Küba'da Karnaval

KLASİK TURLAR  Tur Doludur
- 10 Ocak 1900
9 Gece / 10 Gün - Uçuşlar + 17 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Kayıtlara Kapanmıştır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir,
Gezilecek Yerler: Havana - Pinar del Rio - Vinales - Zapata yarımadası - Cienfuegos - Santa Clara - Trinidad - Los Ingenios Vadisi - Camaguey - Bayamo - Santiago de Cuba
Yeşil bir timsaha benzetilen Karayipler'in en büyük adası Küba Asya, Avrupa, Afrika ve yerli Kızılderili etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü, kendine özgü ulusal bilinci ve dayanışma duygusu ile, Yeni Dünya'daki diğer İspanyol sömürgelerinden farklı bir ülke. Salsa müziğinin ritminde yaşayan ve adeta bir renk cümbüşü oluşturan bu ada, insana bulaşıcı bir yaşama sevinci aşılıyor... Yılda bir kez gerçekleşen Santiago de Cuba Karnavalı ise Küba’nın en ünlü ve en çılgın kültürel etkinliğidir. Coşkun müziğin, şarkıların ve dansların olağanüstü bir ifadesi olan bu karnaval, Küba halkını bir araya getirerek kültürel ve tarihi değerlerini yaşatan Küba’nın Milli Bayramları olan 26 Temmuza denk gelmekte.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küba’da ünlü karnavalın renkli atmosferini yaşayabilmek için seyahatimizi Temmuz sonunda gelecek şekilde programladık.
 • Adayı boydan boya katederek, Küba’nın değişik yüzlerini keşfetme imkanı.
 • Bu turun programı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan mistik ve büyüleyici Havana şehrini, şaşırtıcı oluşumları ile Vinales Vadisi'ni, Cienfuegos’un tarihi merkezini, Karayipler’in müze şehri Trinidad'ı ve Ingenios Vadisi'ni, Camaguey’in tarihi merkezini ve San Pedro de la Roca-Morro Kalesi’ni içermekte.
 • Küba’nın en çekici güzelliklerini ve tarihinin en önemli dönemlerini yansıtan bu gezi esnasında ünlü yazar Hemingway’in bıraktığı izler; devrimci ordunun Amerikalılarla savaştığı Zapata Yarımadası; “El Che”nin anıtsal şehri Santa Clara; Afro-Kübalı kültürün başkenti Santiago de Cuba gibi yerleri keşfetme imkanı.
 • Konaklamalar için konforlu 4 ve 5 yıldızlı oteller.
 • Seyahati konforlu bir otobüs ile yapıp, Santiago de Cuba’dan Havana’ya uçak ile döneceğiz.
 • Her zamanki gibi tüm yemekler programa dahil. Sadece Havana’da ki serbest yarım günümüzde akşam yemeğini, vaktinizi dilediğiniz gibi geçirebilmek ve akşam kabare şovlarına katılabilmeniz için, serbest bıraktık.

18 Temmuz 2018 Çarşambaİstanbul

Atatürk Havalimanı'nda buluşma.

19 Temmuz 2018 Perşembeİstanbul - Havana

Türk Hava Yolları ile saat 01:40’da hareketle 07:50’de Havana’ya varış. İspanyol sömürge döneminden, sosyalist devrimine kadar kendini ilk inşa edildiği haliyle koruyabilen Havana, müzeleriyle, koloniyal binalarıyla, 50’li yılların Amerikan arabalarıyla, tiyatro, kabare ve gece klüpleriyle, renkli bir gece hayatıyla eşi olmayan bir kültürel yapıya sahip.
Karşılamadan sonra Küba’nın başkentinin keşfi için hareket. İlk olarak, şehir dışında bulunan Paula kasabasının tepelerindeki Hemingway’in evi Finca Vigia’yı ziyaret. Deniz kenarındaki yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, şehir merkezine transfer. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan “Habana Vieja” ve kolonyal mahallelerinin rehber eşliğinde yürüyerek keşfi. Gezi esnasında 1954 yılında kazandığı Nobel ödülünü Kübalılara hediye eden ve aşkları, ilginç hayatı ile Havana’ya damgasını vuran Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in meşhur ettiği Floridita Barı’nda kokteyl içme imkanı. Gezinin ardından, otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Temmuz 2018 CumaHavana - Pinar del Rio - Vinales - Havana

Sabah, adanın batı ucunda bulunan ve devasa kalker tepeler olan “mogote”leri ile tanınan yemyeşil Vinales Vadisi’ne hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan ve harika manzaralara sahip bu vadi, Küba’nın bahçeleri diye de tanınmakta. Dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği Pinar del Rio'da geleneksel yöntemlerle el yapımı puro üreten bir fabrika gezisinin ardından Vinales Vadisi'nde “Cueva del Indio” mağarası içinden geçen nehirde sandal gezisi. Vinales’te tarih öncesi devirlere dayanan ve 1959 yılında Kübalı sanatçı Leovigildo Gonzalez Morillo tarafından çizilmiş “Mural de la Prehistoria” adlı dev duvar resimlerini gezdikten sonra Los Jazmines’teki etkileyici kayalıkların önünde mola. Ögle yemeği geziler esnasında. Akşamüstü Havana’daki otele dönüş. Akşam, San Carlos de la Cabaña Kalesi’ndeki geleneksel top atışı törenini izlemek üzere otelden hareket. İspanyol sömürgesi döneminde halkı surların kapılarının kapatılacağına uyarmak için gerçekleştirilen top atışı, bugüne kadar saat tam 21.00'de hiç aksatmadan devam etmiş. Buradaki askeri geçit törenini izleyebilirsiniz. Ardından, limanda tanınmış bir balık restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

21 Temmuz 2018 CumartesiHavana

Sabah, Prado ve Malecon arasında uzanan Modern Havana’yı gezdikten sonra, mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında gösterilen Küba Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret. XX. yüzyılın ilk çeyreğinde açılan bu müzede, sömürge döneminden günümüze uzanan Küba sanatının dışında uluslararası sanatçıların eserlerini de görmek mümkün. Daha sonra Cabaña kalesi bölgesinde Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na giren dünya’nın en uzun puronun sergilendiği “La Triada ziyareti. Gezinin ardından, “Habana Vieja”daki yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, Havana’da istediğiniz gibi dolaşabilmeniz, müze gezebilmeniz ve alış verişleri yapabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

22 Temmuz 2018 PazarHavana - Guama - Giron - Cienfuegos

Sabah, zengin bir endemik bitki ve hayvan popülasyonuna sahip Zapata yarımadasına hareket. Guama’daki « Laguna del Tesoro » lagününde tekne gezisinden sonra Taina köyü, bir timsah çiftliği ve “domuzlar körfezi” anlamına gelen Bahía de Cochinos’taki Playa Giron Müzesi’ni ziyaret. Müze, ABD’nin desteklediği ve başarısızlıkla sonuçlanan, 1961’deki Fidel Castro karşıtı Domuzlar Körfezi istilasını anlatıyor. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve “Güney’in İncisi” olarak bilinen Cienfuegos’a doğru yola devam. Şehir turu sırasında Parque Marti, Tomas Terry Tiyatrosu ve Palacio Valle gibi Cienfuegos’un en güzel yerlerini keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Temmuz 2018 PazartesiCienfuegos - Santa Clara - Trinidad

Kahvaltının ardından, zırhlı tren saldırısıyla Küba devriminin en şanlı bölümlerinden birinin yer aldığı ve “Che’nin şehri” olarak anılan Santa Clara’ya hareket. Şehir turunda, devrimin önemli lideri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının cephanesinin neredeyse tümünü taşıyan zırhlı treni, küçük bir gerilla grubunun başındayken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini görebilirsiniz. Santa Clara’da ögle yemeğinden sonra Trinidad’a doğru yola devam. Trinidad şehrinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan tatil beldesi “Playa Ancon”a varış ve deniz kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Sıcak Karayip Denizi’nin turkuaz sularından yararlanabilmeniz için günün geri kalanı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Temmuz 2018 SalıTrinidad - Los Ingenios Vadisi - Camaguey

Sabah, gönenç dönemi olan XVIII. - XIX. yüzyılları arasında şeker üretimiyle zenginleşen Küba’nın en güzel kolonyal şehri olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad’ın keşfi. Gezi sırasında, görkemli Plaza Mayor Meydanı ve Kilisesi, tipik sokaklar ve küçük meydanlar, rengarenk evler ve dükkanlar, geleneksel çömlekleriyle Casa del Alfarero, Romantik Müze, adını limon suyu ve bal karışımı bir kokteylden alan meşhur « Canchanchara” tavernası gibi Trinidad’ın en güzel ve en ilginç yerlerini keşfedebilirsiniz. Trinidad’da yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından Sancti Spíritus şehrinden geçerek şeker kamışı tarlalarıyla kaplı ve ilk şeker değirmenlerinin inşa edildiği, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Los Ingenios Vadisi’nin keşfi. XIX. yüzyılın en büyük şeker kamışı plantasyonlarından biri olan Manaca Iznaga ve 45,50 metre yükseklikteki gözetleme kulesi gezisinden sonra ülkenin orta bölgesinin tarım merkezi olan Camaguey’e doğru yola devam. Varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Temmuz 2018 ÇarşambaCamaguey - Bayamo - Santiago de Cuba

Santiago, Habana, Baracoa, Sancti Spiritus ve Bayamo’nun yanı sıra Puerto del Principe, Küba'da kurulan ilk altı Hıristiyan kasabalardan biridir. 1514 yılında, Küba’nın doğu kıyısında “Santa María del Puerto del Principe” olarak kurulan şehir, 1528 yılında iç bölgelerde bir yerli köyü olan Camaguey’in bulunduğu yere taşınmış. İlk Küba Bağımsızlık Savaşı’nın kahramanı Ignacio Agramonte’nin doğum yeri olan Camaguey eskiden yağmur suyu biriktirmek amacıyla ve temel gıdaları muhafaza etmek için kullanılan “tinajores” adlı büyük küpleri ile meşhur. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Camaguey’in kalbinin keşfi: bir labirenti andıran dar sokakları, çok sayıda romantik meydanları, güzel kiliseleri ve binaları... 1868’de Küba’nın millî marşı La Bayamesa’yı yazan Pedro Figueredo’nun doğum yeri olan Bayamo üzerinden geçerek ve yerel bir restoranda ögle yemeğinden sonra, adanın doğu ucundaki ve Küba'nın ikinci büyük şehri Santiago de Cuba’ya varış. Küba’nın en ünlü karnavalına ev sahipliğini yapan Santiago de Cuba adeta müziğin ritminde yaşayan bir şehir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Temmuz 2018 PerşembeSantiago de Cuba

Sabah, 1514’te Vali Diego Velasquez’in eseri olan Santiago de Cuba‘nın tarihi merkezinin keşfi esnasında katedrali ve Latin Amerika’nın en eski ve en güzel örneklerinden biri “La Casa de Diego Velasquez” in evini ziyaret. Santiago de Cuba aynı zamanda buraya yerleşen değişik etnik grupların etkisiyle küba müziğinin beşiğidir ve Küba’nın en egzotik şehri ünvanına sahip. Bir kırsal gelenek olan Küba Karnavalı’nın kökleri XVII. yüzyıla uzanmakta ve dinsel coşku ile vatan severlik duygularını bir eğlence tutkunluğuyla ifade etmektedir. Küba’nın Milli Bayramı olan 26 Temmuz’da Küba halkı sokaklara dökülerek festival hazırlıkları yapmakta. Santiago de Cuba’nın sokaklarında dolaşarak bu hazırlıkları görebilirsiniz. Büyük şov ise gece başlamakta: karnaval geçit törenini en iyi şekilde seyredebilmeniz için özel tribünlere yerleşerek bu etkinliği izleyeceğiz. Çoşkulu halkın arasında yavaşça ilerleyen onlarca grup bandodan; pırıldayan kostümleri ile “estrella” yani yıldız ünvanına sahip ve karnavalın kraliçeleri seçilen en güzel kızlardan; kağıt hamuru olan basit malzemeden fakat büyük bir hayal gücü ile yaratılan kocaman gülünç kafalardan; serbest bir şekilde, el kol hareketleriyle, gülerek ve şarkı söyleyerek dans edenlerden; bayrak ve fener sallayanlardan oluşmakta... Santiago de Cuba Karnavalı seyyar bir sokak tiyatrosuna benzemekte. Öğle yemeği yerel bir lokantada. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Temmuz 2018 CumaSantiago de Cuba - Havana

XVI. yüzyılın başlangıcında Avrupalılar tarafından kurulan ilk şehirlerden biri olan Santiago de Cuba hareketli bir tarihe sahip fakat en çok 1959’da hükümetin devrilmesine yol açan Fidel Castro’nun diktatör Batista yönetimine karşı saldırısı ile ihtilalin beşiği olarak anılır. Güzel bir dinlenmenin ardından, Santiago de Cuba’nın keşfine devam. 26 Temmuz 1953’te, Fidel Castro liderliğindeki bir grup devrimcinin silahlı saldırısına sahne olan Moncada Kışlası; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, Santiago körfezine hakim San Pedro de la Roca-Morro Kalesi; Küba devriminin babası olarak tanınan Jose Marti ve efsanevi Buena Vista Social Club orkestrası mensubu Compay Segundo gibi ünlülerin yattığı, görkemli mezar taşları ile süslü Santa Ifigenia mezarlığı; İhtilal Meydanı ve Karnaval Müzesi gezilecek yerler arasında. Öğle yemeği geziler esnasında. Akşamüstü otelden hareket ederek havalimanına transfer ve Cubana Hava Yolları ile Havana’ya uçuş. Varışı takiben yerel bir restoranda akşam yemeği. Ardından, şehir merkezindeki otele transfer. Geceleme otelde.

28 Temmuz 2018 CumartesiHavana - İstanbul

Kahvaltının ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 09:20’de İstanbul’a hareket.

29 Temmuz 2018 Pazarİstanbul

Saat 09:00'da İstanbul'a varış.
Havana:NH Capri La Habana 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cienfuegos :La Union 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Trinidad:Brisas Trinidad del Mar 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Camaguey:Santa Maria Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Santiago de Cuba:Meliá Santiago 5 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Havana; Santiago de Cuba/Havana/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 2. günden 10. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Havalimanı vergileri;
 • Seyahat sigorta paketi;
 • Vizeler.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize.


* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
75 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücretin %70'i teminat altına alınmaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.


Vize

Küba için vize işlemleri acentamız tarafından yürütülecektir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.