Güney Fransa'nın Renkleri

BAŞTAN BAŞA AVRUPA  Tur Doludur
29 Eylül 2019 - 06 Ekim 2019
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 14 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Katılımcı Sayısı 18 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir,
Gezilecek Yerler : Nice - Port Grimaud - St Tropez - Aix en Provence - Avignon - Les Baux de Provence - Nîmes - Montpellier - Narbonne - Béziers - Arles - Camargue - Saintes Maries de la Mer - Marsilya - Les Calanques (Marsilya'dan Tekne ile)
Tur Tarihi : 29 Eylül 2019 Pazar
Kalan Yer : Dolu
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1875 € (11840TL)
Tek Kişi Farkı :
320 € (2021TL)
3. Kişi :
1825 € (11525TL)
Denize paralel uzanan dağların eteklerindeki Côte d'Azur sahil şeridinin Nice, Cannes, Saint Tropez gibi birbirinden prestijli şehirleri, şaşırtıcı kasabaları ve büyüleyici manzaraları ile başlayacağınız bu bu keyifli seyahatte, doğal güzelliği, tarihi ve gelenekleri ile, Rhône Nehri ve Alp Dağları'nın etekleri arasında uzanan Provence'i ve Languedoc-Roussillon bağlarının ortasında Kathar Şövalyeleri'nin en büyük katliamı yaşadıkları Bézieres Şehri'ni, müthiş kapalı pazarı ve tarihi binalarıyla Narbonne'u, Fransa'nın en önemli üniversite şehirlerinden olan ve Avrupa'nın en eski tıp fakültesine ev sahipliği yapan, Languedoc-Roussillon Bölgesi başkenti Montpellier'i keşfedebilirsiniz... Zarif mimarisi ile Aix en Provence, XIV. Yüzyılda papalık merkezi olan kültür şehri Avignon, bir zamanlar Galya'nın küçük Roma'sı olarak tanınan Arles, beyaz atların koşuştuğu ıssız bakir doğası ile Camargue, Foçalı denizciler tarafından kurulan Marsilya ve masmavi sularıyla Calanques Koyları, yolculuk boyunca güzellik ve çekicilikleriyle sizleri adeta büyüleyecek...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Nice'den başlayıp Marsilya'da biten bu seyahatte, Fransa'nın meşhur Côte d'Azur, Provence ve Languedoc-Roussillon Bölgeleri'nin birbirinden çok farklı çehrelerini yorulmadan keşfedebileceksiniz;
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Avignon ve Arles gezilecek yerler arasında;
 • Camargue ve Marsilya’da tekne turları;
 • Beyaz atlar, siyah boğalar ve çingeneler bölgesi Camargue seyahat programında;
 • "Les Calanques" Koylarını denizden görebilme imkanı;
 • Özenle seçilmiş konforlu otellerde konaklama;
 • Her zaman olduğu gibi, tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu bir seyahat programı .

29 Eylül 2019 Pazarİstanbul - Nice

Türk Hava Yolları ile saat 08:20'de hareket ederek 10:35'te Fransız Rivierası olarak tanınan Côte d'Azur'un başkenti Nice'e varış. Tur otobüsüyle Nice yakınlarındaki Saint Jean-Cap Ferrat'ya hareket. Melekler koyu anlamına gelen "Baie des Anges" a açılan palmiye ağaçları ile süslü upuzun Promenade des Anglais'yi takip ederek, zengin villalarıyla tanınan, bir yarımada da yer alan Saint Jean Cap Ferrat'ya varış. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Fransız Rivierası'nın en göz alıcı yapılarından biri olarak bilinen Kerylos Villası'nı ziyaret. Fransız "Belle Epoque" döneminde 1902-1908 yılları arasında Akdeniz kıyısında inşa edilen villa, Antik Yunan mimarisi izleri taşıyan nadir yapılardan olma özelliği taşımakta. Kerylos ayrıca, Yunan mitolojisinde güzel alamet bildiren kuş olarak geçen "yalıçapkını" anlamına gelmekte. İki Antik Yunan aşığı arkeolog Théodore Reinach ve mimar Emmanuel Pontremoli tarafından inşa edilen Kerylos, Yunan Uygarlığı'na bir saygı niteliği taşımakta. Tarihi M.Ö. II. yüzyıla dayanan, Yunan Delos Adaları'nın zengin evlerinden esinlenilerek yapılan bu villa, görkemli Yunan villalarının atmosferini tekrar yaşatmak üzere rafine bir çalışmayla dekore edilmiştir. Gezinin ardından, Nice'e hareket ve otele yerleşme. Aksam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

30 Eylül 2019 PazartesiBaştan Başa Nice

Kahvaltının ardından, dünyanın en güzel sahil şeritlerinden birine sahip Nice şehir turu için otobüsle hareket. Çok sayıda park ve bahçeye sahip Nice’in kuzeydoğusundaki Cimiez Tepesi'ne çıkış. Antik çağda Nice’in ilk yerleşimin yeri olan Cimiez günümüzde rezidensiyel bir semte dönüşmüş. Cimiez Tepesi'nde bulunan Roma arenaları ve eski manastırın harika bahçelerinde gezinti. Ardından, denize hakim enfes bir konumda bulunan ve XX. yüzyılın en önemli ressamlarından Henri Matisse’in eserleri ile günlük kullanım eşyalarının sergilendiği müzeyi barındıran XVII. Yüzyıl dönemine ait villa-müzeyi ziyaret. Şehir merkezinde yapacağınız bir başka önemli gezi ise meşhur İngiliz Kordonu üzerinde bulunan Villa Massena Müzesi olacak. Nice’deki “Belle Epoque” mimari tarzının en iyi örneklerinden birini oluşturan bu villa ve bahçeleri XVIII. Yüzyılın sonundan XX. yüzyılın başına kadar uzanan döneme ışık tutmakta. Daha sonra, Nice’in tarihi mahallesi olan Vieux Nice’te öğle yemeği. Öğleden sonra, nostaljik bir atmosfere sahip Vieux Nice’i yürüyerek tanıma: Çiçek ve antika pazarlarının kurulduğu Cours Saleya; yan yana dizilmiş küçük dükkânları ve renkli evleri ile dar sokaklar; Barok mimarisi kiliseler ve Opera binası. Şehrin tanınmıs cadde ve meydanlarında gezintiden sonra, istediğiniz gibi dolaşabilmeniz için serbest zaman. Aksam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

01 Ekim 2019 SalıPort Grimaud - Saint Tropez - Aix en Provence

Kahvaltının ardından, Côte d'Azur'ün göz alıcı manzaralarını seyrederek Küçük Venedik olarak nitelendirilen Port Grimaud'a varış. Yatımı evimin önüne çekerim konsepti üzerine yapılmış ünlü tatil beldesi Port Grimaud Kasabası'nda gezinti. Daha sonra Saint Tropez'e geçiş. Harika villaları ve kumsalları ile Saint Tropez, Fransız jet sosyetesinin tatil merkezlerinden biri olarak ün yapmış. Küçük bir balıkçı kasabasıyken Fransa'nın ünlü ressamları ve yazarları tarafından keşfedilen ve 50'li yıllardan günümüze kadar sanatçılar tarafından en fazla tercih edilen bu şirin kasabanın keyfini çıkarabilmeniz için serbest zaman ve öğle yemeği. Öğleden sonra, Fransız ressam Paul Cézanne'nın tablolarında betimlediği Sainte Victoire Dağı'nın eteklerinde yer alan Aix en Provence'a hareket. Şehre varışın ardından Paul Cézanne'nın doğduğu, eski Provence Kontları'nın başkenti Aix en Provence'ın yürüyerek keşfi. Görülecek yerler arasında şehrin sembolü olan devasa çeşmesi ile Rotonde Meydanı, XVII. ve XVIII. yüzyılda inşa edilen görkemli binaları ve çeşmeleri ile üç yüz yıllık çınarların gölgesindeki Cours Mirabeau Caddesi; küçük meydanları, tarihi belediye binası, saat kulesi ve kiliseleri ile tarihi şehir merkezi bulunmakta. Ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

02 Ekim 2019 ÇarşambaAvignon - Les Baux de Provence - Nîmes - Montpellier

Sabah, Aix en Provence'ın kuzeyine doğru yola çıkış. Engebeli coğrafyası ile çarpıcı manzaralara sahip Luberon Bölgesi'nde, dağlarının tepelerinde konuşlanmış güzel köyleri ve mevsiminde, uzaktanda olsa lavanta tarlalarını seyrederek Avignon'a varış ve şehrin yürüyerek keşfi. XIV. Yüzyılda, altmış sene boyunca altı papaya ev sahipliği yapan şehirde dünyanın en büyük gotik sarayı inşa edilmiş. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan görkemli sarayın gezisi ve daha sonra, panorama için Rocher des Doms'a çıkış. Buradan, "Avignon köprüsü üstünde ne güzel dans edilir" tekerlemesi ile tanınan Pont Saint-Bénezet adlı efsanevi Avignon Köprüsü ile birlikte Rhône Nehri'nin karşı kıyısındaki Villeneuve les Avignons'un yanı sıra şehrin en güzel manzaralarını görebilirsiniz. Ardından, otobüs ile kehanetleriyle meşhur Nostradamus'un doğduğu, Van Gogh'un psikolojik sorunlar nedeniyle yattığı ve burada birçok eserin yaptığı St Paul de Mausole akıl hastanesinin bulunduğu Saint Rémy de Provence'dan geçerek Les Baux de Provence'a varış. "Fransa'nın en güzel köyleri" labeli taşıyan Les Baux de Provence bölgeye hakim kayalık bir tepenin üzerine konuşlanmış. Buradan Rhône Vadisi ve sıradağları ile Alpilles bölgesini ve göz alabildiğine uzanan bir panaromayı seyredebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından, arenası ile tanınan, eski Roma şehri Nimes'e hareket. Roma tanrısı Nemausus adına kurulmuş bir "Bahar şehri" olarak da bilinen Nîmes, Avrupa'nın en eski şehirlerinden birisidir. Roma imparatoru Augustus, Mısır'da Cleopatra ve Antonius'a karşı yaptığı savaşta kazandığı zaferin hatırasına bu şehri kurar. Ancak, buradaki kalıntılar çok daha eski tarihlere ulaşır. Şehrin, günümüzde bile, her Eylül ayında boğa güreşlerinin düzenlendiği, 21 metre yüksekliğindeki ünlü Arenası'nı gezip, yapımı MÖ. 1.yüzyıla uzanan ve Kare Ev diye anılan Roma Tapınağı'nı dışarıdan gördükten sonra Languedoc-Roussillon Bölgesi başkenti Montpellier'ye doğru yola devam. Tanınmış bir üniversite kenti olan Montpellier XIII. yüzyılda kurulan ve hala faaliyette olan Avrupa'nın en eski tıp fakültesine ev sahipliliği yapmakta. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

03 Ekim 2019 PerşembeNarbonne - Béziers - Montpellier

Sabah, eski Yunan mimarisinden ilham alan ünlü Katalan Mimar Ricardo Bofill tarafından tasarlanan modern Antigone Mahallesi'nin keşfi. Daha sonra, Languedoc-Roussillon Bölgesi'ndeki aşağı Aude Ovası'nda bulunan Narbonne'a hareket. M.Ö. 118 yılında Galya'da, Roma'nın ilk sömürgesi olarak Narbo adı altında kurulan Narbonne, bir asır sonra Narbonensis (Narbonnaise) İli'nin başkenti olur. Stratejik bir konumda bulunan Narbonne gönenç dönemi olan orta çağda İspanya'ya karşı kilit bir rol oynar. Günümüzde ise Narbonne Bölgesi şarapçılığı ile tanınmakta. Varışı takiben, şehrin kalbi olan ve 1901'de açılan meşhur hal binasının gezilmesi. Akdeniz'in tatlarını sezinliyeceğiniz bu renkli ve ödüllü hal binası, beş duyunuzu birden harekete geçirecek. Halin civarındaki yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, tarihi Narbonne'da yürüyerek gezinti: UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan 'Canal du Midi'ye bağlı Robine Kanalı; eski köprü; katedral ve Başpiskoposların Sarayı; belediye sarayı meydanı ve Via Domitia (Rue droite) gibi şehrin en önemli yapılarını keşfetme. Ardından, dönüş yolunda Béziers'de mola. 13.yüzyılda, kökleri Anadolu topraklarına uzanan, Katharlar Tarikatı bu bölgede yerleşmiş ve en önemli şehirlerinin başında Béziers gelmekteydi. İnançlarından dolayı, Papa ve Fransa Kralıyla araları pek iyi sayılmazdı. 1208 senesinde Papalık elçisinin, Saint Gilles'de bir cinayete kurban gitmesinin ardında Toulouse Kontu'nun parmağı olduğunu düşünen Papa Innocent III Hıristiyan şövalyelerini çağırıp Simon de Monfort yönetiminde Kathar ayrımcılarına karşı bir haçlı seferi başlatır. Temmuz ayında ele geçirdikleri Béziers Kenti'nin Katolikler dahil tüm nüfusunu katlederler. Papa elçisi Arnaud Amaury, tarihin hiç bir zaman unutmayacağı, birbirine karışmış Katolik ve Kathar halkını nasıl ayıracağını soran komutana, Hepsini öldürün, Tanrı kendi kullarını ayırır sözlerini burada sarfeder. Şehir turunda, Orb Ovası'na bakan tepede, 10 ile 12.yüzyıllar arasında, bütün ihtişamıyla inşa edilmiş olan Saint-Nazaire ve Bézierli Saint Celse Katedrali gezisi. Şehrin sembolü olan bu Katedralden nehir ve kanal üzerindeki köprüler çok güzel görülmekte. Ayrıyeten, bu köprülerden Katedrale bakışta ihtişamlı. Gezinin ardından, Motpellier'ye dönüşte, önce otelde kısa bir mola, ardından tarihi şehir merkezindeki diğer önemli noktalarının keşfi: kafeler, restoranlar, mağazalar, Üç Güzeller Çeşmesi ve tarihi Opéra Comédie binasının bulunduğu 'Place de la Comédie'; gezi meydanı anlamına gelen Esplanade'ın ucundaki Opéra Berlioz'u ve kongre sarayını barındıran beton ve granitten yapılmış Corum Kompleksi; Orta Çağ sokakları; XVII. ve XVIII. yüzyıllardan kalma zarif yapılar; Peyrou gezi meydanının kapısı olan Zafer Anıtı... Şehir merkezinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

04 Ekim 2019 CumaCamargue - Saintes Maries de la Mer - Arles - Marsilya

Sabah, La Grande-Motte'dan geçerek Provence'ın güneybatısına doğru hareket ve Camargue Bölgesi'nin batı ucunda bulunan Saintes Maries de la Mer'e varış. Rhône Nehri, Arles'de iki kola ayrılır ve Batı Avrupa'nın en büyük deltasını oluşturarak Akdeniz'e dökülür. Büyük Rhône ile Küçük Rhône arasında kalan üçgen şeklindeki alanda Camargue'in tuzlu bataklık ve otlakları yer alır. Saintes Maries de la Mer'e varışı takiben, Küçük Rhône'de tekne turu. Tur esnasında bölgenin zengin kuş popülasyonunun yanı sıra Camargue'in beyaz atı ve siyah boğasını da görebilirsiniz. Gezinin ardından, Saintes Maries de la Mer'de gezinti ve Azize Marie'lerin kemikleri ve heykellerinin muhafaza edildiği kiliseyi ziyaret. Efsaneye göre, İsa'dan yaklaşık 40 yıl sonra Maria Magdalena, havarilerden Yakup ve Yahya'nın anneleri Marie Jacobe ve Marie Salome'nin yanı sıra onlara hizmetçi olarak eşlik eden esmer tenli Sara, Filistin'den, dümeni ve yelkeni olmayan bir gemiyle Camargue kıyılarına vururlar. Özellikle binlerce Fransız Çingenesi her yıl 24 Mayıs tarihinde Saintes Maries de la Mer'e akın ederek, patroniçeleri olarak gördükleri Sara'nın ve diğer Azizelerin bayramını kutlarlar. Saintes Maries de la Mer yakınlarında öğle yemeğinin ardından, yakın mesafedeki Arles'e hareket ve yürüyerek tarihi şehrin keşfi. Roma döneminde, Arles şehri Jül Sezar'ı rakibi Pompey'e karşı desteklediği için, bir Roma sömürgesi statüsüne kavuşup daha sonra da İmparator I. Konstantin'in sayesinde İmparatorluğa ait en önemli ikametgahlardan biri haline gelerek Galya'nın küçük Roma'sı olarak adlandırılır. Ortaçağ döneminde de Arles, Saint Trophime Kilisesi gibi güzel yapılarla donanmış. Yürüyerek yapılacak şehir gezisi esnasında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan antik çağlara ve ortaçağa ait yapıları keşfedebilir, Şubat 1888'de Paris'i terk ederek güneşli Güney Fransa'ya doğru yola koyuldukdan sonra, Arles'in özel ışıklığından etkilenerek buraya yerleşen Vincent Van Gogh'u anımsayabilirsiniz. Tarihi Arles şehir merkezinin barındırdığı pek çok Roma dönemi eserinin en görkemlisi olan ve halen değişik "feria"lara ev sahipliğini yapan Roma Amfitiyatrosu'nu gezebilirsiniz. Akşamüstü Marsilya'ya varış ve otele yerleşme. Ege kıyılarında bulunan antik İyon kenti Phokaia'dan gelen Foçalılar tarafından M.Ö. VI. yüzyılda Massalia adıyla kurulmuş olup günümüzde kozmopolit bir liman-kenti olan Marsilya, Bouches du Rhône İli'nin merkezi ve Fransa'nın ikinci en büyük kentidir. Bölge Romalıların eline geçince şehrin adı Massilia olarak değişmiş ve zaman içinde de Fransız adı Marsilya olmuş. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

05 Ekim 2019 CumartesiLes Calanques: Mavi Koylarda Tekne Keyfi

Kahvaltının ardından, şehrin eski limanından, Calanques koylarında keyifli bir yolculuk için tekne ile hareket: Marsilya yakınındaki Goudes Köyü'nden başlayarak, Cassis yerleşimine kadar uzanan ve yüksek bir plato olan Calanques Milli Parkı'nın kıyılarında ki küçük koylarda, mavi yolculuğu aratmayacak bir sabah: Akdeniz'in mavi sularında serinleyebileceğiniz keyifli bir deniz yolculuğu. Bu 20 kilometrelik sahil şeridi üzerinde, yarım gün sürecek bu navigasyon esnasında, Calanque diye adlandırılan 10 un üzerinde, dar ve yüksek kayalarla çevrili küçük ve her biri farklı güzellikteki koyda mola vererek, muhteşem manzaraları seyredip, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tekneden inişte öğle yemeği ve şehir merkezinde serbest zaman. Günün akışına göre, rehberiniz bir gün sonraki gezilerin bir kısmını bu öğleden sonrada yapabilir. Son akşam yemeği şehirde. Geceleme otelde.

06 Ekim 2019 PazarMarsilya - İstanbul

Sabah, şehrin tepesinde, olağanüstü bir konumda inşa edilmiş, denizcilerin ve balıkçıların koruyucusu ihtişamlı Notre Dame de la Garde Bazilikası'nı ziyaret. Bazilikanın terası eşsiz bir Marsilya panaromasına hakim. Daha sonra, yelkenli tekneler, yatlar ve balıkçı teknelerini barındıran ve kentin eski doğal limanı olan çok sayıda bar ve restoran ile Marsilya'nın en meşhur caddesi olan Canebière'in bulunduğu Vieux Port'a otobüsle hareket. Marsilya'nın pitoresk limanı her sabah bir balık pazarına ev sahipliği yapmakta. Sabah, "Vieux Port" (eski liman) dan "Le Panier" (sepet) mahallesine kadar, kentin tarihi merkezinin, parke taşlı kaplı dar sokaklardan, küçük meydanlardan, meşhur Marsilya Sabunu'nu satan dükkanların önünden geçerek keşfi. Fort Saint-Jean Kalesi'ne kadar yürüyüşe devam. Burada bulunan küp şeklindeki MuCEM müzesi eski kaleyle yeni kültürü birleştiren modern bir köprü oluşturmakta. Mimar Rudy Ricciotti'nin tasarladığı, Akdeniz kültürünü yansıtan, dantel gibi işlenmiş betondan yapılan MuCEM, harika bir dış mimariye sahip. MuCEM'in dıştan görülmesinden sonra transfer saatine kadar istediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve alış veriş yapabilmeniz için Marsilya'da serbest zaman. Daha sonra, havalimanına hareket. Türk Hava Yolları ile saat 17:50 hareketle saat 22:20'de İstanbul'a varış.
Nice:BW Plus Hôtel Masséna 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Aix en Provence:Hôtel Birdy by Happyculture 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Montpellier:Mercure Montpellier Centre Antigone 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Marsilya:Ibis Marseille Centre Euroméd 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Nice ve Marsilya/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1. günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
 • 1. günden 7. güne kadar 7 öğlen yemeği;
 • Programda belirtilen veya benzeri otellerde konaklama;
 • Camargue ve Marsilya’da tekne turu;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat güvence sigorta paketi*;
 • Havaalanı vergileri.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Fransa için Schengen vizesi ve en az 6 ay geçerli pasaport gereklidir.
ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.