Göller Bölgesi'nde Lavanta Zamanı

YURTİÇİ TURLARI  Tur Doludur
- 02 Ocak 1900
3 Gece / 4 Gün - Uçuşlar + 6 Yemek + Tüm Turlar dahil
THY ile
Kayıtlara Kapanmıştır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler:İstanbul,
Gezilecek Yerler: Sagalassos Antik Kenti - Kibyra Antik Kenti - Kremna Antik Kenti - Salda Gölü - Eğirdir Gölü – Burdur Gölü - Yazılı Kanyon - Isparta - Burdur - Lavanta Tarlaları ve Hasatı
Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Toroslar’ın sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada konumlanmış Sagalassos Antik Kenti , şüphesiz Türkiye'nin en ihtişamlı harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiyi tepeden seyreden tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Üç gece kalacağınız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi ve Isparta’nın sembolü olan Gül Bahçeleri’nin tam ortasında olması. Tabiat harikası Yazılı Kanyon ve romantik harabeleriyle, Uçurumlar Şehri Kremna ise bambaşka güzellikler sergilemekte. Aynı yörede az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar’ ın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğiniz Kibyra: Bu Antik Kentin ihtişam ve güzellikte Sagalassos'u aratmadığını şaşırarak gözlemleyeceksiniz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Bu seyahatte sizlere Eğirdir Gölü’nün Sazan Dolması ve Kerevitiyle, bölgenin vazgeçilemez bir lezzeti olan Oğlak Dolmasını tattırmayı da unutmadık. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını ve olağanüstü güzellikteki Lavanta Tarlaları ile Hasatını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • İstanbul'dan Türk Hava Yollarıyla Denizli’ye gidiş ve Isparta’ dan dönüş.
 • Son senelerin yükselen değeri Lavanta Tarlalarını, çiçek açıp mor renge büründüğü en güzel dönemde görebilmek.
 • Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir haftasonu.
 • Salda ve Eğirdir Gölleri'ni gezme.
 • Çok az tanınan Sagalassos, Kibyra ve Kremna Antik Kentleri’ nin keşfi.
 • Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
 • Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini, Oğlak Dolmasını, Sazan Dolmasını ve Eğirdir Kerevitleri'ni tadacağınız zengin bir menü seçimi.

25 Haziran 2018 Pazartesiİstanbul - Salda Gölü - Kibyra Antik Kenti

Atatürk Hava Limanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 07.35' deki TK2576 no.lu uçuşuyla Denizli'ye hareket. Varışta karşılama ve Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Kibyra' ya doğru yola devam. Gölhisar'a varışta öğle yemeği ve ardından Kibyra Antik Kenti'nin keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Son yılların en muhteşem keşiflerinden olan bu etkileyici antik kenti gezdikten sonra Ağlasun'a hareket. Varışta Lodge'a yerleşme.
Akşam Lodge'un barında hoşgeldiniz kokteyli ve restoranında akşam yemeği.

26 Haziran 2018 SalıSagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Isparta

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada , gölün meşhur kerevitlerinin ve sazan dolmasının tadımı. Yemekten sonra Lodge'a dönüş yolunda Isparta'da mola.
Akşam, Lodge'un restoranında, Ağlasun mutfağının Romalılar'dan beri devam eden lezzetlerinden oluşan keyifli bir akşam yemeği .

27 Haziran 2018 ÇarşambaYazılı Kanyon - Kremna Antik Kenti

Sabah, Yazılı Kanyon'a hareket: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Kanyon'un dinlenme alanında, akan suyun sesini dinleyerek, Lodge'un sizler için hazırladığı pik-nik yemeklerini keyifle tattıktan sonra, Kremna Antik Kenti'ne doğru yola devam. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığınıda apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait harabeleri gezdikten sonra Lodge'a geri dönüş.
Akşam, Lodge'un restoranında yöreye has özel bir lezzet olan oğlak dolmasının tadımı.

28 Haziran 2018 PerşembeLavanta Hasatı - Burdur ve İstanbul'a Dönüş

Sabah erken, lavanta hasatını görmek üzere Kuyucak'a hareket (Bu hasat, hava durumuna ve lavantaların açışına göre Burdur Gölü civarında da izlenebilir). Lavanta tarlalarının ortasında, harika kokuları ve muhteşem bir renk cümbüşü içinde, sabah erken yapılan lavanta hasatını izleyip lavanta yağının yapılışını gördükten sonra, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası olan Burdur Arkeoloji Müzesi' nin keşfi. Geziden sonra, Isparta Havaalanı'na transfer . Saat 15.55 deki Türk Hava Yollarının TK2861 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 17.00 de Atatürk Havaalanına varış.
Burdur:Sagalassos Lodge & SPA 4 *Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Denizli ve Isparta/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • 1., 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
 • 1. akşam hoşgeldiniz kokteyli;
 • 1. ve 2. gün öğle yemekleri ile 3. cü öğlen piknik;
 • Yemeklerde meşrubat, su ve kahve ikramı;
 • Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
 • Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
 • Rehberlik hizmetleri.**
 • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
 • Seyahat sigorta paketi.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Ören yerleri girişi için müze kart;
 • Her türlü kişisel harcama.* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Rehberi bahşişi için , bu turda kişi başına 60 TL düşünmek gerekir.

Vize