Mavi Şehir'den Çöllere Fas

KEŞİF TURLARI  Pek Yakında
Geçmiş Tarihli Tur
10 Gece / 11 Gün - Uçuşlar + Tüm Turlar dahil
Royal Air Maroc ile
Kayıtlara Kapanmıştır.
4x4 araçlarla 4 GÜN ÇÖL MACERASI...
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, İzmir,
Gezilecek Yerler : Tanca - Tetouan - Chefchaouen - Meknes - Fes - Erfoud - Boumalen Dades - Zagora - Tamgrout - M’hamid - Ait Benhaddou - Ouarzazate - Marrakeş
Cebelitarık Boğazı'nın gizemli şehri Tanca'dan başlayıp, Mavi Şehir Chefchaouen 'dan ve Kıraliyet Şehri Fes'den geçerek Atlas Dağları'nı aşıp Sahra Çölü'nün sonsuz kumlarına ulaşan, çok farklı bir seyahat. Özellikle Sahra Çölü, muhteşem renkleri ve kendine özel coğrafi şekillerinin yanı sıra üzerinde yaşayan Bedevilerin yarattıkları kerpiç yapılarıyla, Fas'ın geri kalanından çok farklı ve ilginç bir görünüm sergilemekte. Bu manzaraların çekiciliği günümüz sinema yapımcılarını öylesine heyecanlandırdı ki, bu sınırsız çöl birçok filme stüdyo görevi gördü. Siz de, bu dekorun ortasında yapacağınız seyahat boyunca kendinizi bir film setinde hissedebilirsiniz. Ama her şeyin ötesinde, göreceğiniz sürrealist manzaraların belleğinizde çok ayrıcalıklı bir yer tutacaklarından emin olabilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Alışılagelmişin dışında 10 gecelik bir Fas programı.
 • Cebelitarık Boğazı ve Mavi şehir Chefchaouen'dan Atlas Dağları'na ve Çöllerin güzelliklerine uzanan muhteşem bir keşif yolculuğu.
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Fes Medina'sı - Marrakech Medina'sı - Tetouan Medina'sı - Aït Ben Haddou Kalesi - Meknes Şehri - Volubilis Antik Kenti görülecek yerler arasında.
 • Seyahatin çöl bölümündeki 4 gün, 4x4 arazi araçlarıyla ve her araçta 3 kişi olacak şekilde yolculuk.
 • Özel seçilmiş restoran ve oteller.
 • Marakeş'in gözde mekanı Jad Mahal Restoranda akşam yemeği.
 • Marakeş'te çok özel bir ambiyansta, eğlenceli son akşam yemeği.

10 Ekim 2019 Perşembe İstanbul - Kazablanka - Tanca

Saat 17:45'te, Havalimanı'ndan Royal Air Maroc ile Kazablanka'ya uçuş. Saat 20:35'te Kasablanka'ya varış ve buradanda saat 22:40'ta Tanca'ya uçuş.23:45'te Tanca'ya varış, Tanca'da karşılama ve otele transfer. Geceleme otelde.

11 Ekim 2018 Perşembe Tanca - Tetouan - Chefchaouen

Kahvaltıdan sonra Tanca şehir turu için otelden ayrılış : Avrupa ile Afrika'yı ayıran Cebelitarık Boğazı üzerinde yer alan Tanca uzun zaman önemli bir stratejik şehir olmuş ve yüzyıllar boyunca ardı ardına çeşitli istilalara uğramış. İkibinbeşyüz yıllık varlığı ile, Kuzey Afrika'daki en eski şehirlerinden biri olan Tanca, Medinası, Kasbahı, çarşıları ve pazarları ile ülkenin en canlı yerleri olarak sayılır ve mükemmel plajları sayesinde, geçen yüzyıl, dünya jet sosyetesinin gözde yerlerinden biri olmuştur. Şehir turunun ardından Cap Spartel ve Herkül Mağaraları gezisi ve Liman'da öğle yemeği. Ardından Tetouan'a hareket. Beyaz Güvercin olarak adlandırılan şehrin ve Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina'nın keşfi. Daha sonra Fas'ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu Chefchaouen'a doğru yolculuk. Açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Büyük Cami El Mescid El Adamaa gibi tarihi eserleri keşfedeceğiniz şehir turu. Akşam üstü, şehir ve vadi üzerindeki muhteşem gün batımına hayran olmamak mümkün değil. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Ekim 2019 Cumartesi Chefchaouen - Meknes - Fes

Kahvaltıdan sonra Chefchaouen gezisine devam. Sonrasında Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Volubilis'e hareket ve bu Roma şehrinin gezilmesi. Ardından yine Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Meknes'e doğru yola devam. Moulay İdriss'de öğle yemeği. Yemekten sonra İsmaili başkentinin keşfi : Bab Mansur, Bab Lakhemiss, Moulay Ismail Türbesi, Kraliyet ahırları ve Hdim Meydanı görülecek yerler arasında. Turun bitiminde Fes'e doğru yola devam. Varışta otele transfer. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

13 Ekim 2019 Pazar Fes

Kahvaltıdan sonra, Fas'ın imparatorluk şehirlerinden biri ve manevi başkentinin gezilmesi: Fes' in Medinası, Arap kültürel gelişiminin merkezi olarak tanınır ve Dünya Mirası Listesi'ndedir. Burada, Moulay Idriss Zaviyesi, Attarine Medresesi, Nejarine Müzesi ve Meydanı ile deri ve Fassi Halısı el sanatları atölyeleri gezileri. Medina Sarayı'nda öğle yemeğinin arkasından Fes Jdid, Mellah (Yahudi Mahallesi), Kraliyet Sarayı Kapısı, çömlekçi atölyeleri ve surların ziyaretleri ile geziye devam. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14 Ekim 2019 Pazartesi Fes - Erfoud

Sabah kahvaltıdan sonra, Orta Atlas ve sedir ormanları içinden geçerek Ifran ve Azrou yoluyla Erfoud'a doğru hareket. Gün boyu harika dağ ve orman manzaralarını seyrederek yola devam. Jebel Elayachi'nin eteklerindeki Midelt'de, Tadart restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra Yüksek Atlas Dağları'nı geçerek Çölde bulunan Erg Chebbi'ye doğru yola devam ve otele varışta odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde

15 Ekim 2019 Salı Erfoud - Tinghir - Boumalen Dades

Sabah erkenden güneşin doğuşunu izlemek üzere hareket ve sonrasında kahvaltı için otele geri dönüş. Kahvaltı sonrası Erfoud'dan 4x4 arazi araçlarıyla, pencerelerini süsleyen ferforjeleriyle tanınmış Tinghir Kenti'nin vahasına doğru yola çıkış. Yol üzerinde göz kamaştıran güzellikteki vahalarla çevrili Ksar de Touroug'da fotoğraf molası ve Todranın muhteşem boğazlarının ziyaret edeceğiz. Sonra Boumalen Dades'e varış. Vadi restoranda öğle yemeği ve ardından vadideki, olağan üstü güzellikteki jeolojik oluşumları keşfetmek üzere gezi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

16 Ekim 2019 Çarşamba Boumalen Dades - Zagora

Kahvaltıdan sonra, 4x4 arazi araçlarıyla Boumalen Dades'den hareket ve Taglit, Tizi-N-Tazazert Geçidi ve Nekob' dan geçerek Zagora'ya doğru yola çıkış. Enakil'de öğle yemeği. Sırasıyla Anif'e ve devamında da Zagora'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Ekim 2019 Perşembe Zagora - Tamgrout - M'hamid - Ait Benhaddou

Sabah, kahvaltıdan sonra 4x4 arazi araçlarıyla otelden hareket. Tam anlamıyla çölü hissedeceğiniz bir gün: Önce, görkemli sadeliğindeki çölü keşfetmek ve muhteşem manzaralarını izlemek üzere Zagora'dan M'hamid'e doğru yola devam. Ardından, din eserleri Kütüphanesini ve yeraltı kasbahını gezeceğiniz Tamgroute' a varış. Devamında Foum Zguid ve Tazenakht'dan geçerek Ait Benhaddou'ya doğru yola devam. Yolda öğle yemeği. Benhaddou'ya varışta Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kasbah'n ziyareti. Akşamüstü, Ait Benhaddou'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Ekim 2019 Cuma Ait Benhaddou - Ouarzazate - Marakeş

Sabah, kahvaltıdan sonra 4x4 arazi araçlarıyla otelden hareket ve Ouarzazate şehir turu. Sonrasında Telouet üzernden Marakeş'e doğru yola devam. Varışta Charamane Sarayı'nda öğle yemeği ve ardından tarihi şehrin keşfi : Koutoubia, Bahia Sarayı, Saadian mezarları, şehir surları. Akşam yemeği, şehrin en gözde mekanlarının başında gelen Jad Mahal Restoran'da, Özel Fas Yemekleri tadımı. Geceleme otelde.

19 Ekim 2019 Cumartesi Marakeş

Sabah, yüz yıllık zeytin ağaçlarıyla dolu uçsuz bucaksız Menara bahçelerini keşfetmek üzere otelden hareket :200 mt lik uzunluğu ve 150 mt lik genişliği olan ve bir zamanlar şehrin fidanlıklarını sulamak için kullanılan büyük havuzunun yapımı, XII.ci yüzyıldaki Muvahhidler dönemine dayanır. Ardından Yves Saint Laurent vakfının Majorel Bahçeleri gezisi: 80 dönümlük bir alana yayılan bahçede dev bambular, dünyanın dört yanından toplanan bitkiler ve binbir türlü kaktüsü görebilirsiniz. Fas'ın Fransız sömürgesi olduğu, 1920'li yıllarda Fransız sanatçı Jacques Majorelle tarafından tasarlanmış olan bahçe Marakeş'in daracık sokaklarının ortasında bambaşka bir dünya oluşturmuş.Sanatçının bahçede ve içindeki binalarda bolca kullandığı koyu kobalt mavisinin tonu ise günümüzde Majorelle Mavisi olarak adlandırılmakta. 1947 yılında halka açılarak bakımsız ve üzerine otel yapılma tehdidi altına giren bahçe, 1980 yılında Yves Saint-Laurent ve Pierre Bergé'e tarafından satın alarak yeni bir çehreye kavuşturulur ve 2011 yılında bir vakfa dönüştürülerek yönetimi bir şekilde koruma altına alınır.. Daha sonra Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina ve Jamaa Fna Meydanı'nda gezinti. Öğle yemeği meydana hakim bir restoranın terasında. Öğleden sonra Marakeş Pazarında serbest zaman. Akşam üzeri at arabası ile şehir turu. Son akşam yemeği, Chez Ali restoranında, müzikli şov eşliğinde Fantasia.

20 Ekim 2019 Pazar Marakeş - İstanbul

Kahvaltıdan sonra havaalanına transfer. Saat 07:25'teki Royal Air Maroc uçuşu ile Casablanca üzerinden İstanbul'a hareket. 16:15'te İstanbul'a varış.
Tanca:Hilton Garden Inn Tanca 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chaouen:Hotel Parador 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fes :Royal Mirage 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Merzouga:Hotel Kasbah Tomboctou 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dades:Kasbah Xaluca Dades 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Zagora:Riad Lamane 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ait Benhaddou :Ksar Ighanda 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Marrakech:Atlas Medina & Spa 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Tanca ve /Marakeş/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğlen yemeği;
 • 9. gün akşam yemeği Marakeş'de Jad Mahal Restoranda;
 • 10. gün akşam yemeği Marakeş'de Chez Ali Restoranda Fantasia;
 • Seyahatin 7 günü konforlu otobüs, 4 günü 4x4 arazi araçlarıyla;
 • Her 4x4 arazi aracında 3 yolcu;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Yerel rehber ve şöför bahşişleri;
 • Seyahat sigorta paketi;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havalimanı vergileri.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

Vize

Fas için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.