Baştan Başa Madagaskar

Hint Okyanusu'nda bulunan dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar, yaklaşık 100 milyon yıl önce Afrika anakarasından ayrılmış. Başlı başına bir kıta olan Madagaskar, kendine özgü bitki örtüsü ve canlı türleriyle dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir doğaya ve sıcak Malagasi halkının yarattığı özel bir kültüre sahip. Bu adada yaşayan canlıların %95'ini dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil. Bu seyahatte bir yanda adanın endemik canlılarını keşfetmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da bırakacağınız gelirle dünyanın en özgün ve soyları canlılarının tehlikedeki hayatlarını korumada bir payınız olmasının gururunu yaşayacaksınız. Madagaskar'ın sunduğu olağanüstü doğal çeşitliliğinin yanı sıra yaşayan manzaralarını keşfetmek için kaçırılmayacak bir fırsat.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Madagaskar, kendine özel kültürü, tabiatı ve hayvanları ile, kayıp bir kıtayı keşfetme duygusunu yaşamak isteyenler için ilginç bir seyahat.
 • Birkaç doğa yürüyüşünün yapıldığı bu yolculuk hiçbir fiziki zorluk içermemekte.
 • Fakir bir ülke olan Madagaskar'da lüks beklememek gerekir. Ancak bazı oteller son derece güzel olduğu gibi bazı oteller ise daha basit fakat temiz ve gerekli konforu içermekte.
 • Madagaskar'da seyahat klimalı minibüslerle yapılmakta. Bazı yollar stabilize fakat oldukça düzgün.

Başlangıç Günü

03 Mayıs Cuma günü saat 23:00'da Istanbul Havalimanı'nda buluşma.

04 Mayıs 2019 Cumartesiİstanbul - Antananarivo

Türk Hava Yolları ile saat 01:40'ta hareketle 14:45'te kısaca "Tana" olarak da bilinen Madagaskar'ın başkenti ve ülkenin en büyük şehri Antananarivo'ya varış. Karşılamadan sonra, Antananarivo'yu keşfetmek üzere hareket. "Bin savaşçı şehri" olarak nitelendirilen Antananarivo eski Merina monarşisi ve Madagaskar Krallığın beşiği. Şehir turu sırasında, Yüksek Topraklar'ın tipik geleneksel evleri, bazı kolonyal yapıları, 1839 yılında inşa edilen kraliçe I. Ranavalona'nın sarayı olan "Rova Manjakamiadana" ve sırası ile gelen üç kraliçe ile evlenen başbakan Rainilaiarivony'nin sarayı "Andafiavaratra" nın bulunduğu tarihî yukarı şehir ve aşağı şehir gezileri. Gezinin ardından Anosy Gölü'ne yakın ve şehrin güzel bir konumundaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

05 Mayıs 2019 PazarAntananarivo - Ambatolampy - Antsirabe

Kahvaltının ardından, çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskar'ın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini keşfederek, güneye doğru yolculuk. Adanın kalbindeki Ankaratra sıradağlarının eteklerinde bulunan Ambatolampy kasabasında, ilginç bir yöntemle alüminyum mutfak aletleri yapan bir zaanatkar atölyesini ziyaret. 1.400 metre yükseklikte bulunduğu için adanın en serin iklimine sahip ve fransız sömürgecilik döneminde tanınmış bir termal merkezi olan Madagaskar'ın üçüncü büyük kenti Antsirabe'ye öğle yemeği için varış. Öğleden sonra, kırmızı çiçekli ağaçlarla süslenmiş geniş caddelerin kenarlarındaki değişik mimarî stillerin sergilendiği evler ve erkeklerin yürüyerek çektikleri çok sayıdaki renkli çek çek arabası şehre özel bir atmosfer kattığı sokakların keşfi. Bol sodyum klorür içereren bölge suyundan dolayı " tuzun bol olduğu yer " anlamına gelen Antsirabe termal faaliyetlerinin yanı sıra günümüz pamuk endüstrisinde de önemli bir rol oynamakta. Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

06 Mayıs 2019 PazartesiAntsirabe - Ranomafana

Madagaskar, bütün adaya dağılmış önemli bir mineral zenginliğine sahip. Sabah, yarı değerli taşların işlendiği bir atölye ziyaretinin ardından, çeltik ve tütün tarlaları arasından geçerek Antananarivo'dan Toliara'ya kadar inen ünlü "Route Nationale 7" (Rota 7) yolundan güneye doğru yolculuğumuza devam. Öğlene doğru, geleneksel el sanatlarıyla tanınan Ambositra'ya varış. Ahşap oymacılığı ve kakmacılığıyla tanınan Zafimaniry halkının bir zanaatkar atölyesini ziyaretten ve öğle yemeğinden sonra Madagaskar'ın doğu dağlık bir kesiminde yer alan Ranomafana Milli Parkı'na doğru yola devam. Akşamüstü, Namorona vadisindeki ve milli parkın girişine yakın bulunan Ranomafana kasabasına varışı takiben otele yerleşme. Ranomafana adını burada bulunan ve romatizmal hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynaklarından almakta. Ranomafana'yı ünlü yapan kaplıca XIX. yüzyılın sonlarında, Fransız sömürge döneminde açılmış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

07 Mayıs 2019 SalıRanomafana

Çevredeki yaşayan Lemur türleri ile ilk tanışma. Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin yaptığı araştırma, "Madagascar" animasyon filmiyle ünlenen lemurların yeryüzünde nesli en çok tehdit altında olan memeliler olduğunu gösterdi. Sabah, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Ranomafana Milli Parkı gezmek üzere hareket. Burada bulunan bambular inşaatta, balıkçılıkta, mobilya ve sepet yapmda yerel halk tarafından yoğun şekilde kullanılmakta. Habitat kaybı nedeniyle türü tükenme tehlikesi altındaki ormanlar, yerel ekosistemin eşsiz biyolojik çeşitliliğini korumak amacıyla 1991 yılında Milli Park olarak koruma altına alınmış. 41.600 hektardan fazla tropik yağmur ormanı ile milli park, nadir görülen birçok flora ve fauna türlerini barındırmakta. Parkta 12 lemur türü bulunmakta: 1986 yılında keşfedilen güneydoğu Madagaskar'a özgü ve tehdit altındaki altın bambu lemurunun yanı sıra, kırmızı göbekli lemur, gri bambu lemuru, büyük bambu lemuru, cüce lemur, kahverengi fare lemuru, aye-aye gibi çok nadir lemur türü burada barınmakta. Parkta çok sayıda kuş, kurbağa, bukalemun ve bitiki türü de bulunmakta. Parkın yürüyerek keşfi esnasında piknik şeklinde öğle yemeği. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

08 Mayıs 2019 ÇarşambaRanomafana - Fianarantsoa - Ranohira

Kahvaltıdan sonra, Ranomafana'dan ayrılarak Fianarantsoa'ya doğru yola devam. "İyi şeyler okutulabilen yer" anlamına gelen Fianarantsoa, akademik kurumları ve tanınmış okullarının sayesinde Madagaskar'ın entelektüel ve dinî merkezi olarak tanınmakta. Fianarantsoa şehir turundan sonra, güney istikametinde yola devam. Bağların süslediği manzaraların ortasından geçerek, güzel şarapları ile tanınan ve bütün güneyden gelen hayvan sürülerinin buluştuğu yer olan Ambalavao'ya varış. Ambalavao'da, Madagaskar'ın en büyük hörgüçlü öküz pazarı kurulmakta. Hörgüçlü öküz, günümüzde de Madagaskar halkı için bir zenginlik ve güç sembolü olmaya devam etmekte. Ham ipek üretiminin yanı sıra, Ambalavao şehrinin diğer bir özelliği ise avoha bitkisinden üretilen ve çiçek içeren meşhur Antaimoro kağıdı imalâtıdır. Öğle yemeği ve geleneksel Antaimoro kağıt fabrikası ziyaretinin ardından halka kuyruklu Maki Catta lemurlarını yakından görebileceğiniz Anja Doğa Rezervi gezisi. Uzun, siyah-beyaz çizgili kuyruğu ile hemen tanınan bu iri maki türü, ağaçta yaşamayı tercih eden diğer lemurların aksine çoğunlukla yerde dolaşır. Ranohira'ya giden yol boyunca, sık sık hörgüçlü öküz sürülerine rastlanmakta. Bazılarının kutsal olarak kabul edildiği kayalıkların içinden ve Horombe platosundaki "güney'in kapısı" olarak andlandırılan "üç yuvarlak tepe" leri geçerek akşamüstü Ranohira'ya varış ve lodge'umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

09 Mayıs 2019 PerşembeIsalo Milli Parkı

Gün boyunca, Jürasik dönemde yağmurun ve rüzgarların şekillendirdiği, kumtaşı ve sedimanter kayalardan oluşan Isalo Milli Parkı gezisi. Yerel rehber eşliğinde platolarda ve değişik Maki lemur türlerinin yaşadağı kanyonlarda yapıcağınız keyifli yürüyüş sırasında muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gezinin en zevkli anlarından biri ise, hiç şüphesiz, harika bir doğal havuz olan periler şelalesinde yüzerek serinlemek olacak. Park gezisi esnasında piknik şeklinde öğle yemeği. "İsalo Penceresi"nde gün batımını seyretmenin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10 Mayıs 2019 CumaRanohira - Toliara - Ifaty

Sabah, Toliar'a doğru yola çıkış. Yol boyunca, Ilakaka bölgesinde safir arayıcılığını yapan insanların oturdukları ve sazlardan yapılmış evlerden oluşan "mantar" köylerin, güney ve batı bölgelerine özgü dev gövdeli baobab ağaçlarının, aloes bitkilerinin, sütleğengillerin (yaprakları kalın ve suya pek ihtiyaç duymayan bitkiler) ve Mahafaly etnik grubunun geometrik desenleri ve günlük hayatını betimleyen resimleri ile süslü ilginç mezarlarının keşfi. Adanın güneybatısında, deniz Deniz kıyısında bulunan ve üzerinden Oğlak Dönencesi'nin geçtiği güneyin en büyük şehri olan Toliara'ya varış. Fransız adı olan Tulear yaygın bir şekilde hala kullanılmakta. Öğlen yemeğinin ardından, Toliara'dan hareket ederek mangrov manzarası eşliğinde bir kum pistinden ulaşılan 27 kilometre uzaklıktaki küçük bir tatil beldesine dönüştürülen balıkçı köyü İfaty'ye varış. Bu bölgede Madagaskarın en büyük ve en guzel mercan resifleri bulunmakta. Ifaty'nin kuzeyinde yer alan otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11 Mayıs 2019 CumartesiIfaty

Sabah, Mangily köyüne hareket ve deniz kenarındaki 60 hektarlık Reniala doğa rezervi gezisi. Malagasi dilinde "ormanın anası" olan baobab anlamına gelen Reniara rezervi, baobab ağırlıklı değişik endemik ağaç, bitki, kuş ve sürüngen türlerini barındırmakta. Buradaki asırlık baobab ağaçları arasında yerli halkının "çaydanlık" ismini koyduğu 10 metreden fazla çapındaki dev bir baobab da bulunmakta. Ölümsüz ağaç olarak bilinen baobab'ın gövdesi sıcak iklim şartlarına dayanabilme olanağı veren ciddi bir su deposu görevi yapar. Su ile dolu şişkin gövdesinden dolayı yerel halk tarafından "şişe ağaç" olarakta adlandırılmakta. Öğle yemeği için lodge'a dönüş. Öğleden sonra, Mozambik Kanalı'nın sıcak sularının keyifini çıkarabilmeniz için otelde serbest zaman. Daha sonra, balıkçı Vezo halkının yaşadığı köyü gezmek üzere pirog denilen yerli teknelerle hareket. Balıkçıların kıyıya dönüşüne tanık olabileceğiniz geziden sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Mayıs 2019 PazarIfaty - Toliara - Antananarivo

Sabah, Toliar'a hareket. Güzel bir deniz kabuğu pazarının bulunduğu şehirde gezinti. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Tulear havalimanına transfer ve Air Madagascar Hava Yolları ile başkente uçuş. Antananarivo'ya varışı takiben şehir merkezindeki otelimize yerleşme. Akşam veda yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

13 Mayıs 2019 PazartesiAntananarivo - İstanbul

Sabah, başkentin keşfine devam ederek, çok çeşitli yerel sanat ürününün satıldığı zaanatkarlar çarşısında hediyelik eşya satın alabileceğiniz bir gezi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 16:15'te istanbul'a hareket.

14 Mayıs 2019 Salıİstanbul

Saat 04:55'te İstanbul'a varış.
Antananarivo:Palissandre Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Antsirabe:Plumeria Hotel 3 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ranomafana:Thermal Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Isalo :Isalo Rock Lodge Lodge
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ifaty:Les Dunes D’Ifaty Hotel 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul / Antananarivo / İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
 • 1. günden 9. güne kadar 9 akşam yemeği;
 • 2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç** ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücreti.

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %80'ini teminat altına almaktadır.
80 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir.

AŞI
Madagaskar için korunma amaçlı sıtma ilaçları alınması tavsiye edilir.

Madagaskar’a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Madagaskar’a ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: http://www.seyahatsagligi.gov.tr/

Vize

Madagaskar için vize işlemleri Nisan ayının başında acentamız tarafından yürütülecektir

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.