uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Bagan'da balon safari;
 • Özel tekne ile İnle Gölü gezileri;
 • Mandalay-Bagan yolculuğu özel gemi ile;
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri;
 • TÜRSAB seyahat güvence paketi;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Vize ücreti;
 • Havaalanı vergileri.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Yurtdışı çıkış harçları.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için günde, kişi başına 5$ düşünmek gerekir.

Vize

Myanmar vize ön işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir. İşlemlerin yapılabilmesi için pasaport bilgilerinizin 14 Kasım 2011 tarihine kadar acentamıza iletilmesi gerekmektedir. Vize kapıda alındığından 2 adet vesikalık fotoğrafı, seyahate çıkarken beraberinizde getirmeniz gerekmekte.