İsveç'ten Norveç'e Kuzey Işıkları

Tur Tarihi : 20 Ocak 2019 Pazar
Kalan Yer : 9+Kişi
UÇAK : Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
3895 € (28827TL)
Tek Kişi Farkı :
485 € (3589TL)
20 Kasım 2018'e kadar rezervasyon ve ödemenizi yapın %3 indirim kazanın
Kişi Başı :
3778 €(27962TL)
Kuzey Kutbu'nun rüzgarlarını hissettiğiniz bir bölgede, olağanüstü güzel bir tabiatın ve büyüleyici manzaraların ortasında, snowmobillerle, ren geyikleri ve Huski'lerin çektiği kızaklarla dolaşıp, yıldızların veya lapa lapa yağan karların altında gökyüzünün olağanüstü renklerini ve belki de kuzey ışıklarının dansını seyrederek geceleyeceğiniz müthiş bir seyahat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Kışın soğuk aylarında Kuzey Kutbu'nun kıyılarında dolaşmanın getireceği iklimsel zorluklar düşünülerek dolu dolu hazırlanmış bir tur programı;
 • Kayıt yaptıran ilk 4 kişi için isteğe bağlı olarak järvi'de Ice Hotel'de buz odalarda konaklama imkanı;
 • Kuzey Işıkları Spa deneyimi
 • Huski Safari ve Snowmobile turları özel termal kıyafetlerle;
 • Aurora gökyüzü istasyonunda akşam yemeği;
 • Tekneyle Norveç fiyortları gezisi
 • Gece özel otobüsle Aurora Borealis turu;
 • Stockholm, Tromsø ve Oslo şehir turları;
 • Yemekler ağırlıklı İskandinav mutfağının farklı lezzetlerinden oluşacak. Ancak bazı durumlarda uluslararası mutfağı da menülerinizde bulabilirsiniz.
 • Fiziksel bir sorunu olmayan herkesin çok zorlanmadan katılabileceği bir gezi.

20 Ocak 2019 Pazarİstanbul - Stockholm

Türk Hava Yolları ile saat 14.50'da Stockholm'e hareket. Saat 16.30'da Stockholm'e varış ve karşılama. Özel rehberi ile otele gitmeden önce şehir turu ve otele transfer. Stockholm, Avrupa'nın en büyük ve en iyi korunmuş ortaçağ şehir merkezinin etrafında 14 adanın üzerine inşa edilmiştir. Dünyanın ilk milli parkı bu şehrin sınırları içindedir. Tarih, sanat, opera, modern dans, geleneksel sanatlar ile çağdaş tasarımının ustaca buluştuğu Stockholm Avrupa'nın ilk yeşil başkenti olma onurunu taşır. Otele transfer, akşam yemeği ve konaklama otelde.

21 Ocak 2019 PazartesiStockholm - Kiruna - Jukkasjärvi

İsveç usulü sabah kahvaltısının ardından İsveç başkentini farklı açılardan deneyimlemek üzere hareket. 14 ada üzerine inşa edilen Stockholm'e suyun tüm yaşama hükmetmesi şaşırtıcı değil. Eski şehir merkezi Gamla Stan dar Arnavut kaldırımlı sokakları ve güzel geçitleri, 13. Yüzyıldan kalma Storkyrkan katedrali, meydanı ve18. yüzyılda inşası 50 yıldan fazla süre kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında sandviç eşliğinde bir kahve molasının ardından 14:10 Kiruna uçuşu için havalimanı transfer. 15:50'da İsveç'in en kuzeydeki kenti Kiruna'ya varış. Kiruna Laponya bölgesinde kuzey kutup dairesinin 200 km kuzeyinde yer almaktadır. Kiruna, sadece uzun kışları ve kuzey ışıklarıyla değil yazın vahşi doğası, gece yarısı güneşi ile ve zengin Sami kültürü ile de bilinir. Kiruna şehir merkezinin üç kilometre doğuya taşınmasına sebep olan dünyanın en uzun yeraltı madenine sahip. Kentin yakınındaki dağdan çıkarılan ve artik tükendiği sanılan demir cevherinin maden damarlarının kentin altına doğru uzandığı saptanmış ve yeni keşfedilen damarların bir asırdır çıkarılan madenden daha fazla olduğu da ortaya çıkınca kenti olduğu gibi taşımaktan başka çare olmadığına karar verilmiş. Havalimanından otele transfer ve kısa bir moladan sonra otelde spa ve akşam yemeği için hareket. Taş ahşap ve su Lapon kültürünün temel taşlarıdır ve soğuk, sıcak ve saf hali temsil ederler. Bu köklü elementler Kiruna'da Spa deneyiminin de özünü oluşturur; uçak yolculuklarının yorgunluğunu atıp kuzey ışıklarına hazırlanmak için benzersiz Spa deneyimi. Akşam yemeğinden sonra otele dönüş konaklama.

22 Ocak 2019 SalıJukkasjarvi - Björkliden

Sabah buzdan sarayı andıran otelde İsveç usulü kahvaltının ardından, serbest zaman. Öğle yemeğini Buz otelde aldıktan sonra hareket Özel termal giysilerle snow mobile sürüş öğrenimi ve 2 kişilik kar motorlarıyla İsveç Laponyası'nın muhteşem doğasında heyecanlı bir gezi. Donmuş göllerden, tepelik manzaralardan ve Torne Nehri boyunca ilerleyiş. Tur sonunda İsveç'e özgü fika (tatlıyla servis edilen kahve) ikram edilecektir. Buradan Sami Ren Geyiği Kampı'na transfer. İsveççeden daha çok Macarcaya yakın bir Fin-Ugor dili konuşan beyaz ırktan Samilerin Orta Avrupa'dan çıkarak, günümüz Rusya'sının Kola Yarımadası'na doğru kuzeye ve bugün Finlandiya, İsveç ve Norveç sınırları içinde bulunan büyük kutup altı arazilerinden batıya doğru ilerledikleri ve İskandinavya'ya ilk yerleşen halk olduğu düşünülüyor. Laponya bölgesinde ortaya çıkarılan kaya sanatı ve buluntulara göre ren geyikleri, buradaki yerli kültürünü en başından beri şekillendirmiş ve bu miras süreklilik göstererek bugünkü Samilere kadar ulaşmış. Burada ren geyiklerini görüp Samiler hakkında bilgi alıp yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeği. Yemekten sonra Björkliden'e transfer ve 2 gece kalınacak otele yerleşme.

23 Ocak 2019 ÇarşambaBjörkliden - Abisko

Sabah İsveç kahvaltısının ardından bir grup sabah, bir grup öğle olmak üzere iki grup halinde Huski kızaklarıyla gezi. Otelden termal giysilerle huski köpeklerinin çektiği kızaklarla hareket Muhteşem dağ manzaraları eşliğinde köpeklerin çektiği kızaklarla en az bir saatlik heyecanlı bir gezi olacak. Birinci grup öğle yemeğini otelde alırken bu kez ikinci grup Huskilerle kızak sürecek. Akşamüzeri gökyüzü istasyonuna teleferikle çıkış. Bu saatlerde sessiz ve karanlık olan doğal park kuzey ışıklarını izlemek için en iyi nokta. Gökyüzü istasyonundaki kuzey ışıkları sergisini gezdikten sonra özel bir akşam yemeği. Gece yarısından sonra otele dönüş.

24 Ocak 2019 PerşembeAbisko - Tromsö

Sabah kahvaltısından sonra hareket. İsveç-Norveç sınırını geçerek Tromsø'ya gidiş. Tromsø, Kuzey Kutup Dairesi'nin 350 km. kuzeyinde bulunmaktadır. Norveç'in kuzeyindeki en büyük kent olup 200 yüzyıl önce kurulmuş olmasına rağmen bölgedeki insan yerleşimi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. 1900'lü yılların başında Kuzey Kutbu keşif seferlerinin başlangıç noktası olmuştur. Bugün kültürel aktiviteleri, bölgenin yerel tatlarını sunan çağdaş restoranlar ve altyapısıyla modern bir kenttir. Otel günümüzde daha çok turistik gemilerin ve balıkçı teknelerinin yanaştığı limana yürüyüş mesafesindedir. Etrafında restoranlar, mağazalar ve müzeler ile merkezi konumdadır. Yolculuk esnasında öğle yemeği. Öğleden sonra kuzeyin Paris'i olarak bilinen Tromsø gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

25 Ocak 2019 CumaTromsö

Sabah kahvaltısından sonra otelden Norveç fiyortları gezisi için yürüyerek limana gidiş. Tekne ile limandan açılarak denize 1000 metreden fazla irtifada karla kaplı dağların arasından geçerek büyüleyici bir gezi. Koşullara göre balinaları ve deniz kartalları ve belki de kuzey ışıklarını denizin ortasında izleyebilmek mümkün olacak. Tromsøs'un büyüleyici ve klasik ahşap teknelerinden biriyle görkemli fiyortları kuzey kutbunun yaban hayatını keşfi. Beş saatlik gezi boyunca deniz kartalları ve bölgeye özgü diğer canlıları görebilirsiniz. Teknenin rotası şehir hayatından uzaklaşarak kartpostallarda görülebilecek manzaralara doğru. Gezi sırasında geleneksel usulde çorba ve ekmek ve peynirden oluşan hafif bir öğle yemeği. Öğleden sonra şehre dönüş ve serbest zaman. Otelde erken akşam yemeğinin ardından özel rehberle kuzey ışıklarını yakalama seferi için bu kez otobüsle yola çıkılacak. Bu tur yaklaşık olarak 6 saat sürecek olup tur esnasında sıcak çikolata ve kurabiye ikramı olacaktır. Otele dönüş ve konaklama.

26 Ocak 2019 CumartesiTromsö - Oslo

Sabah kahvaltısının ardından Oslo uçuşu için havalimanına transfer. 11:50 uçuşu ile 13:45'te Oslo havalimanına varış ve şehir manzarası eşliğinde öğle yemeği. Norveç'in başkenti 1048 yılında Kral Harald Hardrada tarafından kuruldu 1624 yılında çıkan yangından sonra şehir Kral Christian IV tarafından yeniden inşa edildi ve adı Christiana oldu. Bugün hem Avrupa'nın en zengin ve en pahalı şehirlerinden biri olmasına rağmen aynı zamanda Avrupa'daki en küçük yerleşim yerlerinden biridir. Oslo sadece 500.000 nüfusa sahiptir, kentsel alanın yarısı ormanlarla kaplıdır ve şehir sınırları içinde 343 göl bulunmaktadır. Oslo fiyordunun sonunda güzel bir konuma sahiptir. Vigeland Heykel Parkı, Kraliyet Sarayı, Akershus Kalesi, Bygdøg Müze binası ve Holmenkollen fiyortlarıyla panoramik şehir turunun ardından otele transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Otele dönüş ve konaklama.

27 Ocak 2019 PazarOslo - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve havalimanına transfer. 17:15 Türk Havayolları uçuşu ile 23.10'te Istanbul Atatürk Havalimanı'na varış.
Stockholm :Downtown Camper by Scandic 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Jukkasjärvi:Ice Hotel AB Özel Kategori
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Björkliden:Hotel Fjället 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Tromsö:Radisson Blu Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Oslo :Scandic Victoria 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Stockholm, Stockholm/Kiruna, Tromsø/Oslo, Oslo/Istanbul uçak biletleri;
 • Yukarıda belirtilen otellerde oda+kahvaltı geceleme;
 • 7 akşam yemeği;
 • 6 öğle yemeği;
 • 2. Gün Spa, Sauna paketi
 • 1 gece Buz otelde konaklama;
 • Programda belirtilen turlar, termal elbiseler ile Huski Safari; snowmobile turu;
 • Sami Geyik Parkına giriş.
 • Gökyüzü İstasyonu turu
 • Tekneyle kuzey ışıkları turu,
 • Özel otobüsle kuzey ışıkları turu
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;
 • Yurtdışı çıkış harcı.

ÖZEL NOT

-Snowmobile gezisi: Snowmobiller ikişer kişiliktir. Tek kişi kullanmak isteyenlerin 85 Euro ek ücret ödemeleri gerekmekte. Sürücü ehliyeti olmayan misafirlerimiz yolcu koltuğunda tura katılabilir. 18 yaş altındaki çocukların snowmobile'i kendilerinin kullanması yasaktır.
-Bu seyahat kuzey ışıklarını görmek için yılın en iyi zamanında gerçekleşiyor ama kuzey ışıkları hava şartlarına göre her yıl görülemeyebiliyor.
-Öğle yemekleri İskandinav geleneklerine uygun olarak 2 porsiyon veya paket olup akşam yemekleri 3 porsiyon veya açık büfe olacaktır.
-Uygulamanız gereken bir diyetiniz varsa (vegan, diyabetik, vs.) rezervasyon aşamasında bilgi verilmemesi halinde, seyahat esnasında rehberiniz maalesef bu isteğinizi yerine getiremeyebilir.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
75 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücretin %70'i teminat altına alınmaktadır.


** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil 40 €

Vize

İsveç ve Norveç için Schengen vizesi gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.